Mobil s ICQ, MSN, prohlížečem

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod miho 24. 3. 2010 12:37

Dosloužila mi pět let stará Motorola Razr V3. (To dneska ale vyrábějí šmejdy když vydrží tak krátce :-) ) tak sháním nový. Mé informace o mobilech jsou staré právě těch 5 let, tudiž jsem naprosto out a potřebuju radu.

U přístroje, u kterého předpokládám, že mi bude pět let+ sloužit si klidně připlatím. Chci aby to byl především telefon- nechci kvůli telefonátu (změně profilu vyzvánění, prohlednutí si seznamu hovorů...) prochazet 10 menu. Chci aby vydržel 3-4 dny abych nemusel tahat nabíječku. Chci abych mohl být online na ICQ a MSN (současně), hodil by se mi SSH klient a solidní weboý prohlížeč. Ocenil bych, kdyby se na tom dobře psalo (kvůli tomu ICQ) tedy asi klávesnice na dotykovém displayi protože co jsem se díval, tak přístroje s HW klávesnicí jsou velké... a to je tak asi všechno :) Zvládl by tyto požadavky třeba HTC Legend s Andoidem?

Měl jsem možnost vyzkoušet si nějaký nový Samsungs Windws Mobile a přišel mi velmi neergonomický při ovládání. Pokud jsou všechny mobily s WM takové tak je vynechte :-)

Předem díky za každé doporučení.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 24. 3. 2010 15:49

Nevím, jestli existuje nějaký mobil s Androidem nebo WM, který by vydržel 3-4 dny. Jinak ICQ a MSN by určitě neměl být problém, existuje na to jistě nějaká aplikace.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.i.l.l.i.k 24. 3. 2010 16:01

Pokud chceš dotykový telefon, tak se rozluč se 3-4 dny výdrže. Pokud jsi hodně na netu, tak budeš rád, když Ti vydrží den. Dnešní telefony jsou hodně našlapané a s tou výdrží to není žádná sláva. Určitě se koukej po AMOLED displaji. Má menší spotřebu. Jak říkáš, tak WM vynecháme :-D Všechny dostupé telefony s OS by měli zvládnout tvé požadavky. Legenda se bát nemusíš. Pro mě je android asi nejlepší OS co je teď k dostání. Mám teď novou G1, abych se s Androidem seznámil víc. Až na výdrž je to super telefon. Legend už s výdrží na tom bude podstatně líp. Ale přítelkyně se zamilovala do jedný hry, kterou stále hraje, tak leží skoro pořád na nabíječce :-D
M.i.l.l.i.k
Junior

Odeslat příspěvekod miho 24. 3. 2010 16:12

To jste mě moc nepotěšili pánové, Razorek vydržel 6 dnů. U toho Legend píšou "pohotovostní doba až 440 hodin (GSM)" to je 18 dnů, to si ty hodnoty cucají z prstu nebo co? :)
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 24. 3. 2010 16:19

To je hodnota, kdy telefon bude lezet na stole bez zateze a i tak je to hodnota nadsazena.
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1uke 24. 3. 2010 16:53

právě kvůli velké výdrži jsem si pořídil Nokii E52.. je to sice klasický telefon, ale vydrží 3-4 dny s častým používáním.. a Nokia E72 je to samé v bledě modrém, jenom je určená na častější psaní..
1uke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miho 24. 3. 2010 17:51

A ICQ a MSN pripojne soucasne by na te Nokii sly? Nekdo mi rikal, ze nejde mit soucasne ani ICQ a soucasne si precist SMS, ze se kvuli tomu musi to ICQ vypnout... Asi mam od tech masinek prilis vysoka ocekavani ;-)
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 3. 2010 17:53

Minimalizovat aplikaci umí, stejně jako ostatní telefony se Symbianem a také jako téměř všechny hloupé telefony SE.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1uke 24. 3. 2010 18:02

jo, každý telefon se symbianem podporuje multitasking - lze mít naráz spuštěných několik aplikací.. telefon ustojí zároveň spuštěné icq, webový prohlížeč, GPSku i psaní smsky..
1uke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 24. 3. 2010 20:19

Tak skvěle všechno najednou zvládá N900, ale s výdrží je to více než bídné, při větší aktivitě na netu 4-5 hodin je vyšlehaná...jinak teďka mam Milestone a ten by měl tay všechno zvládat, s výdrží je to lepší, ale na víc než na den to neni....prostředí hezčí a příjemnější, ale multitasking na N900 byl lepší ;)
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod miho 24. 3. 2010 22:46

N900, to je ten problem s hardwarovymi klavesnicemi jak jsem psal... je to "tlustoch", 18mm- to se asi v zani kapse kalhot nosit neda ;-)
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 25. 3. 2010 00:41

mimo:
byl jsem schopen vybít baterii na lowendovém hloupém SE w300i pernamentním surfováním na opeře mini za 6 hodin. moje pocket pc e-ten s WM (v 10x lepší kvalitě surfování) vybiju za 3 h. weboání = nabíječku v tašce s sebou. icq = den vydrží snad každý bez OS (odhaduju..)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 3. 2010 00:48

To je nějaký divný ne? Za 6 hodin? W300 snad nemá ani 3G ne, tak jak se ti to povedlo? To moje W910 svítí naplno taky x hodin a domů dojdu ještě s půlkou baterky, pravda, že 3G mám vypnutý, na ty messengery je to zbytečný.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 25. 3. 2010 05:31

miho píše:To jste mě moc nepotěšili pánové, Razorek vydržel 6 dnů. U toho Legend píšou "pohotovostní doba až 440 hodin (GSM)" to je 18 dnů, to si ty hodnoty cucají z prstu nebo co? :)

Pohotovostní ≠ výdrž při běžném užívání. Kdyby telefon jen tak ležel, třeba by to vydržel.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 25. 3. 2010 10:46

Přimluvil bych se též za E52, kterou vlastním. Výdrž super a vše zvládá, jen nemá dotykový displej.

Opravdu s výdrží u dotykáčů to bude těžké.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků