SE Xperia X10 vs HTC Desire (náhrada za iPhone 3GS)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Enduros 14. 7. 2010 17:25

Zdravím všechny návštěvníky fóra a prosím o radu,

jelikož můj půlroku starý iP 3GS i přes šetrné používání odešel a reklamaci jednoznačně zamítli s tím, že rádi opraví za 7tis. jsem ztratil k iPhonu veškerou důvěru a rozhodl jsem se, že po 3 letech na "iOS" je čas na změnu, otázek ale vyvstalo více než odpovědí...

Po přečtení X recenzí a X článků a X threadů jsem víceméně skončil u těchto dvou telefonů.
na začátek zmíním funkce, které od telefonu očekávám -> kvalitní prohlížení internetu, použitelný foťák -> HD natáčení videa výhodou, kvalitní MP3 přehrávač (při cestování je pro mě hudba důležitá) a samozřejmě displej na kterém budu schopen koukat příležitostně na nějaký film nebo epizodu seriálu.

u Sony Ericssonu Xperia X10 mi jde nejvíce proti srsti nefunkční multitouch (otázka -> bude někdy "povolený" nebo je to HW problém? ) a Android 1.6 (plánuje se vůbec uvolnění nejnovější verze?) naopak se mi zde líbí foťák, vcelku i prostředí (mediascape) a celkový "feel" telefonu :) )

k HTC Desire nemám větší výtky, až snad na jednoduchý design (budu upřímný, chci aby telefon vypadal trošku "stylově" ... v rámci možností :) ) a (pravděpodobně?) horší ovládání foťáku. Na druhou stranu 2.1 Android + HTC Sense velmi potěší :) také samozřejmě funkční multitouch...

Proto Vás prosím o radu - nejlépe na základě vašich zkušeností, který telefon se hodí k mým požadovaným funkcím lépe, popřípadně - a to ještě lépe, navrhli nějaký telefon který jsem přehlédl a byl by ideálním kandidátem :). Opravdu ocením každou radu.
p.s.1 Motorola Milestone nakonec z mého rozhodování vypadla kvůli "nedomyšlené" klávesnici - snad jediná výtka jejím směrem :)

p.s.2 cena není mým rozhodovacím faktorem
Naposledy upravil Fíla dne 14. 7. 2010 21:02, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu, přesunuto
Enduros
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luxfer 16. 7. 2010 20:01

Pokudti nejde na prvnim miste o foto tak kup desire, sam jsem ae rozhodoval pidobne a vzal desira a nelituji, pripadne pockej na galaxy s hnusnym touchwiz ale zato s velmi dobrou vybavou
luxfer
Junior

Odeslat příspěvekod BreC 16. 7. 2010 20:02

touchwiz si muzes oddelat
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 17. 7. 2010 21:49

já jenom napíšu, že mam Desire a neměnil bych asi momentálně za žádný telefon na trhhu( maximálně za Nexus, protože je to víceméně to samé) ...a to z důvodů :
1)spolehlivý telefon
2)výdrž si můžu regulovat jak potřebuji(ozkoušeno v řecku...pokud potřebuju jenom telfon + sms vypnu mobilní síť a drží 3 dny, když nepotřebuju výdrž dělám s nim běžné věci)
3)obrovská podpora XDA(spousta ROMek)
4) dostačují foťák
5) skvělá rychlost
6) android (2.2)
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior