Omnia anebo 5800

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Octavia Combi RS 30. 3. 2009 11:08

Stojí přede mnou otázka, jakým telefonem obměnit můj stávající. Rozhoduji se mezi Samsung i900 Omnia a Nokia 5800 XM Tube.

Potřebuji telefon, který má výborná multimédia. Hlavní kritéria:
- mp3 přehrávač
- videopřehrávač
- fotoaparát

Který z těchto dvou je v tomto lepší? Teorie mi říká že Omnie, díky fotoaparátu... ale nevím jak je na tom s přehráváním videí
Octavia Combi RS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K.Studa 30. 3. 2009 12:37

Odpovim ti 5800. Jednoznačně.
Nejen protože jsem majitelem 58-čky, ale i proto že jsem měl telefon s WM a jestli máš tyhle požadavky tak je lepší volba Nokie.
Známej ted kupoval Omnii a potom co zjistil o tom jak je složitej a tak...tak ho radši vyměnil za iphone.

K nokii...Jsem fakt spokojenej, supr.

-Video nahrávaný fajn, celkem spokojen.
-Video jako filmy či seriály na telefon- dokonalý, displej je skvělej- vše plynulý a čistý.
Mp3 přehrávač jo je fajn, klasika + seznamy oblíbenycýh, posledních přidaných + vlastní seznamy...
-Foták?...Nic extra, ale myslim že u Omnie by sis o tolik nepolepšil. Ale zase je použitelnej, neni to tak hrozný a je dost možný že se to časem zlepší.
K.Studa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 30. 3. 2009 12:49

symbian je podstatne privetivejsi OS, ako wm.
len musim upozornit na par veci - nokia ma zatial problemy s plynulim prehravanim divixov cez doisntalovany prehravac(vstavany divixy nevie prehrat, treba nainsrtalovat smart movie) - v momente ked das veci do formatu mp4 - jnedna to bude zrat menej miesta pri rovnakej kvalite, a po druhe to bude hrat plynule aj pri bitrate cez 1500kbps
mobil:Galaxy Note 9
AR: Kia Ceed JD 1.4 Exclusive
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Junior

Odeslat příspěvekod Juraji 30. 3. 2009 14:29

heh...kriteria mas prehravac hudba video, fotak tak si urcite pockaj na LG ARENU...ma najlepsi fotak z tychto troch (mal by fotit ako LG VIEWTY) a lepsi displej a mnoho inych lepsich funkci za v podstate (ASI) rovnaku cenu...a kedze nemas ze ti treba OS tak s myslim ze by to bola najlesia volba ;)
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Junior

Odeslat příspěvekod Octavia Combi RS 30. 3. 2009 14:37

u LG Viewty nejsem s kvalitou fotek moc spokojený. Měl jsem ji na zkoušku a Samsung 5Mpix v F480čce fotí rozhodně lépe. Omnia má stejný fot'ák jako F480.. LG Arena bude o dost dražší...
Octavia Combi RS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Octavia Combi RS 31. 3. 2009 08:22

Více tipů není?
Octavia Combi RS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dzipy 6. 4. 2009 17:21

Ahoj a netestoval tu někdo prosím Samsung F480 a Nokii 5800? co se týče fotáku, dotykovky, výdrže a tak všeho?
dzipy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jackal 6. 4. 2009 18:23

Prošel jsem minulý rok 6 telefonů značky Nokia co měli symbian a nakonec jsem zkusil WM6.1 a už bych neměnil, já bych šel do telefonu s Windows mobile. Je to zas jiná liga, ale vybírat mezi značkami co preferuješ v tomto tématu, tak bych volil Omnii, jednoznačně, to je prostě telefon a ještě něco navíc. 8-)
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior