jaký mobil s GPS, solidním fotoaparátem a rádiem?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Quo 1. 2. 2009 19:06

Jirka, take ako aktualizacia fw asi nepoznas, ze? To by tvoje problemy s mrznutim vyriesilo ;)
Vsetky tvoje poziadavky moze vyriesit napr N82 - ako uz bolo par krat spomenute, ak fon nejaku vec nema v standardnej vybave, da sa doplnit nainstalovanim app - to je najvacsia vyhoda symbianu.
Tie tvoje ostatne poziadavky, od ktorych si upustil, splnaju asi vsetky lepsie fony - BT, datova konektivita, mp3...
Vies, doba od S45i trosku pokrocila ;)
Par vyhod, ktore by sa ti na N82 hodili:
dobry fotoaparat vratane xenonoveho blesku, kvalitny zaznam videa
narozdiel od C702 aj pouzitelnejsie GPS vdaka skutocnej navigacii napr od Garminu a podobne
pocuvanie mp3, radia, internetovych radii...
ostatne veci ako kvalitny zaznamnik hovoru (bez pravidelneho pipania), kvalitnejsi kalendat... su zalezitosti, ktore sa daju doriesit externymi aplikaciami
konektivitu zabezpeci okrem ineho BT, 3G, edge, WIFI...

Aplikacii na symbian je tolko, ze vyriesia tvoje problemy, o ktorych este ani nevies, ze by sli vyriesit ;)
quongo
Quo
Junior

Odeslat příspěvekod jirkausti 2. 2. 2009 13:05

Quo:
aktualizace firmware samozrejme že poznám. Mal som C702, aktualizácii som robil asi 3x, ale nikdy to nepomohlo! (k tomu byl telefon i v servisu a také to neopravili)
Od dob S45i doba opravdu pokročila, bohužel né ve všem k lepšímu.
Vše se dnes točí kolem zbytečných "kravin" (animované ikonky v menu, musicDJ, videoDJ, detekce obličeje při fotografování) ale praktických funkcí ubývá. :-(
Koukal jsem na test N82 a docela tam kritizujé klávesnici... Tak nevím...
Ale pokud by N82 opravdu splňovala vše ostatní, co jsem si navymýšlel, asi bych jí vzal.
Ještě mi prosím řekni, jak doinstalované aplikace "brzdí" telefon a o kolik víc to pak žere baterii. (slyšel jsem, že každá aplikace navíc je na "zpomalení" telefonu dost znát. A to bych nerad. Už výše zmíněný C702 byl docela zabržděnej, a to i bez spuštěných aplikací)
Dík za odpověď, Jirka
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.T 2. 2. 2009 13:14

Tak N82 má dost velkou RAM,či-li moc zpomalení nepoznáš :-) I když budeš mít dost aplikací doinstalovaných a spuštěných,tak je telefon stále dosti svižný ;-) Hlavně ovšem záleží na tom,které aplikace se Ti spouštějí po zapnutí apod... ^^

K té klávesnici. Každý má na ní úplně jiný názor. Já osobně jsem si telefon kvůli klávesnici zkoušel v obchodě. A nepřišla mi tak zlá,jak z recenze vyplývá. :roll: Já osobně jsem s ní velmi spokojený :love:
Moto MM CyanogenMod 7[2.3.2] + Vf 845 Mr.Edition V2.0.1 + Htc Magic 1.5 with Sense :) a pak se tu ještě povalují Nokia N82,Nokia 7110 a SE T68i :D :lol:
Mr.T
Junior

Odeslat příspěvekod jirkausti 2. 2. 2009 14:31

díky za názor. ;-)
Vůbec nejlepší by bylo si ten telefon na pár dní někde půjčit a vyzkoušet, ale bohužel neznám nikoho, kdo by ho měl... :-(
Škoda že neexistují "půjčovny mobilů"
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod mulo 2. 2. 2009 17:08

no v amerike je jedna pozicovna mobilou som niekde cital , ale ja mam N82 a ta klavesnica je super vsade pisu somariny , ked si zvyknes jak ja hned od kupy tak parada , super sa stlacaju su dobre odlisitelne ale radsej si vyskusaj v obchode mozno mam len stastny kus
siemens cx65 - nokia 6233 -nokia 6120 classic - Nokia N82- Orange Boston - Nokia C6-01- Nokia N8 - Nokia N9- LG L9
mulo
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 2. 2009 14:12

jirkausti píše:......zelená:
Nikdy jsem tel. se symbianem neměl, tak nevím přesně jak by to fungovalo. Ale mám za to, že "doinstalované aplikace" budu po každém zapnutí muset opětovně zapnout. Také mám obavy, že pokud pár aplikací poběží na pozadí, bude to nejen víc "žrát" baterii, ale bude to telefon i brzdit. (viz. C702) :-( Pokud se pletu, oprav mě.

Nektere aplikace maji primo v moznostech spoustet pri startu, pro ty ktere tuhle moznost nemaji existuje boot loader, ktery se spusti jako prvni a sam ti postupne spusti vsechny aplikace, ktere chces mit spustene. Za zminku stoji jeste moznost oznacovat pro tebe dulezite aplikace jako systemove coz znamena, ze system je neukonci napr. z duvodu uvolneni pameti pri jejim nedostatku. Z logiky veci pak vyplyva, ze neni vhodne takhle oznacovat vsechny aplikace ale jen ty opravdu dulezite (napr. filtr hovoru).
Co se tyce spotreby, samozrejme ze vic bezicich aplikaci znamena vetsi zatez systemu a tim i vetsi spotrebu ale hodne zalezi na typu a cinnosti dane aplikace. Nektere spotrebu prakticky nezvednou, jine ji zvednou vyrazne. Stejny je i vliv na rychlost telefonu. Aplikace, ktera bude jen na pozadi cekat az nastane urcita situace, bude mit vliv na rychlost i spotrebu minimalni. Naopak aplikace, ktera bude v realnem case neustale neco sifrovat a desifrovat, bude mit vliv velky.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod jirkausti 4. 2. 2009 09:31

tak jsem koukal na různé testy a váhám mezi 6220 classic a N82. Stáhl jsem si i návody, ale nikde jsem nenašel u 6220, jak se provádí korekce expozice u fotoaparátu a zda jdou klávesy nastavit pro uživatelské funkce (např. delší přidržení klávesy = aktivace uživatelské funkce)
Případně zda jdou tyto funkce (korekce expozice a rychlá volba) přidat do telefonu doinstalováním nějaké aplikace...?
Ještě bych se zeptal, jaké jsou rozdíly ve výdrži při provozu GPS mezi N82 a 6220.
Dík, Jirka
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.T 4. 2. 2009 11:16

Já mám N82,kolega 6220c a GPS žere hodně...ale když jsme oba jeli v jednom voze na Sygic navigaci,tak mě vydržela N82 o cca.25min déle :lol: Jeli jsme na minimální podsvětlení a vydrželi na příjmu 2-2,5hodiny. Měli jsme oba čerstvě vytáhle mobily z nabíječek.

A při porovnání stejných fotek z 6220c a N82,tak jasně vítězila N82 ;-)

A k těm aplikacím. Všechno jde,když víš co hledat a kde hledat. Na tu expozici je nějaký foto program,používal jsem jej na E50. Ale teď už si nevzpomenu :roll:
Moto MM CyanogenMod 7[2.3.2] + Vf 845 Mr.Edition V2.0.1 + Htc Magic 1.5 with Sense :) a pak se tu ještě povalují Nokia N82,Nokia 7110 a SE T68i :D :lol:
Mr.T
Junior

Odeslat příspěvekod jirkausti 4. 2. 2009 12:19

hmm, tak 2,5 hod. je fakt docela málo. :-( (vloni jsem měl S.E. C702 a ten vydržel necelých 6 hodin)
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.T 4. 2. 2009 12:49

Je možné,že teď už to bude déle. Měli jsme předtím oba telefony nové. Teď už v autech máme normální navigace. Ale myslím si,že určitě vydrží déle.

Na to Ti musí odpovědět někdo,kdo GPS využívá častěji a má telefon déle.
Mr.T
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 5. 2. 2009 00:39

Mr.T píše:Já mám N82,kolega 6220c a GPS žere hodně......

Ona tolik nezere ani samotna gps jako spis navigacni aplikace. Gps jako takova si sice neco vezme ale neni to takova hruza.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod jirkausti 5. 2. 2009 16:05

tak to pak ano. V tom případě bych si nainstaloval TrekBuddy, ten mi v C702 vydržel skoro 6 hodin.
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod jirkausti 29. 3. 2009 14:16

zdravím,
mám další tři adepty na mobil s GPS a slušným foťákem. Který z nich byste mi doporučili?

- Nokia 6720 Classic
- Samsung S7220
- S.E. C901

u posledních dvou si však nejsem jistý přítomností GPS čipu. Někde totiž uvádějí, že ho mají, jinde píší že ne... :hm

Jirka
jirkausti
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 3. 2009 14:23

GPS má jen ta Nokia
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jirkausti 29. 3. 2009 15:13

Díky za rychlou odpověď.

...ale čemu pak může člověk na netu věřit?

http://mobilenet.cz/preview/clanek.php?id=p591&

http://www.yourmobilephonereviews.co.uk ... eviews.htm

http://www.mobiles.co.uk/samsung-s7220- ... assic.html
jirkausti
Junior

Předchozí stránka