SE C905 - Samsung G810 - Nokia E66 - nebo jiný, poradíte?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Karel hb 16. 1. 2009 20:24

Zdravím, po 4.letech mne začíná opouštět můj SE S800i a tak jsem zabředl do netu a hledám náhradu. Ale je to problém. U T-Mobile jsem objednal MDA Compact IV-super, ale nejsem technoid a WM platforma je na mne moc složitá, tak jsem ho prodal. Potřeboval bych telefon bez OS nebo max. Symbian, ten se spíš blíží normálnímu ovládání. Takže, jaké mám požadavky: Velký display s kvalitním rozlišením, video VGA, paměť 4-8GB (i karty),foťák stačí 5 mega, ale kvalitní-autofokus,blesk, nemusí být dotykový display-max kombinace,ale určitě slušná klávesnice s velkými tlačítky, raději výsuvná konstrukce. Pokud bude velký a těžký, nevadí, spíš mi to vyhovuje. A taky je pro mne hodně důležitá kvalitní a hodnotná konstrukce, ne ty plastové dětské krabičky jako u LG a některých i drahých Nokií. A ostatní fce standartní, jako u lepších telefonů-bluetooth,GPRS,EDGE,HSDPA,Wi-Fi(nemusí být nutně),stejně netrvám na GPS, slušná výdrž baterie (3 dny). Dobrá by byla regulace podsvícení a pohybový senzor.Taky hodně využívám rádio, mp3(samo více formátů)atd.Zjistil jsem, že to nejde skloubit. Když je velký display, je většinou dotykový, takže bez klávesnice a s WM.Když je luxusní konstrukce, je to manažer s horším mediálním vybavením, viz výše uvedené telefony. Nokia E66-nádherná konstrukce+display+výbava-mizerný foťák a video-rozlišení a rádio bez RDS. Samsung G810-super konstrukce,výbava,solidní foťák,ale horší display a recenze. SE C905-pro mne nejlepší, protože na SE jsem v menu zvyklý, ale zatím vysoká cena,menší display,rozlišení videa a nic moc plastová konstrukce. To C902 by byla super, ale ten display je opravdu velmi malý. Už v tom ležím asi měsíc,tohle jsem vyselektoval, ale nebráním se ani jiným nápadům. Tak pokud je někdo fanda, zajímá se a má zkušenost,budu vděčný za doporučení. Jo a cena tak do 8000kč, vůbec to nemusí být horké novinky. Moc dík.
Karel hb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 17. 1. 2009 00:25

1) tvým požadavkům vyhovuje 1/4 katalogu
2) neboj se menšího display, pokud to je jediná nevýhoda
3) neboj se umakartové konstrukce, pokud to je jediná nevýhoda, to přežiješ. každý mobil zkroutím, když chci
4) podle toho, co jsi psal, tak ten SE podle tebe bude nej.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod FlyingJ 17. 1. 2009 22:51

Co třeba SE G900? Má sice OS, ale neni to tak strašný, akcelerátor, dotykovej 2,4' displej, foťák trochu horší, sice 5 MPx a s diodou, ale bez krytky. Zato ale lepší cena než C905, kolem 8 tisíc.
FlyingJ
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 1. 2009 23:05

Věřím, že právě SE C905 bude ten pravý. Samsunga neseženeš tuším oficiálně, Nokia má horší foťák.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Karel hb 18. 1. 2009 00:22

To audis: Kdyby to byla 1/4 katalogu, tak to není problém, stejně jako menší display a umakartová konstrukce, kdybych tohle přežil, tak to tady neřeším. Potom by odpovídala i polovina katalogu, ale já nechci malej display a nekvalitní konstrukci. A skloubit to, to je problém.
To FlyingJ: O G900 jsem uvažoval, ale ten foťák hodně sepsuli v recenzích jako jeden z nejhorších od SE. Ale je to varianta, byl bych na svým, moc dík.
To seterwohipikule: C905 mne odrazuje tou konstrukcí a dle mne neadekvátní cenou. Rád zaplatím za kvalitu, jsem patriot a telefon si nekupuji na dva roky, nerad si zvykám na něco nového. Pravda, u Nokie je bomba ten vzhled a konstrukce a Samaung se dá sehnat se slovenskou a anglickou lokací, což by mi nevadilo. Problém je v tom, že Nokii a Erika jsem si osahal a zkusil, ale u Samsungu je to problém kvůli neofiko prodeji v ČR, takže na osahání jich tu mnoho není, ač by mne velice lákal. A nerad kupuji něco, co znám jen z recenzí a v ruce jsem to neměl.
Karel hb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .soul 18. 1. 2009 01:22

LG KF900 Prada (2) splňuje většinu co píšeš, jen je trochu drazší.. Jinak se taky přiklánim k C905
LG V30 Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita

The only thing that saves us from the bureaucracy is its inefficiency. -Eugene J McCarthy
.soul
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 18. 1. 2009 10:56

Karel hb: proč jsi teda zařadil C905 do výběru, když tě odrazuje konstrukcí a cenou? To nepochopím
Ještě mě napadla Nokia N82, splňuje taky tvé požadavky. Sice jsi chtěl raději vysouvací konstrukci, ale i tak o tom modelu popřemýšlej. Rozměrů tlačítek se bát nemusíš. ani já, s velkýma prstama jsem problémy neměl.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Karel hb 19. 1. 2009 00:03

Prada 2 je trochu mimo moje možnosti, i když se mi moc líbí. C905 jsem zařadil do výběru proto, že na koupi tak moc nespěchám a SE celkem rychle padají na ceně, takže za měsíc dva už ta cena nebude tak zlá. A ta konstrukce? Každý z výše uvedených telefonů má nějaký neduh-konstrukce,display,foťák atd. a já se snažím vybrat ten nejlepší kompromis. N82 je taky dobrá varianta.
Karel hb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 19. 1. 2009 13:05

Byl buď pro pro Sony Ericsson C905.

Samsung G810 neseženeš v CZ distribuci, nikdy se u nás ani jako CZko neprodával. Je pár obchodů co tento Samsung prodává se slovenským jazykem, ale už se pomalu doprodává.

Jinak tady ještě někdo zapomněl na LG KF750 Secret.
- jeden z nejlépe provedených sliderů ( dle mého názoru a zkuš. )
- relativně velký displej ( 2.4 )
- akcelerometr
- HSPDA, EDGE, GPRS, 3G
- 5 mpx fot. s nahráváním videií ve VGA rozl. a formátu DivX
- Senzorová tlačítka + dotykový displej
- Kvalitní mp3 přehrávač a FM rádio
- Podpora karet 8 Gb
- Cena v tomhle měsíci 5999 ,- za tuhle cenu super kup
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod Karel hb 21. 1. 2009 17:21

Samsung G810 vím, že v CZ distribuci neseženu, ale mám možnost ho mít za slušný peníz a ten foun se mi moc líbí. Jen má dle recenzí slabší display (rozlišení) a mám vyzkoušeno, že vizuálně je SE na tom při stejném rozlišení lépe než většina značek-jemnější rastr, ale může to být můj subjektivní dojem. Ale měl bych ještě dotaz ohledně Symbianu-je problém se zamrzáním a následnou ztrátou dat? Já telefon s OS ještě neměl a u svého současného mobilu jsem zvyklý, že co jsem tam před 4 lety nasypal, tak to tam, obrazně řečeno, stále mám. Možná to bude spoustě lidí tady k smíchu, ale nepoužívám outlock, neumím s ním a tak si data nezálohuju, zatím jsem to nepotřeboval. Jde mi o kontakty a věci s nima související. Ten LG taky není špatný, ale radši bych narukoval do Samsungu než LG, připadá mi solidnější-můj názor, nemyslím teď konkrétní typ, ale značku jako takovou.
Karel hb
Kolemjdoucí