HTC Desire, Legend, Samsung wave

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xcmaniax 24. 6. 2010 12:12

Dobry den! Moje Nokia E51 pomalu dosluhuje a premyslim o nastupci. Telefon bude uz urcite dotykovy (ten soukromy) a do vyberu se mi dostali:
- HTC Desire
- HTC Legend
- Samsung Wave
- Samsung Galaxy S

Predpokladam, ze takove ty bezne funkce zvladnou vsechny tel stejne, rad bych aby to dobre umelo:
- prehrat klasicke avi (klidne s nejakym externim programem), titulky nemusi byt
- moznost sehnat kvalitni Navigaci (klidne placenou), ktera bude fungovat po Evrope

Fotak me nezajima, na net asi poridim pausal u Vodafonu, takove ty veci typu facebook asi budou vsude stejne. Logika mi rika, ze nejlepsi je Desire, ale nelibi se mi. Nejvic se mi libi Legend, ale funkcne asi nejhorsi. Samozrejme je tu iPhone, ale cenove bude jinde, dal bych za nej max 16tisic. Jsem ted v Nemecku, ale mobil asi koupim v Cz kvuli jednodussi zaruce. Na zaver jeste zduraznim, ze nejdulezitejsi je asi moznost sehnat kvalitni navigaci. Diky
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod GiFu 24. 6. 2010 13:08

Cena + navigace zdarma N8. Avi, DivX Samsung. Do HTC bych nešel (rozlišení, barvy, baterie).
Galaxy Note8
GiFu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos19955 24. 6. 2010 13:36

Já bych šel do Htc Desire.Podle mého názoru je to jeden z nejlepších telefonů součastnosti.Jediná chyba telefonu je jeho výdrž na jedno nabití.
karlos19955
Junior

Odeslat příspěvekod xcmaniax 24. 6. 2010 13:53

To bezesporu je, ale z tech vsech vypada asi nejhur. Tam zase vede Legend. Zatim si v praxi neumim predstavit jaka realna omezeni vyplivaji z mensiho displeje atd. . No jsem ted v Essenu a nokiacka navigace me tu dost rozciluje:-)) (ve sluzebni E90).
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 24. 6. 2010 14:00

Viděl jsi ty telefony na živo ?? Jestli ne, běž někam do prodejny a pak mi tvrď, že Desire je na tom špatně po designové stránce. Je fakt, že co člověk, to jiný názor, ale Desire je to nejlepší s Androidem, tak buď Samsunga s Androidem, nebo Desire, jiná možnost tady není. Wave je super, ale pro systém nejsou ještě skoro žádné aplikace, vlastně vím jen o navigaci NDrive.
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GiFu 24. 6. 2010 14:32

Ktará nefuguje. Raději Galaxy.
Galaxy Note8
GiFu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcmaniax 24. 6. 2010 15:10

No prave, ze vcera jsem byl u Vodafonu a meli tam vsechny tri telefony (ne makety). Nemeli tam moc dobry svetelny podminky, takze mi tam vsechny displeje (az na velikost) prisly +- stejny, je jasny, ze doma v normalnim svetle by rozdily videt byly. Ale prave na zivo se mi nejvic libil Legend. Mozna se dneska pujdu podivat jeste do T-Mobile na iPhone, treba to bude laska na prvni pohled:-) Ale zase nejsem ten co byl dal na vow efekt applu. Ten Desire zvladne ty avi filmy? A navigace (soft typu Garmin, TomTom?)
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 25. 6. 2010 10:21

xcmaniax

Desire urcite zvlada video, je to v soucasnosti hardwarove jeden z nejsilnejsich telefonu na trhu, rychly procesor, velka RAM, OS Android, dotykove ovladani ....
Jedina jeho nevyhoda je slaba vydrz baterie, kdy telefon pri "plnem" provozu vydrzi jeden den, pokud by jsi nebyl neustale pripojen na net, vydrz se prodlouzi cca na dva dny. Navigace na Android je v pohode, bracha si ho koupil a jede na nem navigaci Sygic. Jinak co se komu libi nebo ne je ciste subjektivni, ale vetsina lidi nema foun pro paradu, ale aby poradne a spolehlive slouzil. Mne se treba ty jeho zaoblene tvary a jednoduche ovladani pod displejem libi.
Naposledy upravil Sentry dne 25. 6. 2010 11:58, celkově upraveno 1
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcmaniax 25. 6. 2010 11:41

Diky za odpoved. Nakonec to bude asi ten Desire. Funkcne je opravdu skvely. Je mi sice jasny, ze po 2 tydnech zustanu u pouzivani 10% funkci, ale kdo vi:-) Nokii si necham na akce typu hory atd., kde se nedostanu tak casto k nabijecce. Diky za odpovedi
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod xcmaniax 25. 6. 2010 16:22

Jeste jeden dotaz - mam moznost tel. koupit tady v Nemecku (Desire) a necekat az se budu vracet do Cech. Nevite nekdo jak to ma HTC s mezinarodni zarukou?
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 25. 6. 2010 16:59

Tak predpokladam, ze zaruka by mela platit vsude, ale z hlediska mozne reklamace, je lepsi mit telefon koupeny u nas.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcmaniax 29. 6. 2010 14:57

Tak uz mam Desire doma:-) Zatim se rozkoukavam a ruzne nastavuju, ale narazil jsem na prvni problem. Nemuzu se prihlasit ke svemu google uctu. A to z duvodu, ze se telefon nedokaze pripojit k internetu (neblika ta ikona aktivniho prenosu dat). Pritom normalne net funguje, v prohlizeci, facebook, dokonce jsem gmail nastavil v hlavnim postovnim klientovi. Proste ten net nefunguje jen u google uctu:-( nevite kde je zakopany pes?
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 29. 6. 2010 16:29

udělej hard reset dokud tam nic nemáš... tohle se mi stalo u Motoroly Milestone...je to nejjednodušší řešení, vzhledem k tomu, že nemáš účet, takže žádný market, žádné aplikace, hard reset smaže mobil, nikoliv kartu, pokud nepomůže tak buďto reklamace a nebo root, ale na 99% to pomůže... jo ale nejdřív se mrkni, jestli máš dobře nastavený... v telefonu se to jmenuje názvy přístupových bodů...
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod xcmaniax 29. 6. 2010 17:45

Díky, to je ono. Pomohlo. Jestli ale budu muset dělat tenhle reset ještě někdy až tam něco bude, tak se asi zblázním:o)Večer mě čeká nastavování a prohlídka Marketu:-)
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 29. 6. 2010 18:03

neboj, nebudeš ;) ... leda, po aktualizaci na 2.2 a to je stejně jedno, při nejhoršim použiješ HTC Sync, nebo např. Titanium Backup a to pak vrátí vše do původního stavu ;)
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků