Dotykový mobil do 7000 kč/260 Euro (OS, MP3, Wi-Fi, 3,5jack)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ma852 27. 2. 2010 16:18

Dobrý den,
chcel by som sa s vami poradiť ohladom kupovania nového mobilu.

Moje predstavy: musí mať - Wi-Fi, dotykový displej ( Velka vyhoda kapacitný, u rezistentných som sa presvedčil o horšej kvalite citlivosti ),minimalne 3,0" (viac výhoda),kvalitný displej, 3,5 mm jack ,WEB (kvalitný webový prehliadač, pripadne moznost doinstalovania, naňom budem často),možnosť aspon 4GB pamäte, rýchlosť a podpora socialnch sietí a operačný systém ( Okrem Windows Mobile kde sa mi nepáči nutnosť a prisposobenie ovládať telefon stylusom a aj jeho farebná obmedzenosť) , velmi sa mi páči OS Android, cena okolo 250 Euro (300 je uz vela)
-QWERTY hardwarova vyhodou, nie nutnostou

čo telefon nemusí mať - Super mega nadupaný foťák (stačí na príležitostné odfotenie) , vela manažérských funkcií

Moje predstavy sa pohybovali u týchto mobilov:
SAMSUNG i5700 SPICA - http://www.mobilmania.cz/clanky/samsung ... fault.aspx

Výhody : kapacitný amoled displej, OS ANDROID ( update to 2.1 oficiálne hlásený), 800 Mhz procesor, cena, 3.2",

Nevýhody : RAM 128 MB ???? , Dalšie neviem - ak poznáte podelte sa


LG GW620 -http://www.fony.sk/index.php?podstranka=novinky&cislo_clanku=2858



Výhody: qwerty hard., OS ANDROID ( iba 1,5 )

Nevýhody : LG, Rezistentný displej a update iba 1.5


LG GT540 (nevyšiel ešte) - Kapacitný dotykáč, OS ANDROID 2.1,

Nevýhody : LG


http://www.fony.sk/index.php?podstranka ... ategorie=4


Nokia 5800 XpressMusic - výhody : snad len xpressmusic, Symbian

Nevýhody : rezistentny, pomalý procesor, hry a aplikacie malý rozsah na ovi store plus spomalenosť, starosť telefónu ( 2008 ), dobrá verzia je X6 ale jej cena je nonsens

Tú snad pozná každy, neviem ktoru recenziu by som pripojil...

Ja by som si zvolil ten SAMSUNG, jedine co sa mi nezda ze vyzera byt az prilis kvalitny za tu cenu a preto si nejsom isty ze preco ze ci ho zobrat.... a chcem pocut nazor aj inych ludi


Chcel by som aby ste mi poradili ktorý by ste si kupili, preco ano, preco nie, co by vam z toho vadilo a celkovo váš nazor na telefon pripadne nejaky uplne iny model... Dakujem
Naposledy upravil Kniter dne 31. 3. 2010 18:03, celkově upraveno 3
Důvod: upraveny nazov temy, temy zlucene
ma852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BreC 27. 2. 2010 17:03

ja bych vzal jednoznacne spica, je skoro ve vsech smerech lepsi nez ostatni jmenovane telefony.
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ma852 27. 2. 2010 17:46

okej, vyborne, toto je v sulade s mojou myslienkou .... a nepoznas pripadne iny lepsi mobil v tejto cene a poziadavkach pribliznych ?... dakujem za nazor
ma852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ma852 26. 3. 2010 14:17

Dobrý den...
Chcel by som sa s vami poradiť ohladom kúpi nového mobilu..
Čo očakávam ? - 3,5 mm jack, Wi-Fi, rýchlosť telefonu, socialne sieťe, kvalitný internertový prehliadač, operačný systém (pravdepodobne Android, WM je skrachovaný, symbian nič moc + nokia ovi store tak isto ), kvalitný displej ( to znamená že kapacitná technologia velkou výhodou, rezistentny nechcem ) CENA : 260 EURO / 7000 Kč

Moj favorit : Samsung galaxy spica kde výrobca ohlásil upgrade na 2.1 oficiálny.

Čo by som rád od vás vedel je : pozitíva / negatíva , ako by ste sa rozhodli vy (pozor na cenu), prípadne inú radu na iný mobil... ĎAKUJEM VŠETKÝM :)
ma852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 26. 3. 2010 15:15

lepší je 7500 Galaxy, v Praze se dá sehnat neof. za 5890,- je lepší, AMOLED display 5MPx, je o něco slabší procesor...jinak z uvedených Spica jasně...výhody, nevýhody těžko říct, neměl jsem možnost používat ho delší dobu, ale Android je podle mě vážně nejlepší systém, se spoustou aplikací
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod ma852 26. 3. 2010 16:23

no je pravda ze galaxy ma podobnu cenu tam nejde o to ale zase na spicu vsetci si mysleli ze je to amoled aj ti co to mali takze ten displej aj ked je tft je na vynikajucej urovni.... dalej je krajšia spica a ako hlavný dovod prečo by som radsej asi zobral spicu je že bude updatovana čo pokial viem tak 7500 bude max aj to nieje isté iba do verzie 2.0 ale pravdepodobná je 1.6 ... no a na foťaku si asi zas tak nepotrpim.... jedine ten blesk, škoda ho ale zase blesk a software... no vybe r si
ma852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 26. 3. 2010 17:09

K té X6 vs. 5800; kapacitní displej není nic úžasného a ten telefon rozhodně není dvakrát lepší, na rozdíl od jeho ceny. Takže X6 fakt ne.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 26. 3. 2010 17:26

já si myslím,že LG a Samsung by měl dělat jen ledničky a pračky .. s každým kouskem po půl roce velká nespokojenost.(jsou to pozlátka)..můj názor a zkušenost .. 8-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrazakkuba 26. 3. 2010 18:15

LG asi souhlas, Samsung rozhodně ne...
Apple iPhone 6
Mrazakkuba
Junior

Odeslat příspěvekod audis 26. 3. 2010 20:47

ma852 píše: operačný systém (pravdepodobne Android, WM je skrachovaný, symbian nič moc + nokia ovi store tak isto ), kvalitný displej ( to znamená že kapacitná technologia velkou výhodou, rezistentny nechcem )

nelob se, ale jsi medyjálně zmasírovaný.

1) odporový display má své výhody!!!! (funguje za mrazu, čímkoliv lze klikat, atd). a nevýhody (znáš sám asi.. ).
2) Wm má své výhody!!!!! (je to cestovní náhrada osobního pc. umí všechno ale občas to chce trpělivost). a nevýhody. (znáš jistě sám..) že Wm je zkrachovalý muže říci jen analfabet, který o tom ví prd a nechal se zmanipulovat hloupými medii a nadšenci pro něco jiného.
tak to jen abychom si rozuměli..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ma852 26. 3. 2010 21:18

X6 máš pravdu, je to stará správa ked si všimneš v tom čase to vyzeralo že ten mobil bude výborný ale nokia je jednoducho drahá značka a to začo iné značky ponúknu to iste tak za nápis nokia niečo zaplatíte... X6 som vylúčil hned

audis : sorry, ja som to vyjadril tak expresívne , nemyslel som to doslova.... k odporovemu displeju - mne osobne vadí necitlivosť, jeho menšia odolnosť a zase osobne nemám rád vytahovanie stylusu a také prdkanie sa s tým :D

Moje výhrady k WM sú skoro nutné používanie stylusu, tá tvrdohlavosť
microsoftu.... a zkrachovaný som myslel preto že aspon po prvých negatívnych správach
o windows phone 7 sa myslím vela ludí zhodne že microsoft svojim nadšencom povedal posledné pápá a poslal ich rovno k androidu..
ma852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BreC 26. 3. 2010 21:30

To mas pravdu. A k tomu display, já sem měl n900 a tam je vázne skvelej odporovy:)
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 26. 3. 2010 21:38

Ano. Microsoft naštval stávající uživatele wm, ale nic jim nebrání používat wm6.5. S 65 již neni třeba skoro stylus používat. O psaní na rok starých a mladších přístrojích s display aspoň 3.5palce platí totéž. Stejný jako iphone třeba.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ma852 26. 3. 2010 21:40

no ale zas n900 iná trieda trochu a neviem či je to aj na tom telefone ale na SAMSUNG JET je odporovy avšak ma vlastnosti aj kapacitného displeja preto je ten odporový displej lepsi ako priemer.... ako príklad uvediem, bol by som sklamaný asi keby som mal mobil ako nokia 5800XM pretože tá citlivosť ma celkom sklamala, jasne zvykol by som si ale nikdy by som nebol sťastný z toho :)
ma852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gulda... 31. 3. 2010 01:30

Klidně bych navrhnul i Nokii 5530, mám skoro stejné požadavky jako ty, vlastním ho a jsem spokojen... Co ty na to?
gulda...
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků