Mobil do 8tis-GPS,WIFI,QWERTY, hodně pohodlné psaní SMS

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Sandak 7. 8. 2010 19:53

Ahoj, koupil sem si Nokii E52 a mám s ní samé potíže, proto jí musim vrátit v rámci 14denní lhůty. A rozhoduji se pro jiný telefon. Rád bych si od Vás nechal poradit abych tentokrát koupil něco opravdu KVALITNÍHO za danou cenu.

Využití mobilu bude následující:
1) Velice časté psaní SMS
2) Souvisí s ad. 1 - kvalitní klávesnice QWERTY (HW nebo SW) ale hlavně rychlá odezva a kvalitní
3)GPS - pro občasné použití v autě, nejlépe zdarma jako tomu je u Nokie E52 kde si na navigaci nemůžu ztěžovat ta je vážně super!
4) WIFI pro občasné brouzdání po netu když sem ve škole a není po ruce noťas
5) Ocenil bych kvalitní konstrukci, abych se nemusel bát že mobil do půl roku bude vypadat jako po 10letech
6) Přehrávání hudby - 3,5mm JACK

Byl sem zvyklý 2 roky na iPhone 3G na tom bylo psaní SMS jedna báseň, ale bohužel odešel a teď sháním nový mobil do těch 8 tisíc.

Prosím žádný bazar, na to nespolíhám.

Prozatím sem narazil na tyto mobily:
1) Nokia C6 - líbí se mi klávesnice HW, ale odrazuje mě trochu symbian, že je nová a nikdo s ní nemá zkušenosti ,jistě bude mít nějaké chybičky a hlavně ještě není v ČR a mobil potřebuji co nejdříve
2) Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro - vzhledově se mi moc líbí jen nevím jak na tom bude s rychlostí androidu a kvalitou displeje jelikož není multitouch
3) HTC Wildfire - bohužel nemá HW klávesnici ale i tak za slušnou cenu

Jaké sou vaše zkušenosti? Mohli by ste mi prosím poradit? Případně máte jiné další tipy na jiné mobily? Ocením především svižnost mobilu :)
Sandak
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 7. 8. 2010 20:09

E72?
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KIMI1492 7. 8. 2010 20:10

myslím že by nádherně seděla Nokia E75
FORZA FERRARI !!!
KIMI1492
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sandak 7. 8. 2010 20:54

Díky koukám všechno nokie :) A z těch co sem vypsal co na ně řikáte?
Sandak
Junior

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 7. 8. 2010 21:53

no z těch co si napsal bych asi bral tu C6ku, sice symbian fakt low, ale zase asi bude mít nejlepší klávesnici...no X10 mini pro má titěrný display, doporučuju ozkoušet, kdyby se ti to neovládalo špatně, tak asi spíš tu, ale to bys musel mít mini prstíky...no ale kdyby si oželel tu klávesnici , tak místo Wildfire přidat 500 a jít do wavu...ale asi by sis musel dojít vyzkoušet jak se ti bude psát na jeho sw klávesnici....
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 7. 8. 2010 21:57

Viděl bych to na Nokii E 72. :-)
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod obluda zelená 7. 8. 2010 22:08

K X10 mini pro. Dle zkušeností uživatelů je rychlá a displej se pohodlně ovládá a klávesnice je také dobrá. Nejdůležitější je, jestli se ti líbí její velikost. pokud ano, jdi do ní.
Ale multitouch mít nikdy nebude, ale to neumí ani Nokia C6, co HTC, nevím.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Carismatico 8. 8. 2010 00:12

Možná bych šel do Nokie C6, případně E75

Sony Ericsson X10 mini pro není špatný, ale hodně kritizovaná je výdrž na jedno nabití.

Velice slušný model je i ze stáje Samsung a to Wave, sice nemá hw klávesnici, ale ostatní výbava je špičková.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Sandak 8. 8. 2010 10:36

A nevadí že Wave nemá normální OS třeba Android? Že má nějaký svůj Samsung BADA? Jak to na něm bude s navigací? Bude zdarma?
Sandak
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 8. 8. 2010 22:32

HTC WILDFIRE: mám asi 14 dní tento telefon. Teď z něj píši, mám na něm internet v mobilu. Začnu displejem. Vůbec to není špatné. Když se člověk podívá na obrazovku počítače a prepočte si rozlišení na 3,2 palce, tak zjistí, že ve většině případů má monitor horší rozlišení na srovnatelnou velikost. Záleží samozřejmě na velikosti monitoru a používaném rozlišení.Neměl jsem nikdy mobil s větším rozlišením, tak mi to nevadí. Nakonec za cenu cca 5000 korun to je podle mě dobrá volba. Fotky jsou celkem dobré kvality, ale přebarvené. Video je mizerné a na rozdíl od fotek u něj nelze použít blesk . Výdrž baterie jsem zkoušel na internet přes EDGE. Mam vypnuté automatické aktualizace i síť 3G. No a na internetu na jedno nabytí jsem byl cca 8 hodin. A to ještě mobil neklekl, ale ukazoval méně než pět procent energie. Měřeno podle vnitřní aplikace WILDFIRE. Na tomto telefonu je dobrý i ten optický joystick nebo jak se to jmenuje. Pomáhá při potřebě přesného zacílení třeba na internetu. Telefon má 4 senzorová tlačítka. Například při psaní v sedě to není špatné. Ale stane se, že je člověk nechtíc zmáčkne, protože jsou celkem citlivá. Tak v kostce jsem napsal, co mě napadlo. Okolo těch 5000 korun podle mě není špatný. Rozhodoval jsem se mezi wildfire, samsung i5700 a vodafone 845. Přeji dobré rozhodnutí, aby mobil vyhovoval.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sandak 9. 8. 2010 22:50

A co říkáte tedy na ten Samsung S8500 Wave? U O2 bych ho mohl dostat za 7700 což je pro mě přijatelné! Chtěl bych se vás zeptat jak to tam bude s GPS?
Sandak
Junior

Odeslat příspěvekod originalkulda 5. 10. 2010 21:47

doporučil bych taky E75...

ale jen by mě zajímalo z pohledu lidí co jí mají jak se na ni píše ? :-)
originalkulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Presler 6. 10. 2010 18:33

Já bych šel spíš do Nokie C6-00, přeci jenom větší displej s vyšším rozlišením bude pro navigaci lepší než E75. Navíc pouze u Nokie dostanete navigaci zdarma (u Xperie 10mini pro pouze zkušební verzi). Wildfire má moc velký displej na to rozlišení.
Presler
Junior

Odeslat příspěvekod bretek 7. 10. 2010 22:37

Já sem měl stejné požadavky a vybíral jsem mezi Nokia C6 - ta padla má ji kolega v práci a moc se mě nelíbí takový plasťák.
Další byl SE mini pro nad tím jsem uvažoval dlouho, ale nakonec taky padl kvůli pro mě moc malým rozměrům.
A výherce je nakonec SE Vivaz pro splňuje téměř vše velikost ok váha taky, klávesnice je tak výborná a navigaci si tam měnjakou stáhneš z netu prej funguje sygnic v pohodě.
Já si ho du po neděli vyzvednout, už se moc těším.
Jestli váháš pročti si fórum o těhlech telefonech a rozhodni se dle zkušeností majitelů.
Jinak mě hodně pomohlo při rozhodování, že jsem zašel do obchodu a vyzkoušel jsem si telefony naživo.
bretek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eRiper 9. 10. 2010 09:57

Sandak píše:Byl sem zvyklý 2 roky na iPhone 3G na tom bylo psaní SMS jedna báseň, ale bohužel odešel a teď sháním nový mobil do těch 8 tisíc.

A co takhle 3GS? Za 8000 se dá koupit jetý ve vynikajícím stavu, popř. T-Mobile vyprodává 32GB verzi za 9999 Kč. Aspoň nebudeš muset kupovat nové aplikace.
eRiper
Pokročilý