Nahrada za HTC Touch Cruise 09 (pouzitie v aute)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Krayzie 2. 6. 2009 15:22

Zdravim vsetkych a vopred dakujem za kazdu radu. Takisto sa vopred ospravedlnujem ak sa tato tema uz na fore rozoberala.
Mam v plane zakupenie noveho "chytreho" telefonu (btw, doteraz som mal len "sproste" telefony a to iba znacky Ericsson, resp. SE). Nie som narocny uzivatel, v podstate telefon pouzivam iba na telefonovanie a organizaciu (ziadne SMS, ziadne MMS, ziadne fotky, ziadne e-maily), ale rad by som ho zacal aktivne pouzivat v aute (telefonovanie + navigacia).
Po niekolko tyzdnovom hladani som sa rozhodol pre HTC Touch Cruise 09 (podla mna ma tento telefon vsetko co potrebujem), ale kym som sa rozhybal, mam problem ho kupit za rozumnu cenu. Takmer zo vsetkych e-shopoch mi odpisali, ze produkt je uz nedostupny, resp. ze vobec netusia jeho naskladnenie a preto hladam adekvatnu nahradu s nasl. podmienkami:
- aktivny drziak do auta, nemusi byt sucastou balenia, chcem len bezchybnu funkcnost v style Touch Cruise 09 (po zasunuti sa telefon automaticky prepne do specialneho rezimu, t.j. bud sa automaticky sparuje s BT handsfree, alebo sa automaticky zapne hlasity odposluch)
- hlasity odposluch musi byt pouzitelny v aute, lebo ziadne ine handsfree (ani BT) nemienim pouzivat

Sice nie som limitovany rozpoctom, ale na druhej strane nerad plytvam. Zial, momentalne je HTC Touch Cruise dostupny skladom iba za cenu, za ktoru kupim HTC Diamond 2. S Diamondom problem nemam, len neviem, ako je v aute pouzitelny v porovnani s Cruisom (ako funguje hlasity odposluch, ci dokaze detekovat zasunutie/vysunutie do/z orig. aktivneho drziaku, ktory by som si dokupil a ci sa aj automaticky prepne do hlasiteho odposluchu).

Vie mi prosim niekto poradit, resp. popisat osobne skusenosti kludne aj s inymi znackami/modelmi?
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 2. 6. 2009 17:07

nerozumím, jestli tím BT handfree myslíš něco externího v autě, vč. např. bt headsetu do ucha, nebo něco jiného, pravděpodobně hlasitý odposlech integrovaný v pocket pc.

Krayzie píše:- hlasity odposluch musi byt pouzitelny v aute, lebo ziadne ine handsfree (ani BT) nemienim pouzivat
?

jestli chceš nemít nekvalitní zvuk, neřvat v autě jako na lesy a protistrana aby si nestěžovala, že tě neslyší, budeš muset! ten hlasitý odposlech v ppc je použitelný v autě z nouze!! já mám jiný problémek, moje ppc většinou nestíhá zároven navigovat v náročnějším Igo8 a volat. (cpu 400 mhz a 64 MB ram). s 128 MB ram by snad být problém neměl.

Krayzie píše:nemusi byt sucastou balenia, chcem len bezchybnu funkcnost v style Touch Cruise 09 (po zasunuti sa telefon automaticky prepne do specialneho rezimu, t.j. bud sa automaticky sparuje s BT handsfree, alebo sa automaticky zapne hlasity odposluch)

četl jsem test na Cruise a nevzpomínám si, že by uměl detekci zasunutého pocket pc v držáku a následného přepnutí do externího hw nebo vlastního hlasitého odposlechu. žádné takové ppc podle mě neexistuje.

S BT zařízením se ti spáruje tvoje ppc s zapnutým BT jen při přiblížení.

nedokážu si představit, jak propojit držák od třeba HTC s tvojí handsfree, co máš v autě, aby to tvoje stávající HF po kabelech fungovalo po zasunutí. to je utopie.

zda je dokoupitelný držák aktivní, vyhledej sám. já třeba mám.

já doporučuju HTC touch 3g jade. výkonné zařízení (250 mb ram), super cena. zda je akt. držák, nevím. třeba u mě (E-ten m700) je přepnutí se do hlasitého režimu na jedno kliknutí. čili někdo mi volá, 1x přijmout a 1x hlasitý. hovor končím 1x klikem a konec.

pokud stávající nouzové hlasové schopnosti ppc nebudou stačit, používat v autě BT headset do ucha. pokud ne-e, zakoupit autoradio s BT handsfree s externím(!) mikrofonem. volání komfortní, jednoduché, spolehlivé, protistrana dobře slyší, pohodlné. ceny od 2500 (sencor), a dále od 4500 kč (blaupunkt, sony, alpine, apod.). vše to jsou slušně vybavená rádia vč. usb, SDslot, nebo oboje, mp3, apod.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 2. 6. 2009 18:24

Nebo je ještě možné koupit handsfree na sluneční clonu.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 2. 6. 2009 18:36

obluda: ---smazano---jak se to napájí? kolik to stojí? předpokldádám, že mikrák to má v té cloně. co vím, tak pevné HF sady stojí tisíce kč.. , což mi připadá zbytečné, když si mohu udělat za podobné peníze radost nových radiem vč. HF..

edit: http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/141PIT ... arkit.html mno, aspon že to má autonabíječku a člověk nemusí myslet jak moc má nabité akumulátory. bez ní ale ani náhodou. ještě tak jednou za týden myslet na to, že musím doma nabít baterii, to určitě! ani mě nehne. ale bojím se, že to bude chrlátko. ale stále za litr lepší než nic nebo mít mikrák v pppc na předním skle.
Naposledy upravil audis dne 2. 6. 2009 18:46, celkově upraveno 4
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 2. 6. 2009 18:39

audis píše:četl jsem test na Cruise a nevzpomínám si, že by uměl detekci zasunutého pocket pc v držáku a následného přepnutí do externího hw nebo vlastního hlasitého odposlechu. žádné takové ppc podle mě neexistuje.

Tu je citat z recenzie Velká recenze zařízení HTC Touch Cruise '09:

Po vložení do držáku se zařízení může automaticky spárovat s přednastaveným Bluetooth zařízením (BT sluchátkem, handsfree sadou atp.) a vy tak můžete bezpečně a podle pravidel telefonovat i během řízení. Pokud žádné BT zařízení nemáte, Cruise se při telefonování automaticky přepne do funkce hlasitého odposlechu a vy můžete telefonovat zase tímto způsobem. Na rozdíl od mnoha jiných zařízení, která mívají dost často hlasitý odposlech jen pro okrasu, je u Cruise tato vlastnost plně funkční a hlavně prakticky provozuschopná, takže přímo v ceně dostanete kvalitu hovoru srovnatelnou s mnoha výrazně dražšími pevnými sadami, což jsem osobně několikrát otestoval a také ocenil.

A presne tuto funkciu chcem v aute mat. Lenze ako som spominal, je velky "problem" Cruise zohnat, resp. tam kde ho maju skladom je priserne drahy (cena Diamond 2).
Co sa auta tyka, momentalne v nom nemam ziadne handsfree. Sluchatka akehokolvek typu nemam rad a radio menit nebudem (to uz skor kupim orig. navigaciu aj s BT, ale 40K sa mi do toho vrazat nechce).
Preto, ak viete niekto o inom telefone, ktory sa da v aute vyuzit ako Cruise, prosim dajte vediet.

EDIT: Casto v aute netelefonujem, v podstate pretelefonujem asi 100 min. mesacne (IN aj OUT spolu), takze to chcem iba ako nudzovku, ktora je stale lepsia ako dany hovor zmeskat.
Krayzie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 2. 6. 2009 18:52

zvlástní. miniusb kabel a konektor a on pozná, že je v autě a že má aktivovat hlas. odposled nebo se spárovat s BT HF. jak to dělá? to je nějaký zvláštní mini usb? co když ppc zapojím k počítači nebo na nabíječku zase miniusb kabelem? tak se nepřepne?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 2. 6. 2009 18:56

píšeš že sluchátka nemáš rád, ale přesto: nevyplatilo by se ti ho v případě, kdy provoláš jen 100 minut, opravdu koupit? i kdybys těch 100 minut provolal všechny v autě, tak to máš 3 minuty denně a to snad vydržíš, ne? :) dyť ho nemusíš mít nasazený pořád, nasadíš když někdo volá a sundáš když hovor je u konce :)
jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Krayzie 2. 6. 2009 18:56

audis píše:zvlástní. miniusb kabel a konektor a on pozná, že je v autě a že má aktivovat hlas. odposled nebo se spárovat s BT HF. jak to dělá? to je nějaký zvláštní mini usb? co když ppc zapojím k počítači nebo na nabíječku zase miniusb kabelem? tak se nepřepne?

Ja neviem ako to dokazali a uprimne ma to nezaujima. V kazdom pripade je to funkcne a rad by som to mal v aute aj ja :-)
BTW, to nie je jedina recenzia, kde tuto funkciu vyzdvihuju.
Krayzie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krayzie 2. 6. 2009 18:59

jannnn píše:píšeš že sluchátka nemáš rád, ale přesto: nevyplatilo by se ti ho v případě, kdy provoláš jen 100 minut, opravdu koupit? i kdybys těch 100 minut provolal všechny v autě, tak to máš 3 minuty denně a to snad vydržíš, ne? :) dyť ho nemusíš mít nasazený pořád, nasadíš když někdo volá a sundáš když hovor je u konce :)

Uz som nad tym rozmyslal, ale vazne by som radsej ten hlasity odposluch (ja som clovek lenivy, a furt si zapinat a vypinat BT na telefone, to nie je pre mna). A neviete mi aspon povedat, preco ma Cruise taku mizernu dostupnost, resp. preco ho predajcovia vyraduju v ponuk? Pokial viem, jedna sa o novy model (Feb 2009), alebo nie?
Krayzie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 2. 6. 2009 19:05

krayze: ten cruise nemá držák (dle fotek) aktivní, ale to asi víš. tzn. že tě pokaždé čeká : 1) vložit ppc do držáku 2) snažit se poslepu trefit kabelem do zdířky dole, přesně v tomto pořadí. né že by to bylo nějak extra složité, určitě to přežiješ, ale aktivní držák (pouze zasunout ... ppc:-) je jiné kafe (třetinová doba potřebná k instalaci před výjezdem vozidla)
audis
Junior

Odeslat příspěvekod audis 2. 6. 2009 19:07

Krayzie píše:Uz som nad tym rozmyslal, ale vazne by som radsej ten hlasity odposluch (ja som clovek lenivy, a furt si zapinat a vypinat BT na telefone, to nie je pre mna).

BT v telefonu si na mod NEVIDITELNÝ (a telefon spárovaný s BT sluchadlem) necháš zapnutý celý den. tím, že je spárovaný, po každém zapnutí BT na mobilu a sluchátku, se pak samočinně spojí.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 2. 6. 2009 19:10

audis píše:krayze: ten cruise nemá držák (dle fotek) aktivní, ale to asi víš. tzn. že tě pokaždé čeká : 1) vložit ppc do držáku 2) snažit se poslepu trefit kabelem do zdířky dole, přesně v tomto pořadí. né že by to bylo nějak extra složité, určitě to přežiješ, ale aktivní držák (pouze zasunout ... ppc:-) je jiné kafe (třetinová doba potřebná k instalaci před výjezdem vozidla)

Nejdem sa hadat, neviem, ale nikde sa o tom nezmienovali. Dokonca aj podla tejto fotky to vyzera, ze ho tam iba zasunies a konektor zapajas iba v pripade, ze ho chces aj nabijat.
Krayzie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 2. 6. 2009 19:20

ano, přesně tak. a veř tomu, že nasunovat kabel budeš ve vlastním zájmu při každé cestě delší než 20 min. znám to, mám to, používám to. za pár hodin s gps je baterie vydudaná, coz by nebyl problém v případě, že po vystoupení z auta nepotřebuješ si třeba zavolat:-) takže se dopracuješ k tomu, aby jsi téměř vždy při vystoupení z auta měl ppc nabitý:-)
audis
Junior

Odeslat příspěvekod audis 2. 6. 2009 19:24

možná že bez kabelu ani nepozná, že má zapnout hlasitý odposlech nebo BT pro sparování s BT HF. nevím jak to s tou samočinou aktivací HF mají udělané.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 3. 6. 2009 14:41

audis: Také tady: http://www.x-store.cz/hf-do-auta-sonny-ericsson a je toho víc, různí výrobci.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Další stránka