Nový telefón s kvalitným foťákom a videom VGA

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod duvsan 28. 7. 2011 17:57

Doradu pozerám testy na mobilmania.cz. Pokiaľ ide o Samsung, skončil som na nasl. modeloch:

Samsung S7350 Ultra S
Samsung UltraTOUCH (Samsung S8300)
Samsung F480
Samsung i900 Omnia

Ďalej snáď ani nepôjdem, nové nekúpim a použité už nechcem. Ešte sa na ne pozriem podrobnejšie. Teraz už na to necítim silu.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 30. 7. 2011 14:49

U Samsungu som skončil na UltraTOUCH (Samsung S8300). Inak u tej Nokii N8 ma dosť naštvalo, že do tak vybaveného telefónu nedali aspoň jeden užívateľský (najlepšie grafický - tedy niekoľko pásmový) ekvalizér. A vzhľadom k cene hľadám ďalej.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 5. 8. 2011 20:44

Tak som sa dobral k nasl. zbierke:
Samsung Ultra Touch,
Sony Ericsson Hazel,
Sony Ericsson Yari,
LG Optimus Chic,
Sony Ericsson Aino
a možno ešte Xpéria.
Vyberal som podľa tunajších testov. Privítal by som osobné skúsenosti s týmito prístrojmi. Dík
Máte tipy, kde ešte hľadať?
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 5. 8. 2011 21:43

Jaká Xperia? Xperia je řada telefonů, musíš napsat konkrétní model.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 5. 8. 2011 23:47

Pardón. Xp 10 alebo Mini Pro. Klávesnica mi síce bude na nič, ale nech sa nosí.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 6. 8. 2011 22:21

Tak ktorý z tých *fónov a prečo? WiFi v podstate nevyužijem, internet tak na zistenie autobusov/vlakov, dôležitý je foťák na všeobecné využitie od pracovných obrázkov po pamätné udalosti (nie vždy je po ruke kompakt, mobil väčšinou áno), video čiastočne suplujúce kameru (v cenových možnostiach) a komfort a hlavne zvuková kvalita prehrávača (nemusel by som doplniť samostatný prehrávač - potom nepočujem, keď mi niekto volá).
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 7. 8. 2011 22:06

Xperia X10 Mini pro myslíš? Pokud ano, tak to není špatný telefon, jak ses určitě dočetl. Fotí dobře, video má VGA. Ve vestavěném přehrávači chybí ekvalizér, to by ses musel podívat po něčem na marketu, ale výstup má OK. Je to smartphone, takže aplikací dostatek, jen u 2.1 se instalují pouze do interní paměti, která není obří.
No a pokud nechceš klávesnici, tak si vezmi jen X10 mini :-) .
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 12. 8. 2011 01:51

Pozrel som ešte raz XPérie, ale jediná presvedčivá mi pripadala 10-ková a tá je dosť veľká i drahá. Naviac nemá HW tlačítka na nastavenie hlasitosti. Takže túto radu môžeme vylúčiť. Ale ďakujem za príspevok. Ešte som vylúčil zástupcu firmy LG.
Naopak, pribudol ďalší kandidát a to Samsung i8510 Innov8.
Už sa mi to motá a prelína. Ak majú všetky uvedené kúsky uživateľom nastaviteľný, najlepšie niekoľkopásmový grafický ekvalizér, tak asi pôjdem po čitateľnosti displeja na slnku a samozrejme kvalite audio výstupu. Ešte v kľude popozerám viaceré referencie...
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 13. 8. 2011 00:34

Vraciam do hry Nokiu X6 a pridávam N96 a N97. Predchádzajúci príspevok platí. Prosím ľudí, čo robia testy, ak nájdu toto vlákno, aby okomentovali čitateľnosť displejov na slnku a úroveň audio výstupov na vlastné (dôverne známe) slúchadlá. Ďakujem
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 20. 8. 2011 22:12

Dá sa do Xperie mini doplniť aplikácia. ktorá by umožnila nastavenie pri fotení? Aspoň nech to má vyváženie bielej a potešilo by i ISO.
Keď chcem displej čitateľný na slnku, platí pravidlo, že vyhráva OLED, alebo majú šancu i TFT?
Ďakujem
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 10. 9. 2011 19:28

Nakoniec som vzal ten Samsung. Ten AMOLED má niečo do seba a tiež je fajn, že je foťák krytý. Len keby som nejak vedel zrušiť falošné volania. Čo bol toto za nápad...
Stále mi hrabe hlavou, či som predsa nemal radšej brať tú Xperiu mini, popr. Vivaz. Som jeden z tých, čo nebudú nikdy spokojní.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod duvsan 14. 9. 2011 19:50

Sorry, možno blbnem čím ďalej viac; S8300 patrí medzi "hlúpe" telefóny, alebo má otvorený OS? Nejak to neviem zistiť. V druhom prípade by som mal záujem vymeniť prehliadač fotografií. Neprišiel som na to, ako prezerané fotky zväčšiť (pozrieť niektoré detaily) a ten prehliadač si viac robí, čo chce on, než čo chcem ja (presýpanie a tak). Tiež by som rád upgradol ekvalizér. Chýbe mi grafický eq., ako u SE. Ď
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 14. 9. 2011 20:19

si tady po nocich povidas sam se sebou koukam :-D
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 15. 9. 2011 14:56

Koukám, že každý na mě kašle. Síce, ani sa nečudujem. No, telefón už mám vybratý, šlo by vymeniť ten prehliadač?
Edit, tušil som správne, beží na Androide. Takže by malo byť možné stávajúci prehliadač odinštalovať a nainštalovať podľa svojho výberu. Správne?
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 15. 9. 2011 16:43

Tak odinstalovat mozna prohlizec kdyz mas rootnutej telefon jde. Jen nechapu proc by jsi to delal to je tak tezke kliknout na ikonku prohlizece co si stahnes a pouzivat ten? Urcite tam bude nekde moznost nastavit jako vychozi.
Zafata
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků