Rychly dotyk.smartfon (GPS,wifi,video,mp3,foto,internet,hry)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lada777 19. 6. 2011 19:09

Dobrý den všem,
potřebuji poradit... úvodem chci napsat, že jsem naprostý diletant co se týká telefonů a proto potřebuji poradit jaký telefon pořídit. Nejdřéíve svoje priority: chtěl byt dotykový smatrphone, aby měl dobrou a kvalitní GPS, dobře použitelnou v autě, wifi, dobře přehrával videa (i avi), budu na něm hodně surfovat i na netu, aby dobře fotil (máme miminko a tak se foťák hodí na každém kroku :-) ), aby na něm frčely dobré hry a dobře poslouchala muzika a samozžejmě byl rychly...mám několik kandidátů a potřebval bych poradit jaký:
Nokia N8 + skvělý foťák, hliníové tělo
- menší display, symbian
HTC ¨Desire Hd + perfektní display
- plastové tělo
HTC Desire S
Samsung galaxy S II + vše super
- vysoká cena
LG Optimus 2x + skvělá cena, 2 jádra
- plastové tělo


Osobně se mi nejvíc zamlouvá LG nebo Samsung, zase včera jsem držel v rukou HTC od synovce a připadal jsem si jako když svezou neandrtálce autem :-D (mam teď nějakou nokia, kterou jsem sehnal od vodafone za 77Kč), takže jak jsem již psal jsem v tomto diletant a budu vděčný za každou radu.

Díky, s pozdravem Laďa
Naposledy upravil Kniter dne 19. 6. 2011 20:07, celkově upraveno 1
Důvod: upraveny nazov temy
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod X-Brace 19. 6. 2011 19:20

Osobně bych se klonil k Samsungu Galaxy S II případně HTC Sensation. I iPhone 4 by splňoval požadavky.
@peroutka
X-Brace
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 19. 6. 2011 19:42

Optimus 2x s cenou pod 10tisíc nemá konkurenci. Galaxy S2 je sice nejlepší, ale ta cena je přemrštěná, HTC Sensation je krám, kterému mizí signál, když ho člověk drží normálně v ruce...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 19. 6. 2011 20:01

Tak trošku tu uvedu věci na pravou míru: plastové tělo má i Galaxy S II. Desire HD jej moc palstové naopak nemá.

Navíc házet špínu na Sensation kvůli mizejícímu signálu je vážně nepěkné. jen je vidět, jak dokáže mediální bublina narůst do obřích rozměrů. Pokud jakýkoliv telefon zcela zakryjete dlaněmi, také ztrátí část signálu. Mám prakticky vyzkoušeno napříč spoustou telefonů. Jen se nyní vybral Sensation a něm se to demonstruje.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 19. 6. 2011 20:06

Ale bohuzel u Sestation rapidne,wifi uplne zmizi,porvnaval jsem to nedavno v krame hned jak se objevil clanek,u Sensation je to vazne rapidni ubytek az do nuly..To neni jen medialni bublina,ale fakt.Ac jsem cela leta mel vyhradne HTC,vice nez 6 let az po soucasne novinky,tato firma zpohodlnela a kvalita jaksi zaostava.i fotoaparat a video jsou stale dosti pozadu.Ikdyz video i foceni v mobilu je jen na prilezitostne foceni,tak to co osazuje HTC je des a hruza.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 19. 6. 2011 20:28

Já nemám tak drastické zkušensoti s onou Wi-Fi.
Fotoaparát je ale jen o pohodlí firmy, která dobrý fotoaparát udělat umí - viz. model Incredible S.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 6. 2011 21:39

N8 bych nedoporučil kvůli hrám, ta vážně na hraní moc není.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yeaah 19. 6. 2011 21:54

N8 je max. velikost ktera mi vyhovuje, ostatni jsou na me uz hodne velky.. velkou vyhodu vidim jako offline navigaci, u ostatnich znacek se bude potreba pri zmene trasy pripojovat na internet. pokud clovek nechce vytvaret "nesmysly" tak Symbian by mel stacit.. Pokud se pletu a s androidem JE spojena naka offline navigace (schopna reagovat bez nutnosti propojeni na net, kvuli zmene trasy atd atd..) dejte mi prosim echo ;)
yeaah baby!
yeaah
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 19. 6. 2011 21:56

jeste bych smraknul HTC Incredible a SE Neo ;-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sandak 19. 6. 2011 22:16

yeaah píše:N8 je max. velikost ktera mi vyhovuje, ostatni jsou na me uz hodne velky.. velkou vyhodu vidim jako offline navigaci, u ostatnich znacek se bude potreba pri zmene trasy pripojovat na internet. pokud clovek nechce vytvaret "nesmysly" tak Symbian by mel stacit.. Pokud se pletu a s androidem JE spojena naka offline navigace (schopna reagovat bez nutnosti propojeni na net, kvuli zmene trasy atd atd..) dejte mi prosim echo ;)


Offline navigace zdarma bohuzel pro android neni. Jen placene. Napriklad navigon nebo sygic. S temito mam velmi dobre zkusenosti ;-) jezdi se podle nich super. Bohuzel sou placene, takze prachy navic, ale pokud mas hluboko do kapsy tak se daji samozrejme "ukradnout" neboli stahnout zadarmo, coz bych ale byt tebou zde neresil a ani bych ti to nedoporucoval, originalni navigace ma plno vyhod jako aktualizace atp...
Sandak
Junior

Odeslat příspěvekod .soul 19. 6. 2011 22:19

Můžeš zvážit i iPhone 4, všechny požadavky splňuje. Hlavně v požadavku hry, kvalitní muzika a kvalitní šasi je nepřekonaný.
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 19. 6. 2011 22:19

S tou offline navigací to stojí a padá na Nokii... napadla mě novinka X7. Bohužel je nutné se smířit s absencí autofocusu (jinak fotí pěkně) a také cena je poněkud vyšší... Ale má ten větší displej oproti N8.

K iPhonu 4: se vším souhlasím...ale...kosntrukce je sice ukázková, ale telefon se odře, ani nevíš jak. Využití skla nebyl dobrý nápad od Applu.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada777 20. 6. 2011 08:10

To s tou offline navigací mě mrzí...chápu to tedy tak, že navigace nebude použitelná mio ČR?? Výběr se mi tedy zůžil na LG / Samsung. Vzhledem k té ceně vezmu asi LG...a pak napíšu dojmy. Děkuji Laďa
lada777
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 20. 6. 2011 10:49

Navigace je samozrejme pouzitelna kdekoli na svete, pokud mas stazene prislusne mapove podklady.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EINEX.SIEMENS 20. 6. 2011 12:18

Tu N8 okamžitě škrtni - to je lowend :D Nejlepší volba bude LG :-)
Sbírám Siemensy.
EINEX.SIEMENS
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků