Vyměnit E51 nebo ještě počkat?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Lucky-x 19. 6. 2011 17:02

Zdravim, v současnosti používám Nokia E51 a pomalu rozmýšlím jestli ho vyměnit či ne. S novým telefonem získám větší displej, jelikož net v mobilu celkem používám. Nicméně když se tak na to dívám tak se dnes docela prodává i E52, ale ta by mi toho už mnoho oproti E51 nepřinesla. (Navíc ta cena :shock: 6000tis!)

V mém hledáčku je Nokia C6-01 a LG P500 Optimus One. Se symbianem problém nemám, ale nebráním se ani androidu. Teď jsem si docela zvykl na to co mi poskytuje E51 a nerad bych šel s těmi vlastnostmi dolů, hry a podobne hračky stejně nevyužiju. Vicemene počítám s využitím pro volání, sms, kalendář!, email, web, messanger, skype, youtube, mapy...

Co doporučíte? (vyměnit ne/ano - za co... ?) ... Případně nějaké poznámky k těm telefonům co jsem uvedl?
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 19. 6. 2011 17:12

Pokud chceš zůstat u Symbianu, tak C6-01 je skvělá volba, nic tím nezkazíš. Jestli máš cenový strop kolem 7000 Kč, tak Optimu One se vyhni, doporučil bych původní HTC Desire - dostane upgrade na 2.3 a protože je to bývalý top-end, není v ničem osekaný jako třeba Optimus One.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucky-x 19. 6. 2011 18:40

Jaký je problém s tím LG P500 Otimus One? Čím je osekaný?

Nojo HTC Desire by se mi i líbil, ale to už je 8500,- a to už se mi do toho tak nějak vrážet ani nechce.

... omezení nemám, jen nechci zbytečně vyhazovat. :-)

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 20. 6. 2011 11:56

Taky nechapu, proc by mel byt LG Optimus One "osekanej". Software je optimalizovany prave na HW pristroje a verzi 2.3 uz ma. Jestli si nekdo mysli, ze telefon za 5000 bude srovnatelnej s telefonem za 9 -10 tisic, tak to je trocha nekde mimo (srovnavat LG OO s HTC Desire).
Honor 20 Pro - 8GB / 256GB
FW 10.0.0.198 (C431E9R5P1)
EMUI 3.0.0
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod paulis2 20. 6. 2011 12:00

HTC Desire lze pořídit i za 6500 Kč z české distribuce. LG Optimus One bude doplácet na nepružnost výrobce, protože update na verzi 2.3 nepřijde dříve, než v průběhu září. Navíc namísto LG OO bych se možná spíše přiklonil, když už, k Samsungu Galaxy Gio.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucky-x 20. 6. 2011 14:41

Kde se dá koupit ten HTC Desire z české distribuce?

Do toho LG se mi nechce z toho důvodu co píšete, že je to LG. Jinak s tím problém nemám... Samsung asi radši ne...

Lucky-x
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 20. 6. 2011 16:42

Sentry píše:Taky nechapu, proc by mel byt LG Optimus One "osekanej". Software je optimalizovany prave na HW pristroje a verzi 2.3 uz ma. Jestli si nekdo mysli, ze telefon za 5000 bude srovnatelnej s telefonem za 9 -10 tisic, tak to je trocha nekde mimo (srovnavat LG OO s HTC Desire).

Cim je osekany? Jen 600 MHz procesor, mizerna podpora stran LG a pokud vim, 2.3 jeste stale neni a dlouho nebude, nepocitam-li pokusne ROM na XDA. Podpora LG je opravdu jen ve fazi slibu, ujistovani a kecu. Co si clovek neudela sam, to nemá.

To už je lepsi volba novy Huawei IDEOS X5 viz. recenze tady: http://www.svetandroida.cz/recenze-huawei-ideos-x5-prijemny-spolecnik-201106.

- 3.8" displej 800x480 = skvela jemnost
- 800 MHZ ARMv7 procesor = stejný jako má např. HTC Desire Z, umí flash a snadno se taktuje
- Grafická karta Adreno 205 = stejná jako např. u HTC Desire HD, velmi vykoná.
- "čistý" Android, pro někoho výhoda, pro někoho ne, osobně nesnáším Sense, LG UI a podobné.
- Cena ne vyšší než 6500 Kč, spíš míň.

Pro mě hodně muziky za slušné peníze a kvality bych se vůbec nebál. Takový Vodafone 845 je taky Huawei a je to spolehlivý dříč, za cenu jakou stojí.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucky-x 20. 6. 2011 18:20

Zajímavé, to stojí za úvahu. Trochu se mi nelíbí designově, jinak ok :-)

Lucky-x
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 20. 6. 2011 18:37

ZTE blade s,rozlišením displeje 800x480 kapacitním a 3.5" za necelé 4000 korun. Viz heureka.cz
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 20. 6. 2011 18:43

Blade je dobrá volba, ale nikoli s originál FW, je dost neohrabaný. Pořádně ho nakopnou až custom ROM, nejlépe CM7 s Gingerbreadem. Výkon +-jako s Optimus One, bez CM7 dokonce nižší, díky vyššímu rozlišení displaye.

Ale za 3500 co mě stál je skvělý, o tom žádná :-)
Pillowrecker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigT 20. 6. 2011 18:59

paulis2 píše:HTC Desire lze pořídit i za 6500 Kč z české distribuce. LG Optimus One bude doplácet na nepružnost výrobce, protože update na verzi 2.3 nepřijde dříve, než v průběhu září. Navíc namísto LG OO bych se možná spíše přiklonil, když už, k Samsungu Galaxy Gio.

Nechápu, kde bereš informace o září... Sis to vycucal z prstu?
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 20. 6. 2011 19:12

Já bych vůbec nedivil, LG jen mlží, oddaluje a tak dále ... http://mobilizujeme.cz/clanky/aktualizace-systemu-android-telefonu-lg-nabira-zpozdeni/
Pillowrecker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sentry 20. 6. 2011 19:28

Pillowrecker

Sorry, ale srovnavas hrusky s jabkama. Uz jsem psal, ze nelze srovnavat 2 HW a tim i cenove rozdilne telefony. A co se tyka ceny za 6.500, tak pravda na teto strance http://mobilni-telefony.heureka.cz/htc-desire/ jsou ceny kolem 6000 - 6500,- ale temto obchodum bych moc neveril. Ridil bych se cenami u operatoru, kde Vodafone ho ma za 8.977, takze cena o 2.500 - 3.000 mensi je uz podezrela.

Lucky-x

Projdi si topik znacek a typu, o ktere mas zajem a procti si, co o nem pisi uzivatele. Pokud chces mermomoci kupovat nekde levnejsi telefon o 2-3 tisice, procti si topik ohledne internetovych obchodu.
Osobne uz jsem taky nekolikrat uvazoval o vymene me E51, pokukoval jsem prave po LG OO (diky moznostem OS Andriod a cene), ale zatim mi E51 stale dobre slouzi a k tomu, na co ho vyuzivam, doposud v pohode staci. Pravda vetsi displej by se hodil, ale prechod na dotyk je dost velka zmena a pokud jsem mel v ruce nejaky dotykovy telefon, tak to byl pro me hodne velky nezvyk. Takze zatim zustavam u E51.
EMUI 3.0.0
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 20. 6. 2011 20:17

Pokud ti to neuniklo, nenapsal jsem, že Desire někde mají za 6500 Kč. Doporučil jsem Huawei IDEOS X5, který má totožný ba lepší HW než Desire za oněch reálných +/- 6500 Kč. Popřípadě pak ZTE Blade, který je lenější než LG OO a nabídne stejné parametry s lepším displejem.
Pillowrecker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sentry 21. 6. 2011 08:10

Tak já tu cenu vztahoval k tomu Desire :-) ale stejně doporučuji zajít někam do obchodu a telefon si pokud to je možný vyzkoušet osobně. Teď jsem si právě na hlavním nádraží v Praze zkoušek LG OO a Samsung Ace
EMUI 3.0.0
Sentry
Junior

Další stránka