Přemítání o novým founu-válka systémů...do +/- 11t

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod MgX 29. 7. 2010 21:16

Ahoj,

jak jsem naznačil v rychlodotazech na Garáži ... potřebuji nový telefon. Protože jsem měl už dva „chytrouše“ ... šel bych zřejmě touto cestou také.

Ve hře je HTC Desire. Zatím mně vadí nemožnost instalace aplikací na memory card. Jak psal .kenny. (díky :-) ) prý už zítra by měla vyjít nová verze OS, která snad tuto debilitu (slušně to neumím nazvat) odstraní. Pak by se situace samozřejmě směrem k HTC vylepšila.

No... viděl jsem i Symbianové Nokie. Symbian znám, resp. jeho předchůdce, a to ještě z dob Psionů ... to byly mašiny! Tudíž přemýšlím, zda se nevrátit ke kořenům. V ruce mně vyhovovala E52jka .. až na ty drobný tlačítka pod displejem a středový vícesměrový ovladač. Paráda - tělo je kovové .. výdrž na aku prý klidně 5 dnů - (pokud je to pravda) bomba. Špatnou se nezdá ani E66ka s výsuvnou founovou klávesnicí.
V katalogu je ještě E75ka s výsuvnou qwerty klávesnicí, ale v prodejně mně řekli, že se již nevyrábí ... opravdu?? Zavrhl jsem X6tku.

Ve hře jsou i některé SE, při totálním doporučení bych se mrkl i na Samsung..LG asi ne.

Co potřebuji:
-totálně spolehlivou a bezproblémovou synchronizaci s PC (OS Win 7 Pro 64 bit, MS Outlook 2007) ... synchronizovat potřebuji kontakty, úkoly, kalendář, všechno navíc je super. Důležitá je totální spolehlivost a bezproblémovost.
NECHCI kontakty, či cokoliv jiného synchronizovat někam na server kohokoliv!
- GPS, ne aGPS ... tudíž chci, aby GPSka primárně nespojovala svoji korektní funkčnost s napojením na net.
- občas chci přehrát hudbu, občas (okrajově) video, zahrát hru ... spíše logické.
- MP3 zvonění ... a aby jeho hlasitost byla opravdu dostatečná četně vibrací
- úkoly na dnes chci vidět na today obrazovce (hlavní screen).
- instalovat aplikace a hry i z PC do founu přes kabel (tudíž nejen přímo z netu přes mobilní internet) a to i na kartu.
- nejlépe, když bude foun mít podporu pro microSDHC card
- teoreticky by mně nevadil FM transmitter (ale obejdu se bez něj)
- podpora JAVA aplikací je vítána (není alfou a omegou)

Co nechci:
-totální kolaps, samovolné restarty Xkrát denně, mrznutí Xkrát denně ...
-telefony typu Black Berry ... Nokia E72 - se spoustou drobných tlačítek. To by nezvládly mé prsty a následně nervový systém :mrgreen:
NECHCI kontakty, či cokoliv jiného synchronizovat někam na server kohokoliv!

Nebráním se jakýmkoliv nápadům. Cenově platí ... míň je líp, ale jsem ochoten jít na částku zhruba 11tisíc s DPH.

Díky za každou radu, či poznatek...

BTW: jen pro úplnost a abych předešel zbytečným příspěvkům typu ... ČTI ... já se v poslední době věnuji načítání informací o founech a už z toho mám hlavu jako meloun...a stále nejsem rozhodnutý ... proto se ptám kde můžu ... ona osobní zkušenost někoho je daleko lepší, než megainformací z netu.
Naposledy upravil Fíla dne 31. 7. 2010 13:52, celkově upraveno 3
Důvod: upraven název tématu
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 7. 2010 21:28

Pokud chceš kvalitní GPS, tak bohužel E66 vypadává, jinak je to ale dobrá volba :)

Ostatní nokie jsou na ****, snad jen si zkusit počkat na to, jaká bude N8.

Takže já jsem pro E52.

U androidu nevím, jak je na tom s tou synchronizací, na tak dlouho jsem telefon s ním nikdy neměl :)
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 29. 7. 2010 21:35

jannnn klidně vezmu i jinou značku. Zatím jsem měl možnost si trochu zkusit to HTCčko a Nokie ... proto jsem o nich psal. A ten kov u E52jky mě příjemně naladil ... ano není to o designu, upřednostňuji funkčnost ...přesto...tento foun má svůj styl.

Proč E66 vypadává kvůli GPS? U E52jky je situace jiná, lepší?

EDIT: N8mička bude prý kolem 15-16 tisíc a to už je dost.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 7. 2010 21:38

Ta GPSka je hrozná, nepřesná, fix pozice trvá děsně dlouho, atd. Použitelný jako nouzovka když se člověk ztratí nebo si zapomene navigaci do auta, ale na nějaké větší používání opravdu nevhodná.

U E52 by to mělo být lepší, pošlu sem kolegu co ji měl a snad se rozepíše :D

edit: nevěřim, že N8 bude za 16kkč, to bude jednoznačně míň, by bylo neprodejný, osobně tipuju max 12kkč...
edit2: doporučená cena 11,5 kkč: http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... fault.aspx
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Snekac 29. 7. 2010 21:43

E52 měla výbornou GPS. Ale vždy jsem měl zapnutou A-GPS.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 7. 2010 21:44

A-GPS ale nijak neovlivňuje vlastní funkčnost GPS, pouze dobu náběhu, takže to vliv na kvalitu nemá :)

ale dík :P

//Snekac: Nepoučuj mě tu Honzíku, to já vím, ale právě nevím, jak dlouho startuje když nemá asistenci.
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 29. 7. 2010 21:48

Tu navigaci beru jako příležitostnou ... prostě bych ji tam rád měl a chci aby i fungovala. Je jasné, že klasickou GPS krabici nenahradím ... už jen díky velikosti displeje u E52.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 29. 7. 2010 21:51

vzhledem k (synchro outlook, k sobě a nikoliv komukoliv, instal kabel z pc kam já chci, gps, splnuje pouze(!) něco s Windows mobile.

vzhledem k restartům, no x krát denně nebudou, ale stává se pár krát do tydne, takže to zase vylučuje Wm.

Ale já svoje Wm poměrně vytěžuju, tak já restartuju více. kamarád netechnik má taky Wm (HTC touch2) a nestěžuje si na nic, takže asi nerestartuje a nedrtí ho jako já.

ten Desire (s Androidem) nesplnuje instalaci cokoliv kamkoliv z pc (!) a synchro k sobě a nikoliv komukoliv a synchro všeho s outlookem. udajně je ale nějaký program, který plné synchro outlook zařídí.

Pokud teda něco s Wm a využije se hw klávesnice (hodně se píše, víc jak 500 znaků denně třeba,.... ono se sice dobře na ní píše ale pernamentně se tahá vyšší hmotnost, takže zvolit vhodný kompromis zda ji zvolit nebo ne) , tak HTC touch pro2. Pokud bez klávesnice, tak dle ceny HD2, diamond2, touch2. liší se jen velikostí display, rozlišením a cenou. jinak výbava stejná!!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod TomZ 29. 7. 2010 21:57

2Audis:
-Na Android lze nainstalovat i pres kabel. Resp. nahrajes si instalacni soubor na kartu/do telefonu a nainstalujes. Instalace vzdy do telefonu.\
-sync s outlookem umi aplikace, ktera je v zakladu v telefonu, kdyz si ho koupis. EDIT: Pripojis kabel a potvrdis, jestli chces nabijet/mit pristup ke karte/ sync/ a jeste neco.
TomZ
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 7. 2010 22:03

Toto jsou velmi cenné informace ... díky za ně!

Ještě ... E52jka by měla taky umět synchronizovat s Outlookem ... nebo se pletu? :hm :shock:
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 7. 2010 22:04

E52 s outlookem bez problému, jako všechny symbiany...
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 29. 7. 2010 22:09

TomZ píše:2Audis:
-Na Android lze nainstalovat i pres kabel. Resp. nahrajes si instalacni soubor na kartu/do telefonu a nainstalujes.

a kde ten instalační soubor seženu? válí se někde po netu, třeba freeware Opera mobile? jakou má příponu? co vím, android má jen Android market, kam se přes net připojuje pouze z telefonu a jiné cesty instalace jsou teprve v začátcích a neofic, vyžadující tzv. rootnutí telefonu, aby to vubec šlo. jestli se doba už změnila, poučte mě. předem děkuji.
Naposledy upravil audis dne 29. 7. 2010 22:12, celkově upraveno 3
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod TomZ 29. 7. 2010 22:10

A nebo pak ta sync pres 2 strannou sync over the air.
http://www.androidtapp.com/how-to-synch ... -calendar/

-- Júl 29th, 2010, 10:11 pm --

audis píše:
TomZ píše:2Audis:
-Na Android lze nainstalovat i pres kabel. Resp. nahrajes si instalacni soubor na kartu/do telefonu a nainstalujes. /quote]
a kde ten instalační soubor seženu? válí se někde po netu, třeba Opera mobile? jakou má příponu? co vím, android má jen Android market, kam se přes net připojuje pouze z telefonu a jiné cesty instalace jsou teprve v začátcích.

Ma priponu APK.
A vali se po netu, treba na warez foru.
Napr i mimo warez zde: http://www.freewarelovers.com/android/
Rooting neni potreba. Telefon s ofiko SW tak jak jsem ho koupil. resp nyni jiz novejsi verzi. Ale i v 1.6 to slo.
TomZ
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 7. 2010 22:56

Můžete mně někdo napsat (pro vás asi jasnou věc, pro mě novinku), za jakých okolností musím aplikaci certifikovat ... tudíž - musím certifikovat každou aplikaci kterou instaluji, nebo třeba freeware ne?

Předem díky za lehce podrobnější vysvětlení ... jako pro blba... ;-)
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Snekac 29. 7. 2010 23:08

Musíš tu, kterou vývojář necertifikoval. Tedy většinou takové, které nejsou v Ovi store ani jinde ofiko a bývají zdarma, ale vývojáři je nechtějí obdařovat certifikátem (finance).

Druhou stránkou jsou warez aplikace, tam to bývá také :D Což tě ale samozřejmě nezajímá.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Další stránka