Mobil do 7000Kc (web,flash,foto,video,hudba, hry,vydrz)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tominas 27. 6. 2011 21:41

Zdravím, chtěl bych si v nejbližší době pořídit svůj úplně první smartphone, na kterej mam vyčleněno maximálně těch 7000Kč (samozřejmě pár korun navíc není zas takovej problém). Rád bych mobil používal hlavně k prohlížení webu a sledování videí (takže co nejlepší displej), focení, poslouchání hudby (takže ocením co nejkvalitnější zvuk, nejlíp aspoň trochu i z repráčku) a občasnýmu hraní her. Zároveň bych ale rád smartphone s novějším procesorem (např. kvůli podpoře flash) a co je vůbec nejhorší - ocenil bych i co největší výdrž baterie. Sám jsem si už našel pár favoritů:

Motorola Defy:
Ta by měla splňovat všechno, co bych rád, podle nějaký recenze má i slušnej reproduktor a lepší výdrž než ostatní smartphony, navíc je odolná, což sice nepotřebuju, ale asi se to docela může hodit :) Má sice angličtinu, ale na to se asi dá zvyknout, spíš se bojim servisu v ČR, nevíte, jak to tady s ním je? Navíc jsem někde čet, že praská displej a nedá se to reklamovat, ale tomu se mi snad ani nechce věřit

HTC Desire:
U něj je cena v některých obchodech (hlavně mobilprovas.cz) cca 6K, což by byla velká výhoda oproti Defy, ale jak to s tím obchodem je? Čet jsem o něm hodně tady i na heurece a vypadá v pohodě, ale jak je potom možný, že je o nejaký 2K levnejší než v ověřených obchodech jako Sunnysoft? Myslíte, že kdybych se rozhod pro Desire, nemusím se bát koupit ho v tomhle obchodě za těch 6K? Že nebudou problémy s reklamací apod.? Jinak mě tam trochu štve ta výdrž no, i když vim, že je to bohužel dnes standard.

Pak mě napad ješte Huawei Ideos X5, ale prijde mi, že ten až tolik nenabízí (oproti tý Motorole nebo HTC). Taky mě napadlo si tak měsíc dva počkat, ale myslíte, že se to vyplatí? Plánuje se teď například něco, co by mohlo splňovat moje požadavky? Anebo myslíte, že je velká šance, že by klesly ceny telefonů jako LG OB natolik, že by byly v tý cenový relaci kolem 7K? Je mi jasný, že to nemůžete tušit, zajímá mě jen vás názor :)

Budu vážně moc vděcnej za jakýkoliv nápady, názory, připomínky, tipy (např. na jiný mobily), srovnání těch mých tří, cokoliv. Hlavně bych ocenil odpovedi na tučně označený dotazy.
Díky moc.
Naposledy upravil Kniter dne 28. 6. 2011 05:46, celkově upraveno 1
Důvod: Upraveny nazov temy
Siemens A55 -> Nokia 6120 -> Motorola Defy -> LG Optimus Black -> Honor 3c -> Asus Zenfone 2 ZE551ML
Tominas
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 6. 2011 22:03

Na web a videa je dobrá Nokia N900. Horší je to s výdrží.
Kamarád kupoval za 5600 z Aukra funglovku.
To jen jako alternativa, tebou zmíněné telefony moc neznám
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 28. 6. 2011 06:38

mobilprovas.cz celkem dost sleduju. Ten desire mě taky zaujal.
Vůbec mi není jasné, jak té ceny dosahují, pokud je to distribuce pro ČR. Mají oficiální distribuc všech telefonů za ceny oficiální distribuce pro ČR. Pouze telefony HTC mají zvláštní dodatek v nadpisu o určeno pr ČR a jsou proti konkurenci často levnější. Viděl jsem některé stížnosti v hodnocení firmy, že desire byl určen pro polského operátora. Ale někteří tvrdí, že mají včistou verzi pro ČR.
Jednatel společnosti to vysvětluje chybnou dodávkou a tvrdí, že telefony jsou určeny pro ČR a mají záruku ve všech autorizovaných servisech a jsou nebrandované. Podle hodnocení firmy vraceli peníze těm, kteří brandovaný telefon vrátili.
Tak si z toho vyber. Volba je na tobě.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kodelin 28. 6. 2011 07:57

ještě se podivej na samsung galaxy s,nyní stojí pod 7000 kč
kodelin
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 28. 6. 2011 08:09

To není oficiální distribuce.
Distribuce pro ČR Samsung galaxy S začíná někde pod devět tisíc ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tominas 28. 6. 2011 10:06

Děkuju za info o mobilprovas.cz, jestli to vážně vypadá, že dokonce i vraceli peníze, tak bych do toho asi i šel, kdybych se rozhod pro Desire... Ale myslíte, že Desire je lepší volba než Defy? :)
Jinak na Samsung Galaxy S jsem samozřejmě taky koukal, ale právě že je ten problém, že v tý ceně kolem 7K to jsou stopro šedivky :(
Siemens A55 -> Nokia 6120 -> Motorola Defy -> LG Optimus Black -> Honor 3c -> Asus Zenfone 2 ZE551ML
Tominas
Junior

Odeslat příspěvekod ruXak 28. 6. 2011 14:24

Minulý týden jsem koupil na aukru Samsung Galaxy S jen rozbalený, uplně nový za 6500,- ;)
ruXak
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků