Dual Sim nebo dva mobily?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod randomofamber 10. 3. 2011 13:22

Už pár měsíců hledám řešení, které by mně nejvíce vyhovovalo, ale stále se nemohu rozhodnout. Myslím, že nejsem sám kdo má takové dilema. Sháním tedy penzum názorů a pohledů ostatních lidí, které by mohlo pomoci nejen mě, ale i ostatním…

Mé stávající dilema:
Můj zaměstnavatel mně po osmi letech vnutí firemní telefon, který použiji tak jednou za týden. Budu mít tedy telefony dva. Svůj soukromý, který používám takřka pořád a nechtěnou firemní vtěrku.

Ještě před pár dny jsem byl přesvědčen, že dvousimkový mobil je to správné řešení v podobě nejmenšího zla. Avšak čím déle čekám až na trhu bude nějaký takový slušný mobil, tím více zjišťuji, že nikdy nebude vyhovovat tomu, co bych si přál.

Nyní jsem v situaci, kdy zvažuji dvě varianty:
1.) Dvousimkový telefon, který bude technologicky a morálně vždy přinejlepším rok za právě prodávanou špičkou a nebude mít takové parametry, které bych si přál. Podpora ( třeba update firmware ) takového telefonu bude velmi pravděpodobně hodně závislá na výrobci. Na druhou stranu nebude problém s nošením a správou dvou přístrojů. (zde zatím jako nejmenší zlo vidím Gigabajt GSmart G1310, který zatím není na trhu a kdoví kdy a jestli vůbec bude)
2.) Dva telefonní přístroje s tím, že jeden bude ona "vysněná" aktuální špička (předběžně mám vyhlédnutý Nexus S) a druhý budou prostě jen druhé housle. Co by mohlo být druhým telefonem zatím nevím a je to dalším z mých dilemat. Hledám něco, co by se dalo bez problému nosit souběžně s prvním telefonem, ale zároveň aby to příliš nepřekáželo a nebylo nevzhledné ( Například při dvou pouzdrech na mobil na opasku, jedno zleva, druhé zprava... to mě přijde jako na divokém západě kolty proklatě nízko, jen tasit! ).

Mám mít dva telefony (a jaký druhý?) a plakat, že se musím tahat se dvěma nebo jeden Dual Sim a plakat, že nemám to, co bych rád a na víc, když na to mám…

Chtěl bych také zcela záměrně vyvolat diskuzi až "flamewar"(prosím slušně) ohledně kladů a záporů obou řešení.

Teď, když to po sobě čtu, tak se veskrze nemohu rozhodnout, zda pohodlí nebo luxus a snažím se zjistit, jestli se dá najít nějaký kompromis, nějaký pokud možno co nepohodlnější luxus…
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 10. 3. 2011 13:27

:-) Existuje třeba mobil i jen na prosté volání v hodinkách. Čily dva mobily - jeden vysněný (soukromý), a druhý jako hodinky na ruce (zaměstnavatel). Ale s těma hodinkama nemám zkušenosti, jen vím, že to je. ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marcello 10. 3. 2011 14:36

a kolko krat si nuteny volat z firemneho?
Jedno riesenie ponukam ak zamestnavatel neriesi vysku uctu.
Na malom telefone so SIM-kou od zamestnavatela by som aktivoval presmerovanie hovorov a SMS (to neviem ci ide - nikdy som neskusal) na moj luxusny telefon.
To zabezpeci, ze hovory a SMS prijimam len na jednom telefone (je tu tusim problem, ze nevidis aky zakaznik ti vola) A jedine vtedy ked by som musel volat pre zamestnavatela vytiahnem niekde do vtedy schovany (v aktovke, ci buxe na doklady - proste co mas vzdy so sebou) mobil od zamestnavatela a volam z neho. Aj to vytahovanie by sa mozno dalo obist, ked by si mal BT handsfree a firemne kontakty by si si nahovoril na hlasovu volbu a na odlozenom telefone by si mal aktivovany BT.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 3. 2011 14:57

Taky jsem nucen používat dvě čísla. Služební na pracovní záležitosti bez takových věcí jako jsou MMS, premium sms nebo internet v mobilu a soukromé s internetem v mobilu a dalším. V pracovním telefonu (Nokia E51) mám i nakonfigurovanou pomocí nějaké skryté aplikace vnitřní pobočkovou linku přes wifi a tudíž si ani sim nemůžu přehodit jinam.
Soukromě používám HTC Desire.
O dual sim jsem ani neuvažoval.

Doporučoval bych jako druhý telefon něco jednoduchého s dlouhou výdrží při menších rozměrech, pokud má být používán minimálně.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod chalmi 10. 3. 2011 15:34

Také jsem se zabýval myšlenkou na "dualsim",protože používám dva founy.Vyzkoušel jsem dva různé"dualy"-jednoho číňana a jednoho Samsunga.
Zjistil jsem,že každý takový "univerzál"je v podstatě kompromis-jako vše v životě.Většinou nabízí jen to pohodlí jednoho mobilu.Další vyšší funkce jsou buď nedostatečné a nebo vůbec ne.
Nakonec jsem skončil u jednoho pracovního founu,který má vše co pro práci potřebuji a druhý pro občasné volání.Tento jsem po hledání nakonec zvolil N3310.Na občasné vbolání a sms není nic lepšího-černobílý disp-velmi dobře čitelný za jakýchkoli podmínek(a za hubičku).,velká písmena,dlouhá výdrž.
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 3. 2011 15:55

Taky me pri cteni dotazu napadly hodinky. V podstate by to nebyla zadna protez.
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod randomofamber 10. 3. 2011 16:45

to Reku, to Sasakr: Hodinky jsou zajímavý "Gadget" a byly první, na které jsem narazil, při hledání malého mobilu, ale já jakékoli hodinky na ruku prostě nemůžu ( je mi to fyzicky nepříjemné )... Na druhou stranu bych je nemusel nosit na ruce, ale třeba v kapse, jenže na to nejsou tvarově uzpůsobené a tlačili by, snad jedině "cibule"?... nicméně zajímavý směr pátrání...

to marcello: Jak jsem psal, firemní mobil zatím nemám... Teď jsem se dozvěděl, že firma plánuje zrušit pevné linky neboť máme od operátora volání přes mobily v rámci firmy zdarma... To ovšem znamená, že budu volat firemně v průměru tak 4x - 8x za den... přesměrování nepřipadá v úvahu, bohužel...

to myšpulín, to chalmi: Jak to řešíte s nošením? Máte nějaké dvou pouzdro nebo máte dvě pouzdra?
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chalmi 10. 3. 2011 20:16

Nosím je podle situace.Většinou oba v tašce a během léta mám na opasku dvě pouzdra.(jedno a nebo dvě už není takový rozdíl) :-))
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 11. 3. 2011 07:34

To musí vypadat na tom opasku úžasně..

Volil bych dva telefony. Něco, co chceš, třeba ten Nexus a dál nějaký jednoduchý telefon jen na volání.
No zkrátka, rozhodni se sám.
Dualsimů je málo, když nepočítám čínská šunty.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 11. 3. 2011 10:55

randomofamber píše:...to myšpulín, to chalmi: Jak to řešíte s nošením? Máte nějaké dvou pouzdro nebo máte dvě pouzdra?

Tak pouzdra za opasek už nepoužívám, nosím telefony buď v kapse nebo v taštičce či ledvince.
Já mám dva mobily už hodně dlouho někdy od roku 2000 a to byly telefony větší cihle než dnes.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 11. 3. 2011 14:39

Tak pokud ne hodinky, tak proste neco jineho co nejmensiho. Ericsson T66, siemens cl50 apod. Projed si katalog a koukej pi co nejmensich mobilech a neco najdes.
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chalmi 12. 3. 2011 13:38

Starší founek používám 6let.A vypadá pořád víc jak dobře.
Když vidím,co někdo dokáže udělat z founu taháním v kapse,tak bych ho nevzal do ruky.Ale to je věc každého.
chalmi
chalmi
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků