"Neco" kolem 5000,-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Drazer 8. 7. 2008 12:07

moje zkusenosti s telefony jsou pramale. nyni kuli zamestnani si musim zakoupit svuj prvni mobil. mel sem ted na posledni mesic zapujceny telefony K750i a Nokia6300. jelikoz nemam vetsi zkusenosti s mobilnimy telefony, tak defacto ani nevim co od telefonu ocekavat. jiste pozadavky na mobil preci jenom mam.

1. dobra komunikace s PC
- bezdratove pripojeni mi pripada pomala, tudiz bych preferoval datovy kabel. u K750i je otazka pripojeni kabelu nekolika vterin a pokud by spravne fungovalo i dobijeni (jako ze nefungovalo), tak bych byl spokojen. u 6300 je pripojeni kabelu otazka 1-2 minut u zrucneho uzivatele - tudiz ne zcela vhodne.
- software - u K750i sem pouzival MyPhoneExplorer s kterym jsem byl spokojen. u Nokie to byl dodavany Nokia PC Suite, ktery mi pripada neprehledny. vesinu hovoru denne vedu tak ze ctu cisla z PC monitoru a vytukavam je na klavesnici mobilu. MyPhoneExplorer mel moznost vytacet primo cisla pres PC (bohuzel sem nemel moznost vyzkouset) coz by pro me bylo idealni - pri cca 50 ti hovorech denne by mi velice usnadnilo praci mit moznost si cislo pouze zkopirovat a vytocit pres PC, nez jej neustale datlovat do mobilu, kde diky mym dislektickym a disgrafickym idispozicim casto dochazi k prehmatum a volani jinym lidem nez jsem puvodne zamyslel.
2. "prehledna" tlacitka
- u 6300 jsou tlacitka v jedne rovine a casto u me dochazi k prehmatum i diky tomu ze prsty necitim predeli mezi jednotlivymi klavesami. K750i je tomto ohledu daleko lepsi.
3. velikost a hmotnost
- 6300 ma rozumne parametry. K750i mi pripadne priliz tlusty. pokud k tomu prictu nesmyslne velkou krytku fotaku, tak mi pripadne priliz velky.
dalsi body jsou mene dulezite.
4. krytka fotaku
- rad bych ji na telefonu mel, ale ne tak zbytecne velkou jako na K750i
5. kvalita fotaku
- moc nevim jak dnesni felefony foti, ale fotky z N 6300 jsou v porovnani s mym prehistorickym Kodak DX3600, velice spatne. tudiz necekam zadne zazraky
6. rozsireni pameti
- rad bych aby se pamet dala rozsirit na cca 1-2GB
7. prehravac mp3
- aby se telefon dal k tomuto ucelu vyuzit. mam samostatny mp3 prehrehravac, ale pokud by to zvladnul i telefon, tak bych to ocenil.
8. indikace zmeškaných událostí
- nevim jak u jinych, ale 6300 to ma udelane tak jak bych si to predstavoval. pekne modre problikava, pokud probehla nejaka udalost. videl sem i telefony, ktere blikaji "jen tak",kdyz zadna udalost neprobehla, coz mi pripadne podivne.
9. budik
- jelikoz se mobilem (Siemens A60) leta budim (za ty leta sem z nej provolal cca 300,-Kc), tak bych tuto funkci privital
10. reproduktor na hlasity odposlech

nejak se nevyznam ve znackach. koukal sem na telefony SonyEricsson. docela me zmatlo kolik modelu nabizeji - nevim jak se v tom orientovat. zjistuji ze ani nejdou po rade, K770i je novejsi nez K800i - coz vnasi chaos do vyberu telefonu. sem myslil ze maji 2-3 rady telefonu, podivam se na ty nejnovejsi a podle ceny pujdu k tem trochu starsim/levnejsim modelum. prave K770i, prip. G502 a K660i se mi docela libi. ale kdyz vidim ze jedna znacka nabizi takove nepreberne mnozstvi ruznych tvaru, druhu vybavy apod. tak se v to nejak ztracim. kdyz uvazim ze na trhu je spoustu dalsich vyrobcu a znacek, tak sem pri vyberu ponekud bezradny.
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod tomopk 8. 7. 2008 12:14

Hneď ma napadol spomínaný K770i. Myslím že je to najlepšia voľba.
Tie ostatné typu G502 atď majú nekvalitný fotoaparát podobný 6300, ak u foťáku nevidíš autofokus nemá cenu to ani obzerať.
HD2
tomopk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mcmichal 8. 7. 2008 12:21

Evidentně Ti vyhovuje MyPhoneExplorer, tudíž bych volil SonyEricsson. A zástupci, které jsi vyjmenoval taky nejsou špatní. Model G502 jsem naživo nikdy neviděl, ale ze srovnání mi vychází nejhůř. Co se foťáku týče, tak je jasný vítěz K770i, protože má o 1MPx navrch, má autofocus a taky krytku.

Já osobně bych ale bral K660i, který podle mě vypadá nejlíp :-) Navíc má podle srovnání nejvyšší hodnocení. Bohužel nemá diodu. Myslím, že ani ostatní dva ji nemají, ale ruku do ohně bych za to nedal.

http://www.mobilmania.cz/default.aspx?c ... 493%2c5496
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod X-Brace 8. 7. 2008 12:28

Já bych doporučil K660i, je moc hezký a za tu cenu jsou funkce víc než dobré ;-), jen s diodou se můžeš rozloučit, SE zobrazují události na zhasnuté obrazovce vedle hodin (jsou i výjimky jako zmiňovaná K770i, ta nezobrazuje nic)
@peroutka
X-Brace
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 8. 7. 2008 12:41

Všechny nové SE nezobrazují na displeji v nečinnosti nic, pouze po stisku bočního tlačítka. Bral bych určitě SE K770i, má velmi příjemnou cenu a je lépe vybaven než ostatní zmíněné. Případně pokud nebazíruješ na krytce foťáku, tak konstrukčně lépe zpracovaný T650i.

mcmichal píše:Já osobně bych ale bral K660i, který podle mě vypadá nejlíp :-) Navíc má podle srovnání nejvyšší hodnocení. Bohužel nemá diodu. Myslím, že ani ostatní dva ji nemají, ale ruku do ohně bych za to nedal.
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?c ... 493%2c5496

JInak ze srovnání v katalogu mobilů bych úplně nevycházel, K770i je jasně lepší než K660i (vzhledem ke stavu naší datové sítě rychlá data u K660 nelze využít). Pokud nepotřebuješ nutně EDGE, je K770i jasný vítěz z tohoto srovnání. K770i samozřejmě diodu má (pro svícení u foťáku), co se týče indikace zmešk. událostí, tak tu nemá - má pouze dvě diody, které bliknou při otevření foťáku. Jo a jako bonus umí K770i skvělé barevné efekty podsvícení (v kombinaci s vhodnými schématy jako třeba Underwater)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Drazer 8. 7. 2008 13:46

mcmichal píše:Evidentně Ti vyhovuje MyPhoneExplorer, tudíž bych volil SonyEricsson. .....

jine programy nez MyPhoneExplorer a Nokia PCSuite neznam. nevim jestli jich sou stovky, nebo desitky. MyPhoneExplorer je pro me lepsi nez to od Nokie, ale klidne muzu pouzivat i neco jineho.

EDIT:
tak stejne i k tem telefonum SE - uvedl sem to jen jako priklad. pokud by lepe vyhovovali modely od firmy XY + dobry soft na PC, tak se rad necham poucit. me je jedno jaka to bude znacka - jen potrebuji aby to aspon trochu fungovalo k obrazu memu

vyhovuji mym pozadavkum i jine telefony nez SE ?
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod mcmichal 9. 7. 2008 20:45

http://www.mobilmania.cz/Katalog-mobilu ... fault.aspx

za tři něco to vypadá na dobrej vysouvák, 3mpx s autofocusem, jenom nevím jak je na tom s indikací událostí a softwarem na pc. ten by ale měl být ok (nikdy jsem ho neviděl, pouze předpokládám)
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod Drazer 30. 8. 2008 11:58

zatim sem nic nekoupil - pujcil sem si (od syna), ale budu mu ho muset vratit :-(.

ze zacatku jsem uvedl nektere modely jako priklad a pak jste se toho dost chytli a zustali u SE prip. Nokie - me je uplne jedno co za telefon to bude - vemte v potaz jakekoli jsou k mani v rozumne kvalite. cena zustava - strop nekde kolem 5000,-Kc mozna i o neco vic.

trochu sem mozna zmenil body vyberu.

1.co chci urcite:

- nutne potrebuji aby slo za pomoci PC odesilat SMS - ne pres SMS branu na internetu a pod., mam firemni tarif nejde takto odesilat - pisu dlouhy SMS a travil bych tim hodiny. to znamena nejaky program, do ktereho zadam kam a co a on to pomoci mobilu odesle.
- urcite chci aby mel fotak - na kvalitu tolik nehledim, ale aby byl k dispozici.
- urcite chci aby mel rozsiritelnou pamet na min. 1GB
- urcite chci repracek - dobre kdyz bude kvalitni, ale netrvam na tom. hlavne aby byl.

2.co nutne nepotrebuji, ale prihlednu k tomu:

vaha a velikost v rozumne mire
v praci sem mival K750 - coz je tak nejak nejvetsi co unesu
ted mam puceny 2630 - pekne maly - ale pamet a odesilami SMS pres PC nepodporuje - tudiz je pro me nepouzitelny
- takze neco mezi tim + -

3.mene podstatne veci - bez nekterych se muzu obejit:

- krytka fotaku - byla by dobra, kdyz nebude, tak nebude
- slusny display - kdyz bude prumerny snesu to
- moznost vytaceni cisel pres PC by me potesila - neni nutne
- jestli vecko, vysouvaci nebo klasika - moc s tim zkusenost nemam - to bych nechal otevrene

v nejakych dalsich vymozenostech mobilu se nevyznam, tak je neuvadim. nic mi nerika nejaky prenosovy rychlosti, protokoly, OS a pod. - to necham na vas
Drazer
Junior