Desire vs. Desire S vs. Z?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod kyluc 18. 8. 2011 07:31

Zdravim, vybiram novy telefon. Hlavni problem je ze nevim jestli si vzit radsi telefon s hw qwerty nebo bez. Celkem dost píšu, takže si říkám že by se telefon s klávesnicí hodil. Na druhou stranu si rikam ze bych mel radsi mensi telefon. Jak se da psat na tom dotykaci oproti memu soucasnemu hw telefonu E51? Je mi jasne ze psat na te hw klavesnici bude oproti dotykaci rychlejsi, ale o kolik? Ma smysl tu hw klavesnici vyzadovat?

diky za nazory a pripadne dalsi tipy :-)
kyluc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ddroyd 18. 8. 2011 09:00

Zdar,

no ja si taky myslel, ze to bude problem. Ted mam kratce ZTE Blade (jen dotykac). Ale uz sem si na to zvykl a muzu rict, ze psani je rychlejsi nez na predchozi nok N79.
Doporucuju ti to jit vyzkouset nekam do obchodu.
ddroyd
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 18. 8. 2011 09:42

Ano. Chce to vyzkoušet. I tento text píši na dotykáči 3.2" uhlopříčce, a je to pro mne mnohem rychlejší, než na malých tlačítkách. Píši cca 100 znaků „jedním” prstem na netbooku, notebooku, a na tomto dotykáči Nokia 5230 je to skoro to samé. Je to teda odporový displej, ale myslím, že je to o cviku a zvyku. :-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kyluc 18. 8. 2011 11:30

Jasne vyzkouset. S dotykacem zkusenost mam, ale behem par minut stejne tohle nezjistim. To se to chce proste naucit/zvyknout si. Spis mi jde o to jestli ma cenu trvat na te hw klavesnici, takze spis nema ze? Ikdyz by to mohla byt vyhoda.
kyluc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reku 18. 8. 2011 11:50

To je individuální věc. Není univerzální odpověď.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 18. 8. 2011 13:18

Na dotykáči to není ono.
Na hw qwertz jsem se naučil psát docela rychle, s ťukáním na dotykáči se to nedá srovnat.
Vše je o zvyku.
Rozhodni se sám.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 18. 8. 2011 23:20

jj hw klaveska je lepsi a jsi si jistejsi pri psani, nemusis se tolik soustredit, take vlastni zkusenost ;-) psal jsem rychleji a mel jsem mene chyb na hw klavesce
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Presler 19. 8. 2011 19:59

Já jsem taky pro HW klávesnici a navíc vám při psaní neužírá sw klávesnice místo na displeji. A taky na hraní her různých konzolových emulátorů (PSX, GBA atd.) je to lepší.
Presler
Junior

Odeslat příspěvekod Lucky-x 21. 8. 2011 09:47

Osobně také pořád váhám jestli vzít telefon s HW qwerty či nikoli. Shodou okolností také uvažuji nad Desire S a Z. Co si myslíte o tom že Sko má větší ram, pravděpodobně déle vydrží, lépe se nosí drží vs. to že Zko má HW klávesnici, slabší procecor, menší ram, je těžší? Vyváží to tu HW klávesnici, bohužel na trhu telefonů s HW klávesnicí moc není :(

dík za odověďi
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 21. 8. 2011 10:15

A nebo je ještě možnost - novou SE xperii mini pro - vše poobné, jen malý obyčejný displej a 480x320 - nejlevnější cz distribuce od 5999 korun na 1m.cz plus pošta ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 21. 8. 2011 20:48

to bych si radeji vzal xperii pro ;-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 22. 8. 2011 16:28

to já zase když už Android, tak HTC...mají asi nejlépe vyladěný SW(bez custom ROM) a ta klávesnice je větší, takže se na ní bude psát lépe ... k tomu psaní...já mám iPhone, to je o 0,2 palce menší display než u Desire S a píše se mina tom dobře... ta HW klávesnice se podle mě vyplatí jenom, jestli napíšeš víc jak 1500 znaků za den, jinak je to zbytečná zátěž, i když někdo si na to potrpí...
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 22. 8. 2011 18:20

jak klavesnice vetsi? :)
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 22. 8. 2011 18:39

no ty čudliky...vzheledem k tomu, že ten telefon je o 0,7 palce větší a to neni málo, tak se tam daj nacpat větší čudliky :-) nebo myslim si to... na Desiru Z jsem psal a tu novou Xperii jsem ještě ani neměl v ruce, ale přijde mi to logické...
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 23. 8. 2011 21:43

jo to je jasny, ja myslel ze myslis sw klavesku, to me prislo divny, proto jsem se ptal :))
pan_Lukas
Mírně pokročilý