Kapesní počítače-PDA

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod hellboy289 18. 1. 2010 18:37

Nevím jestli to patří do počítačů nebo do mobilů,hodil jsem to sem...jde mi o PDA,jak je to s jejich výrobou?to se opravdu začínají nahrazovat mobily?Podle mě to ztrácí kouzlo toho osobního počítače protože PDA vytáhnete jen když je potřeba se připojit na NET,nebo něco udělat,takže vám je jedno jestli to má 5" displej nebo ne....neberte to jako urážku HTC HD2,ale opravdu jsem ho musel dát po týdnu pryč...poslední kloudný PDA je HP 214,jenže nemá GPS sice můžete dokoupit modul,ale na navigování pro chození po ulicích města to moc není...možná někoho napadne že si mám koupit mobil s WM,ale co ta cena?špičkový PDA stávaly 8000,co dám dneska za TP2?16000 u operátora,když nebudu chtít šedivku..docela mi tady tahle věc chybí...nevíte o něčem novým třeba od HP?docela bych chtěl po 2 letech něco nového,ale nějak nemám co..díky za rady a nápady
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior

Odeslat příspěvekod KIMI1492 18. 1. 2010 18:40

a třeba HTC TD2 a Samsung omnia by ti nevyhovovaly ? dají se sehnat taky okolo 8 tisíc a nejsou nějak extrémně velký
FORZA FERRARI !!!
KIMI1492
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hellboy289 18. 1. 2010 18:55

Jenomže ty jsi nepochopil o co mi jde...já chci mobil něco obyčejnýho=nokia 6303 já nechci diamonda,omnii...ja chci ten přístroj s WM zvlášť než mobil,a ještě jsem zapoměl na jednu věc=karty,do pda dáte SD největší 32GB do mobilu micro SD 16GB,už teď tahám k HP 214 čtyři 32GB karty...za 1) nevím co s nima když přejdu na mobil
2)mám je všechny plně zaplněné až na jednu kde mám 1GB místa a používám ho jako flashku když je potřeba,takže kdybych to měl tahat k mobilu tak by mě to stálo tak 8000 ty karty a kór 8 karet???Už ty 4 jsou moc a nevím kde mám co..
hellboy289
Junior

Odeslat příspěvekod sampler21 18. 1. 2010 19:30

S tymi kartami ti davam za pravdu. Pokial je clovek narocny a ma vela dat, tak sa to da pochopit. Ja mam teraz obycajny telefon, ale v buducnosti chcem prave nieco ako HTC. Moj osobny pohlad na tuto vec je kladny. Som rad ze sa spojuje PDA s telefonmi, pretoze ja osobne od toho ocakavam, ze ma zbavi toho, ze so sebou musim nosit vela zariadeni ( MP3, GPS, Telefon, videoprehravac, fotoaparat, ..) Samozrejme GPS so sebou clevek nenosi stale. Takze, ked cakam u lekara, tak si zapnem hudbu, alebo pozeram kvalitne film. Ked zahliadnem nieco pekne, odfotim to, ked prave neviem, kde som, zapnem GPS, a tak dalej. Z tohoto pohladu by som osobne asi radsej nosil 8 malych pamatovych kariet, ako nosit 3 alebo 4 rozne zariadenia. Ale, ako vravim, je to moj pohlad, a ako sa hovori : 100 ludi, 100 chuti ;-]
sampler21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 18. 1. 2010 22:05

hellboy289: Přesně tak, taky hledám a myslím si, že HP 214 je jediná volba.
Ono není třeba zapomínat i na to, když telefonuji a poteřbuji si udělat poznámku, nebo pracovat. Vím "frajeři" mají BT sluchátko - jenže to už jsou dvě zařízení, takže jaká výhoda?
libol
Junior

Odeslat příspěvekod zuzkys 18. 1. 2010 22:54

Doba už je taková a věci se miniaturizují a spojuje se více věcí do jedné. Původně jsme všichni měli mobil bez foťáku a foťák zvlášt. Pak se to spojilo a nikdo už by dnes mobil bez foťáku nechtěl (až na výjimky). Pak lidé začali tahat postupně další zařízení (PDA, GPS, mp3 atd) a nezdálo se jim, proč to vše nemůže být v jednom přístroji. Začali se tedy vyrábět all in one přístroje. Ano.. samozřejmě all in one zařízení s sebou nese obrovské kompromisy - průměrný až špatný foťák, malá výdrž a celkově spoustu funkcí je tak nějak nedotažených. Ale dnes aby člověk nesl 4 přístroje tak se radši trochu přizpůsobí.. Ano, je taková doba a opravdu výborné PDA se nesežene - pro těch pár jedinců by se firmám nevyplácelo do toho investovat.
Btw mít HP 214 GPS tak jsem si ho v době uvedení na trh ihned koupila - moc se mi líbilo, ale bylo to jen o tom, že bych už musela tahat věci 3 (mobil, GPS modul a PDA). Nějaký čas jsem tak fungovala se 3 věcmi, ale nakonec se mi to tak proneslo, že jsem s tím skoncovala a sáhla po něčem all in one. Svým způsobem se mi to nelíbí, protože kompromisy nemám moc ráda, co se týče kvality věcí, ale pokud nechci tahat plný batoh přístrojů tak mi nic nezbývá.
Mluvíš také o ceně... nevím, kde jsi našel Touch Pro 2 za 16k, když i na Sunnysoftu stojí 11k a to rozhodně šedivka není. Ale vezmi si, že za 11k máš špičkovou věc s výbornou klávesnicí. Zatímco bys koupil klasické PDA za 8k, obyčejný mobil třeba za 2k (beru nové se zárukou), k tomu nějaký GPS modul (další 1k) a jsi na ceně špičkové all in one zařízení. Takže o penězích toto není - je to jen o preferencích. A takové super zařízení jako FS N560 ve své době stálo 15k takže Touch Pro 2 za 11k je opravdu v pořádku v ceně.

Pokud se ti nelíbí HD2 tak TP2 je podle mě nej volba, 11k není zase tak astronomická cena při zamyšlení se nad tím, co v takovém stroji vlastně vše máš za funkce.. (GPS, HW kláveska, velký displej, net atd atd).
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod hellboy289 18. 1. 2010 23:28

Tohle všechno chápu a souhlasím s tím...rozhodl jsem se,že si ještě nejaký ten měsíc nechám HP 214 počkám si na nějaké TP3 a hlavně si počkám na 32GB micro sd karty..na TP2 mi vadí absence klasického jacku,což doufám v novém modelu vyladí
EDIT:Tak jsem se rozhodl,že si vyberu něco novýho,ale je to dopředu,budu kupovat až tak v březnu,dubnu....chtěl bych klávesnici,nemusí být WM což neznamená,že nemá..líbí se mi xperia X2...jak je to s takovými modeli,našel jsem z těch novějších jenom Xperia X2 a touch pro 2...nevadilo by mi i něco jinýho,ale nenapadá mě co,na každým mi něco vadí.. :oboze to zase něco bude než si něco vyberu
hellboy289
Junior

Odeslat příspěvekod zuzkys 18. 1. 2010 23:40

Btw můžem prozradit na co potřebuješ tak neuvěřitelně veliká kvanta GB do mobilního přístroje? Jenom otázka - nic špatného za tím prosím nehledej. Já mám "problém" zaplnit 16gb v mobilu a to je vše téměř mp3 a nějaká videa.

Jack je blbý, navíc teď když mám HD tak ještě více vidím, jak mi dříve na všech HTC vadila absence jacku. Osobně začínám uvažovat o výměně HD za TP2 kvůli klávesce právě. Nic jiného než HTC bych nebrala, alespoň já. Nemám nic proti ostatním značkám, ale nějak mi HTC vyhovuje tím svým stylem, kvalitou.
Možná ještě mrkni na Omnii?
Podle mě pokud jsi zvyklý na PDA (tedy WM) tak bych ti doporučila jedině něco s WM - jinak ti podle mě budou scházet právě funkce WM. Pokud tedy své HP chceš prodat a prostě to za nový přístroj vyměnit.

EDIT: Napiš co ti na každým z těch modelů vadí.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod libol 19. 1. 2010 09:00

Omlouvám se, že se vám "vnuuji" do tiskuse, ale téma mne zajímá, protože se právě chystám koupit HP 214 - a uvažoval jsem/uvažuji i o all in one řešení.
Momentálně používám N6220c + Palm T/X - nokia má i GPS, takže používám dvě zařízení. Mobil tahám všude (takže i pohotovostní foťák a GPS), palm používám na organizaci a čtení.
Nosím dvě zařízení - ale to je totéž jako bych nosil all in one + náhradní baterku, navíc teď můžu vzít samotný (malý) mobil.
All in one řešení je super z hlediska synchronizace, nicméně velikost displeje ničím nenehradíš - takže se nabídka zařízení snižuje, zvažoval jsem:
- HTC HD2 - velká kráva a zdá se, že rychlost a ovládání nebude úplně super
- HTC TP2 - snad dostatečný displej a určitě plus klávesnice, ale mám strach o dílenské zpracování a rychlost
- Omnia II - neumím si představit starost o stylus (případně absenci) + mám strach, že je to "entertaiment" zařízení

Celkově mám obavu, že pokud chci zařízení a práci - ovládání, rychlost, displaj tak prostě není lepší řešení než HP 214 - a to ne pro nějakou vyjímečnost HP, ale pro orientaci výrobců na zábavu
libol
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 19. 1. 2010 11:59

FSC N560 bylo snad jedine PDA s VGA displejem a zaroven GPS. A to je z roku 2006, takze v mobilni oblasti uz skoro dedecek.

Kategorie PDA v posledni dobe vymirala (koncil jeden vyrobce za druhym) a ted uz je to mrtva kapitola, z jedne strany je znicily chytre telefony a z druhe strany male netbooky a jejich x86 kompatibilita.

Ja podobne hledal, vybiral nastupce N560 a skoncil jsem u Xperie X1. Velikosti se blizi klasicke Nokii 6234.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod hellboy289 19. 1. 2010 20:21

zuzkys píše:Btw můžem prozradit na co potřebuješ tak neuvěřitelně veliká kvanta GB do mobilního přístroje? Jenom otázka - nic špatného za tím prosím nehledej. Já mám "problém" zaplnit 16gb v mobilu a to je vše téměř mp3 a nějaká videa.

Jack je blbý, navíc teď když mám HD tak ještě více vidím, jak mi dříve na všech HTC vadila absence jacku. Osobně začínám uvažovat o výměně HD za TP2 kvůli klávesce právě. Nic jiného než HTC bych nebrala, alespoň já. Nemám nic proti ostatním značkám, ale nějak mi HTC vyhovuje tím svým stylem, kvalitou.
Možná ještě mrkni na Omnii?
Podle mě pokud jsi zvyklý na PDA (tedy WM) tak bych ti doporučila jedině něco s WM - jinak ti podle mě budou scházet právě funkce WM. Pokud tedy své HP chceš prodat a prostě to za nový přístroj vyměnit.

EDIT: Napiš co ti na každým z těch modelů vadí.

Paměť mám na filmy,kterých mám opravdu hodně a hudbu ,nějaký programy(vím nemám to vyřešený úplně nejlíp,ale co si mám koupit když chci sledovat filmy na zařízení kde budu mít i nějaký program...netbook je moc velkej,mobil zase moc malej,pokud víte o něčem na filmy pošlite taky)
Sony ericsson XPERIA X2-zdá se být dokonalý po všech stránkách,ale 3.2 displej je pro mě hodně málo
HTC TP2-nemá 3,5 jack,pro mě hodně velký nedostatek,přijde mi trošku ,,starý,, mám strach,že si ho koupím a HTC za dva dny vydá jeho vylepšenou verzi s 3.5 jackem a budu v háji
OmniaPRO-měl jsem ho v ruce od kamaráda,docela slušný zařízení,ale nemám rád samsungy..
Ideál je pro mě TP2 s 4 palcovým displejem,klasickým konektorem a myslím,že 32GB vnitřní paměti by mu hodně slušelo ;-)
hellboy289
Junior

Odeslat příspěvekod zuzkys 19. 1. 2010 20:37

Jo myslela jsem si, že to budou nějaké filmy, ale proč mít tunu filmů v PDA, jen mě napadá dlouhé cestovatelské výpravy bez PC.. jinak osobně pro mě je to zvláštní.. Nic ve zlém. Konec off topicu, je to každého věc.. :)

Máme v tomto asi podobné preference. TP2 s jackem a trochu větším displejem než má doposud by byl ideální stroj. I když 3.6" není vůbec marné.
Podle mě stále s HW kláveskou vychází nejlépe právě TP2. 3.2 displej u xperie bych nechtěla a s Omnii no.. Samsung taky nemám v lásce zrovna.

Myslím, že další model třeba TP3 vyjde tento rok na podzim/Vánoce - HTC většinou vydává takto své novinky. Ale opravdu jen spekulace! Nikdo mě nechytejte za slovo jak to vím, nebo proč si to myslím. Určitě bude mnohem zase lepší, ale to je vývoj - jestli si chceš počkat, nebo koupíš teď TP2.
zuzkys
Junior

Odeslat příspěvekod hellboy289 19. 1. 2010 21:30

s tím si dovolím nesouhlasit,všechny TP ať už 1 nebo 2 byli představeny na výstavě,co bude teď v únoru a do prodeje poslány v dubnu...naopak HD bylo vždy před vánoci,takže bych to na únor viděl TP3 a na listopad HD3,aby to bylo po roce
hellboy289
Junior

Odeslat příspěvekod zuzkys 19. 1. 2010 21:33

Fakt jo... ok beru. Já si myslela, že všechny HTC jsou na podzim.. :)
Tak to bych rozhodně počkala být tebou, ale zase ta cena nového modelu HTC bude mírně astronomická.
zuzkys
Junior