Smartphone pro dámu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PC 20. 11. 2010 17:21

Moje matka si usmyslila že chce mít v mobilu internet. Rád bych řekl že v životě neměla chytrý telefon, jen samé klasické přístroje různých značek. Nějaký dobrák ji doporučil Galaxy S. Já na to. Já na to že ji dám svoje 3GS a koupím si čtyřku. No ta řádí, někdo ji nabulikoval antijablečnou propagandu prvního kalibru... Můj názor je že není intuitivnějšího a bezpečnějšího smartphonu nežli je iPhone (pro běžného uživatele-čti lamu.) Sám jsem až na vyblitý (nebo spíš rozpitý) displej a relativně nízkou výdrž baterky spokojený, ale to víte chtěl bych čtyřku. Nemyslím si že to co matka potřebuje je zrovna Samsung galaxy S, možná že i win mob 7 by byl výhodnější nežli Android (protože tam v podstatě nejde nic rozhašit....), nejde chytit vir a všechno funguje na jedničku. Krom toho i konstrukce gé esa o čtyřce nemluvě, mi příjde jako mnohem bytelnější... Podotýkám že sám jsem si chtěl galaxy S koupit, ale nyní bych rozhodně po dobrých zkušenostech dal přednost iPhonu,protože je prostě téměř blbuvzdorný a one - click-ový.... Android je také dobrý systém, ale nevím zda pro někoho kdo OS v mobilu viděl leda v rychlíku a není nadšenec...

Co si o tom myslíte ? Má cenu matku přemlouvat nebo ji mám nechat ať si koupí Galaxy S a pak čekat jak to dopadne ? (Už to vidím - proč nejde tohle, proč nejde onohle, jé to je složitý... Nokii 7650 kdysi vzdala po pěti dnech...)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 11. 2010 17:23

Surfovala vůbec někdy v mobilu? Aby neměla zkreslený představy.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 20. 11. 2010 18:01

Samozřejmě že ne. Ale prostě ho má aktivovanej tak ho chce. A strašně se diví proč tak toužím po 4 když je to to samý jako 3GS.... Jen má lepší obrazovku. (Jenže tam je jádro pudla, xperia měla o cca 20DPi horší rozlišení než iPhone (tuším 311DPi vs. 330) ale 3GS má 165DPi vs. 311Dpi (X1i) a 330DPi (iphone 4) takže mě se písmenka na displeji jeví jako rozpitá a zubatá,což mě děsně rozčiluje... ) Hele, pro mě za mě ať si galaxii koupí, ale já se obávám že to nedopadne dobře... Podle mě to je telefon pro nadšence, ajťáky a přiznejme si to - muže. Ženy používají spíš iPhone. Ono se stačí podívati na hollywoodské filmy a seriály - sex ve městě - apple, ďábel nosí pradu - apple... Mně příjde galaxy na ženskou moc velký a do kabelky takříkajíc nebytelný (protože to je velká tenká placka, naneštěstí z plastu) a to jak je velký, tenký tak je dle mého názoru trochu hůře uchopitelný. Tři géeso i když je menší je jakoby těžší, stabilnější no a čtyřka to je prostě kvádřík z kovu a hliníku. Soudím podle sebe (nemaje velkých rukou) galaxy se mi držela hůře nežli libovolný iPhone, právě díky chybějící váze a svým způsobem i malé tlouštce a zaobleným hranám... Ale jde jen o subjektivní dojem z ergonomie.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pwnz 20. 11. 2010 18:25

Souhlasim s tim ze iphone by pro ni byl idealni :) Jestly je apple-hater tak by mohla zabrat na samsung wave, kterej je vlastne takovej prevlecenej iphone at si tvrdi kdo chce co chce :)
A co, kdyz si koupi to Galaxy S, tak ji podle myho nazoru za tejden totalne nase.e a vymeni ho s tebou za toho ajfouna :)
pwnz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 20. 11. 2010 18:30

No, to bych nechtěl, já sem si už na iPhone zvyknul. Vyměním iPhone ale jen za čtyřku. Mám MacBook a s tím si přece je víc rozumí iPhone než Android. Já proti droidu nic nemám, ale prostě sem si zvykl na iPhone (a Mac OS X) jak často říkám wokna mám už jen na hry. Kdybych si ještě někdy něco rád nezahrál tak možná přejdu na Apple komplet a budu spokojený, prostě mi to příjde jako systém pro lidi co se nechtěj o nic starat... když něco nejde, ťuknu na jablko a je to.... MacBook se o sebe postará sám. Nice !
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 20. 11. 2010 18:34

A zkoušel jsi ji dát 3GS vůbec do ruky, že ho nechce?
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 20. 11. 2010 20:04

No, zkusit to ještě můžu.... To víte že když sem ho měl nový že se koukla....
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 11. 2010 20:30

PC píše:Samozřejmě že ne. Ale prostě ho má aktivovanej tak ho chce.

Tzn. teď má aktivní a platí za něco, co nepoužívá?

Jinak dokud si to nezkusí, tak si myslím, že je ta debata o ničem. Aniž bych chtěl podceňovat tvoji máti, tak surfování v mobilu pořád ještě není pro každého, a to ani na iPhonu a podobných blbuvzdorných telefonech.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 20. 11. 2010 20:44

Ona je to moje ex karta, ještě z dob xperie ale od té doby co mám iPhone tak používám jen svoji vedlejší....
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 11. 2010 21:29

A co tam máš za tarif?

-- 20. 11. 2010 21:29 --

Myslím na net.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 20. 11. 2010 21:48

Asi takovej obyč....
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 11. 2010 22:52

Obrázek

Si mi toho řekl. Spíš narážím na to, abys jí nekoupil founa za x tisíc na surfování a po dni by to bylo nepoužitelný kvůli přečerpání FUP.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 21. 11. 2010 00:04

Přesně tak...pokud ji pořídíš smartphone a nebude surfovat přes Operu Mini, je nutný tarif s limitem min. 2GB měsíčně. Myslím to naprosto bez legrace.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 11. 2010 02:49

Jenže pokud by surfovala přes Operu Mini, tak je zase zbytečný smártfoun. :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 21. 11. 2010 08:16

A tak není :-) Pokud ji jde o komfort při prohlížení jen textu a obrázků :-)
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků