Nový Smartphone, cena nerozhoduje

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod laydak 14. 3. 2011 12:21

Ahoj všichni,
jelikož se blíží moje jubilejní narozeniny, rozhodl jsem se, že si udělám radost a obětuju nemalou část výplaty na nový mobilni telefon (smartphone). Momentálně vlastním "stařičký" HTC Diamond s WM, který už je jak HW tak SW nedostačující.

Prosil bych o radu, který telefon je momentálně top, na operačním systému mi ani moc nesejde (tedy až na WM, které už nechci), je mi jedno, jestli to bude iPhone 4, HTC Desire (nebo jiné HTC) nebo model od značky Samsung, jde mi hlavně o bezproblémové využití.

Očekávám od telefonu rychlost, hlavně v menu telefonu, startování aplikací a psaní zpráv, dále bych chtěl aby měl možnost připojení k Wi-Fi, rychlou GPS a dobře se na něm psaly sms zprávy. Výdrž baterie alespoň 18 - 24 hodin při běném používání. Docela bych i uvítal velké portfolio aplikací a her. Jestli bude dotykový nebo s qwerty klávesnicí rozhoduje jenom tehdy, když by se na dotykové nedaly moc dobře psát zprávy, tak radši qwerty (zkoušel jsem iPhone a na něm se psaly sms naprosto výborně, na jiných modelech se psaly hůře na dotykovém, ale výborně na qwerty).

Cena zas tak nehraje roli, ale spíš hledám nejlepší poměr cena/výkon.

Předem díky za cenné nápady a připomínky :)
laydak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pupu 14. 3. 2011 14:26

Nelze poradit jeden konkretni model, protoze zalezi hlavne na tvych preferencich s ohledem na operacni system, co s telefonem delas a jak ho pouzivas (napsal jsi toho dost malo).
Mas v podstate jen dve dobre moznosti, a to je koupit si iPhone4 nebo neco top s Androidem. Tady je, anebo brzy bude telefonu samozrejme vice, takze jen namatkou: HTC Desire HD, HTC Incredible S, LG Optimus X2, LG Optimus Black, SE Xperia Arc, Samsung Galaxy S (resp. casem SII) a mozna jeste Motorola Atrix.
Vyhody Androidu oproti iOS jsou hlavne na poli totalni customizace uzivatelskeho prostredi, kde i bez jakychkoliv uprav, ktere by mohly mit za nasledek ztratu zaruky mas temer uplne svobodnou ruku a telefon muze vypadat klidne kazdy den uplne jinak. Celkove je filozofie Androidu takova, ze co neni zakazano, je dovoleno. Naproti tomu iOS razi opacnou formu, tzn. vse co neni dovoleno, je zakazano, ale vsechno se da obejit, byt s urcitymi nedostatky, ale to je samozrejme na delsi debatu.
Pocet aplikaci je nejvetsi na iOS, ale Android ho celkem slusne stiha, takze se nestane, ze by ti nejaka aplikace chybela, jsou jich proste tisice a tisice.
Windows Phone 7 ani Symbian bych aktualne nedoporucoval, jeden je v podstate ve fazi verejne bety, druhy jiz po smrti.
X10 black
Pupu
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 3. 2011 14:41

Symbian rozhodně po smrti není, ještě tu bude dlouho. V N8 je povedený.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod laydak 14. 3. 2011 15:59

Díky za odpovědi..... na telefon nemám velké nároky, jde mi hlavně o klasickou použitelnost (sms, volani, internet, gps, hry a aplikace) a chci aby tyto jmenované funkce běžely bez sekání a na 100% bez zádrhelu...... V neposlední řadě koukám i na design, ale ten tady nemá cenu rozebírat, každý ma jiný vkus.......

Teď jsem koukal na nový Nexus S, co vy na to? Ten nebo iPhone 4 16GB ?
laydak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pupu 14. 3. 2011 16:07

To je porad ta sama otazka. Jestli si s telefonem nechces hrat a ladit jej k obrazu svemu, tak si vem ten iPhone a budes spokojen. Nexus S sice bude taky v pohode fungovat i bez nejakych uprav, ale z pohledu uzivatele, ktery nechce nic resit bych volil radeji iPhone (sam bych jej vsak nepouzival, ani kdyby mi jej nekdo dal), pokud se ti tedy libi jeho design.
X10 black
Pupu
Junior

Odeslat příspěvekod goob 14. 3. 2011 16:19

Dobre telefony nejsou jen iPhone a nejdrazsi HTC s Androidem. Jiste by se naslo neco dobreho se Symbianem a nesmi se zapominat na BlackBerry. Ja osobne bych uz ani jiny. Telefon nechtel. Skvela vydrz dva dny, push e-mail, neomezeny FUP pro specialni tarif pro BB, atd.
goob
Pokročilý

Odeslat příspěvekod laydak 14. 3. 2011 16:28

To Pupu: S Androidem nemám žádné zkušenosti, mohl bych Tě poprosit o alespoň hrubý výčet věcí, které se dají přizpůsobovat? Díky
laydak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pupu 14. 3. 2011 16:51

laydak: Nejlepe udelas, kdyz se podivas na par videi na youtube a jeste lepsi bude, kdyz si telefon vezmes nekde do ruky a pohrajes si s tim. V podstate hlavni idea Androidu je ta, ze mas k dispozici X ploch (vetsinou 7, ale jde to menit) a na ty si muzes nacpat co chces. Takze tam muzes mit jak zastupce aplikaci, tak cele slozky pro aplikace, ale hlavne ruzne widgety, ktere ty aplikace castecne nebo uplne nahrazuji, nebo funguji jako zkratky do tech aplikaci, ale maji navic pridanou hodnotu v podobe informace, kterou na te plose porad vidis a nemusis do te aplikace lozit.
Priklad: Mas na plose widget sveho kalendare (jsou jich desitky, takze si muzes vybrat jaky chces), takze proste porad na telefonu vidis, jake mas 1-X nejblizsi udalosti. Nebo si tam das widget od SMS aplikace, takze vidis, kdo ti psal a muzes primo odepisovat a nemusis lozit do sms aplikace (samozrejme jde to i jinak, ale to fakt nejde popisovat). Tech widgetu jsou tisice a lze pres ne delat spousta veci, resp. z nich ziskat spousta informaci, ktere mas porad na ocich a nemusis tak otevirat jednotlive aplikace, aby ses k tem informacim dostal. (to se tyka skutecne temer vseho, od nastaveni ovladacich prvku typu zapinani vypinani wifi/bt/vibraci atd., pres ctecky zprav, predpoved pocasi, hudebni prehravac, info kdo ma dnes svatek, rychle kontatky pro okamzite volani/psani sms/cokoliv atd. atd. atd. vycet je temer nekonecny).
Dalsi vyhoda je, ze si muzes nainstalovat jiny lauchner, ktery zmeni to defaultni prostredi (to pripadne urcite udelej, protoze pak se telefon ovlada podstate lepe a rychleji), takze dole mas treba dock, kde je 5 zastupcu misto 3 a jde s nim i scrollovat napravo nalevo, takze at jsi na jakekoliv plose, porad mas rychlym tahen k dispozici 15 zastupcu pro 15 akci (nejcasteji pro tedy 15 zastupcu pro spusteni aplikaci) a jsou tam i dalsi vychytavky jak esteticke, tak funkcni (nelze popsat, musi se zkusit). Dalsi launcher ti z telefonu vzhledem udela WP7 prostredi, jiny zase iPhona a dalsi uplne neco jineho. Proste muzes si s tim hrat klidne pul roku a porad budes nachazet jine varianty, jak ten telefon bude vypadat a jak ho budes ovladat.
X10 black
Pupu
Junior

Odeslat příspěvekod laydak 14. 3. 2011 17:49

To Pupu: Díky za vyčerpávající odpověď, určitě si najdu prvního majitele, který má SP s Androidem a zkusím prozkoumat. Ale spíš si myslím, že stejně budu pro iPhone, jelikož jsem "pohodlný" uživatel, který zmáčkne tlačítko SMS a píše sms :)... Ale ještě jednou díky za odpověď
laydak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eRiper 14. 3. 2011 18:26

Jen co se týká té customizace: pokud provedeš jailbreak, můžeš se iOS změnit k nepoznání, stejně jako Android. A nejen vzhled. Prakticky si můžeš překopat celý systém.

Jestli ti jde primárně o rychlost a svižnost, tak ti můžu ze své zkušenosti doporučit iPhone - a to mám starší 3GS.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 3. 2011 18:28

To asi stejně nebude potřeba, podle toho, co píše.
Vem ten iPhone a buď spokojený.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pupu 14. 3. 2011 18:42

Tak "tlacitko" SMS je samozrejme i na Androidu a funguje uplne stejne jako na iPhonu, v tom rozdil fakt nebude, ale jestli si s telefonem nechces hrat, tak vem radeji ten iPhone, nebudes litovat, leda by te casem prostredi nudilo.
X10 black
Pupu
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 14. 3. 2011 18:44

Nás pohodlné uživatele ne ;-) Pryč jsou časy, kdy jsem se ve všem rypal. Pak to člověka přestane bavit a chce jen používat.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pupu 14. 3. 2011 18:54

No vsak to ti nikdo nebrani, ja na telefon nesah vic jak pul roku, kdy jsem si ho nastavil k obrazu svemu a od te doby jsem nezmenil ani tapetu na pozadi. Vyhoda vsak je, ze az se zmeni me pozadavky, zmenim behem chvile layout ploch a bude.
X10 black
Pupu
Junior