Galaxy mini, X10 mini pro nebo X8

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod andrej263 23. 7. 2011 13:07

Zdravím,
za pár dní jdu ke svému operátorovi pro nový telefon. z jejich nabídky mi nejvíc vyhovují tyto 3 mobily, stále se ale nemůžu rozhodnout.
Můžete prosím někdo jestli máte zkušenosti poradit?
Zajímá mě rychlost a stabilita systému, konstrukce, kompatibilita programů atd.
předem díky.
andrej263
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 23. 7. 2011 15:42

U Samsungu galaxy mini je kvalita konstrukce vynikající. Co se týče systému tak občas se trochu kousne, ale je pravda že ho mám nejspíš "zahlcený" protože stahuji každou ptákovinu a po chvilce zase odinstalovávám.


S x10 a X8 nemám praktické zkušeností, ale nějak se mi nezdají.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 23. 7. 2011 16:14

Asi bych volil x8, protože má nejvyšší rozlišení displeje z tebou vybraných mobilů. Mám LG optimus me - a ne vše je v marketu na rozlišení 320x240. Třeba jsem chtěl zkusit Skyfire prohlíźeč na flash, a ten je až pro 480x320 - mě se ani nezobrazí....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tergan 23. 7. 2011 17:02

Nedoporučil bych ani jeden, nezlob se. X10 mini pro jsem měl cca. půl roku zpátky, je sice skvělá, ale má jen 2.1. Klávesnice je super, ale tuto výhodu maže rozlišení. SGM jsem měl cca. před měsícem jako náhradní mobil od operátora a rači jsem jej schoval do skříně a vytáhl stařičkou N 6300. Stejné nevýhody jako u SE, sice má 2.2, ale opět to rozlišení. No a X8 mám jako náhradní mobil teď. Zřejmě to proběhne podobně jako s SGM, sice má vyšší rozlišení displeje, ale opět ji sráží stará verze OS, konkrétně 2.1.

Pokud máš o něco málo více peněz, doporučil bych Optimus One, kterej je teď s 2.3 skvělej, měl sem asi štěstí na dobrej kus vzhledem k aktualizaci a nebo jdi do SG Ace :)
-- Všichni jsou mrtví, Dejve --
Tergan
Junior

Odeslat příspěvekod xxsonicxx 23. 7. 2011 18:24

Taky se zapojím do téhle diskuze. Mám stejné dilema, který z těchto mobilů koupit pro 10 letou dceru k narozeninám a čas se mi neúprosně krátí :) Taky bych nejraději vybíral mezi Ace, One nebo Wildfire S, ale zatímco dotovaný Mini můžu mít za 1500 kč, tak One by bylo za 3500, Ace a Wilfire S dokonce za víc jak 4000. Je pravda, že největší slabinou Mini je displej, ale otázkou zůstává jestli za lepší rozlišení připlatit pár tisíc navíc. Bude to její první smartfone, tak snad by jí mohl stačit :)
E4300 1,8GHz@3GHz ...gigabyte DS3...Sapphire HD5770 Vapor-X...seasonic 430W...Scythe Mugen 1000 atd. atd...CoolerMaster Centurion 534
xxsonicxx
Junior

Odeslat příspěvekod Tergan 23. 7. 2011 18:45

Na tomhle se nehodí ušetřit. Wildfire S, One a Ace .. z těhle tří bych v poměru cena/výkon vybral jednoznačně OO. :)
-- Všichni jsou mrtví, Dejve --
Tergan
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 23. 7. 2011 18:47

10 letý dceři by ta X10 Mini mohla vyhovovat, určitě uvítá ty malé rozměry.
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrej263 23. 7. 2011 19:17

díky za rady:)...
při takto omezeném rozpočtu co mám je to docela těžkej výběr, u mini pro se mi líbí hw klávesnice, nemám s ní ale zkušenosti, takže nevim jak velká výhoda oproti např. SGM to je. X8 mi zase přijde jak osekaná verze mini pro, jen s lepším displejem. :)
Nejspíš pujdu do mini pro - na filmy na displeji se dívat nemusím a má lepší foťák...:)
zajímalo by mě jak je to s tou hw klávesnicí? prostornost, tuhost tlačítek, přesnost...?
a ještě jedna otázka - máte někdo zkušenosti s kvalitou zvuku (jak přes jacka tak přes reproduktor)?
andrej263
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 23. 7. 2011 19:38

Na klávesnici Mini Pro se mi psalo dobře, co se týče zvuku, nemůžu porovnat se soupeři, ale není to špatné.
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tergan 24. 7. 2011 06:23

Tak pokud ti nevadí to rozlišení, tak na klávesnici se mi psalo skvěle a to mám větší prsty. JE to pohodlný ;) No a zvuk z reproduktoru je jedna radost, s tímhle si SE pohrál. A jack? Ve srovnání s mojím iPodem Touch sice prohrál, ale oproti další mobilům v této cenové kategorii jasně vede, snad jedině OO má hutnější basy. :-)
-- Všichni jsou mrtví, Dejve --
Tergan
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 24. 7. 2011 07:43

ta SE x10 mini pro má nejlepší zvuk z těch všech jmenovaných, řekl bych na úrovni repráčku z noťasu, což je paráda, sluchátkový výstup má asi též nejlepší.
Optimus má zvuk dost horší ani poweramp přehrávač s equalizerem mu moc nepomáhá, sám radši pouštím MP3 v klasickém mp3 přehrávači
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andrej263 24. 7. 2011 08:21

a co výdrž baterky? je nějaký z téhle trojice výrazně lepší, nebo je to klasický 1 max. 2 dny?
andrej263
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 24. 7. 2011 08:32

stejný řekl bych, je pravda, že SE má nejmenší baterii, ale asi i nejlepší power management, protože dokáže vydržet i ty 2 dny
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tergan 24. 7. 2011 08:36

Výdrž je přibližně stejná, sice SE má nejmenší baterii, ale taky má nízký rozlišení a málo RAMek, tudíž baterku nic moc nežere.
-- Všichni jsou mrtví, Dejve --
Tergan
Junior

Odeslat příspěvekod CrackonoS 24. 7. 2011 09:35

Podelim se se zkusenosti s x10 mini pro co jsme poridili s pritelkyni. Minimum pouzivani pri vyplych vsech sluzbach mimo telefon a vic jak 2 dny neda. Stesti ze ma iTouch a je k zastizeni alespon na wifi. Spolehat na x10 mini pro 2 den po nabiti nelze. Na druhou stranu je to jedina nevyhoda kterou oba na tomto telefonu vidime. Fotak, zvuk, klacesnice a rozmery jsou naprosto super. Jen doporucuju koupit folii. Od zakoupeni byla v obalu a i tak jsou na povrchu viditelne ryhy.
CrackonoS
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků