Samsung B7300 Omnia Lite - koupit, nebo zvolit jiný?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod smeri 18. 8. 2010 17:47

dobrý den,

uvažuji o koupi tohoto telefonu, rád bych se zeptal jestli ho někdo vlastníte a jaké s ním máte zkušenosti, našel jsem jen obecnou diskuzi o tomto telefonu, kde píší problém s otáčením obrazu při psaní sms, nezobrazení nové sms,při ovládaní vyskakují okna co nechcete atd... plus mě zarazilo, že u telefonu této cenové kategorie nejde nastavit vlastní zvuk pro SMS? to je pravda?
Nikdy jsem dotykový telefon neměl, tak díky za každé info... ;-)
Naposledy upravil Fíla dne 18. 8. 2010 18:29, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu
S5830XWKP8
smeri
Junior

Odeslat příspěvekod audis 18. 8. 2010 18:16

ne zvuk nastavit jde, protože to je window smobile. tento přístroj nemám, ale nekoupil bych ho, protože má neobvyklé rozlišení display (kompaktibila s aplikacemi třetích stran bude menší, než u přístrojů s obvyklžým rozlišením).

a za ty samé peníze bych koupil osvědčený a ve světě Wm spolehlivý HTC, model touch2. za ty samé peníze bych si dobrovolně nepřidělával potencionální problémy s samsungem, který má málo zkušeností ve světě Wm ve srovnání s HTc. o hw výkonech nemluvě myslím.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod smeri 18. 8. 2010 18:26

potřebuji ten telefon jen na běžný užívání (sms, volání, občas foto a wi-fi), ale chci dotykový display, co se týká aplikací tak vím, že nevyužiju ani desetinu... líbí se mi vzhledově, neobvyklé rozlišení? přemýšlel jsem ještě o samsung monte má stejný rozlišení, takže je taky neobvyklé?
S5830XWKP8
smeri
Junior

Odeslat příspěvekod audis 18. 8. 2010 19:19

neobvyklé v WM světě. to, co píšu o HTC a Samsungu, o Monte neplatí.

jestli chcece design vyměnit za budoucí občasné vztekání se, proč nejde nějaká aplikace třetí strany kterou bych uživil spustit (= protože nepodporuje samsungovo rozlišení), tak si kupte klidně samsung.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Tudy 18. 8. 2010 19:44

Mel jsem ho a uprime jsem byl hodne rad kdyz jsem se ho zbavil. Prvni vec je WM. Vubec mi nesedly a jeste k tomu nadstavba Touchwiz nebo jak se to jmenuje od samsungu je v tyhle kombinaci silenost. Neskutecne pomaly i bezny akce jako je otvirani SMS atd. No des.

Vymenil jsem to za Samsung i5700 s Androidem a pak jsem byl teprve spokojenej. Stejna cenova hladina a podstatne lepsi ovladatelnost a hlavne rychlost.
Tudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrcomp 18. 8. 2010 19:47

Tento mobil mám od prosince a zatím spokojenost. Někomu se prý nepřeklápí obraz, ale mě zatím funguje vše jak má. Mám ho jako pracovní, výdrž slušná. Pořídil jsem 16GB kartu vše krásně švihá . Používám hlavně na e-mailovou komunikaci, někdy si pustím nějaký film a mám někde 9GB mp3. Má své chyby, ale to se najde snad u všech. Mě jen vadí absence jacku na klasické sluchátka. To jsem vyřešil redukcí. Zvuk SMS nejde nastavit. Jo a používám prostředí Spb Mobile Shell
petrcomp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 18. 8. 2010 19:54

vždyt je to Wm, proč by nešel zvuk sms nastavit?

start>seting> sound and notification> notification > zvolit typ upozornění a pod ním vybrat opět z roletky zvuk.

tohle je popis na windows mobile 6,5, obdobně nějak na Wm6,1. vy to tam nemáte?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod petrcomp 18. 8. 2010 19:59

Zvuk SMS jde nastavit ale ne vlastní např. mp3
petrcomp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 18. 8. 2010 20:04

ok, koukám. vlastní nejde defautlně. až někdo zjistí, ve které složce v systemu jsou uloženy zvuky pro sms, tak si tam mužete dokopírovat svoje a pak pujde i vlastní.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod smeri 19. 8. 2010 19:04

tak vůbec nevím, dnes jsem zkoušel psát pár SMS na dotykovém displeji dvou tel. (LG Arena a Monte) a nic moc..., ty chyby s otáčením a nezobrazením oken u B7300 jsou docela časté v hodně diskuzích... Tak nevím zda se do toho pouštět?
S5830XWKP8
smeri
Junior

Odeslat příspěvekod xcmaniax 20. 8. 2010 21:01

jestli jen voláš a píšeš sms, tak moc nechápu proč chceš dotykový displej. všechny tyhle funkce s ním jdou o kousek pomaleji než s klasikou. u mně dotykový displej má smysl hlavně na internet a navigaci. mám teď asi měsíc HTC Desire, je to paráda co to umí, ale takové ty klasika věci (rychle zavolat, napsat bleskovou sms, zapsat rychlou poznámku - a to se ani nebavím, když máš volnou jen jednu ruku) jsem zvládal na předešlé E51 asi dvakrát rychleji:o)
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod audis 20. 8. 2010 21:32

tak nějak ano.
audis
Junior