Mobil - náhrada za Nokii E60

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod bigm 7. 1. 2010 01:27

Tak řeším, co jako náhadu místo akutně dosluhující Nokie E60. S tou jsem byl dosti spokojen. Při pohledu na aktuální nabídku se mi líbí, co je produkováno pod E52/55 a případně i E72, ale z pracovních důvodů mám omezení, že mobil bude bez foťáku a ideálně i bez FM rádia.
Problém je, že v aktuální nabídce asi nic bez fota rozumného není? V Ečkové řadě to byla E60 a E61-1, pak byla E51-2, ale nic z toho už po pátrání v ochodech k mání není. V bazaru/aukru se dá narazit leda na první verzi E61, ale obávám se, že to může být také řešení na krátkou dobu.

Takže co od toho potřebuji:
- ne foto,
- fungující volání a SMS v GSM a 3G síti (MMS, HSPA netřeba),
- Wifi a VoIP přes SIP s možností současně dvou SIP účtů (VoIP by mělo fungovat přes Wifi i 3G data),
- výdrž aspoň dva dny (první den ráno až druhý den večer) s trvale aktivním Wifi a VoIP (mám tak půl/půl GSM a VoIP),
- fungující rozumný kalendář, který půjde synchronizovat s Thunderbird/Lighting (sync nejlépe přes GPRS/wifi, na modrozubu netrvám),
- rozumně fungující email klient s IMAP, aspoň dva účty současně (teď používám ProfiMail),
- dostupný klient na ICQ a Jabber (používám teď Slick),
- ideálně ne FM rádio,
- ideálně HW klávesnice (QWERTY nemusí být),
- když to nebudě v češtině, tak aspoň v angličtině.

Tomu popisu v podstatě odpovídá ta E60 a používal jsem ji tak. Takže jsem zvyklý i na Symbian, ale netrvám na něm, pokud bude rozumná náhrada za Profimail/slick, ty jsou i pro WM. Rozumně vypadající smartmobil dělal HP 614 (do ČR se oficiálně dovážel jen 614c s foťákem), ale měl totálně mizernou výdrž a taktéž už není k mání. Údajně Samsung dělá neco se Symbianem splňující toto, ale ten je dostupný jen někde v Malaisii.

Nějaké návrhy?
bigm
Junior

Odeslat příspěvekod bigm 19. 1. 2010 14:39

Prozatím problém jsem vyřešil nákupem lehce jeté E61 z Anglie přes ebay. Za litr relativně OK.
Při plném provozním zatížení se zdá, že vydrží na jedno nabití něco přes 24 hodin (trvale běžící wifi a SIP VoIP, ProfiMail s dvěma imap účty, Slick s ICQ+jabber a SyncML synchronizace).
bigm
Junior