Apple iPhone nebo Nokia N95 8GB???

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vampix1 6. 7. 2008 22:06

takže kabel je nutno si dokoupit počitam co? hm hm hm ale tak co už to neni tak velky problem když už....škoda že to maji tak OEM že se nezobrazuje nic vic než obrazky a video a pochopitelně že jede hudba...
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EOSCompany 6. 7. 2008 23:27

Ehm... Co vic bys chtel, aby zobrazoval??? Na co menu, kalendar, poznamky??? Nechapu logiku... I kdyby zobrazil menu...tak musite ovladat iPhone dotykem - na co budete cumet na velkou obrazovku kvuli menu...na co proboha..
Jedine, kvuli cemu iPhone pripojis k TV je prece to, ze chces nekomu ukazat fotku, nebo si pustit video. Hlavne mi nerikejte hrani her, protoze ktery magor by toto vyuzil... To uz by fakt musela byt velka uchylka...
Jedine snad vyuziti safari.. ovsem logika Applu je takova, ze pokud jste doma u TV jak krava, tak co potrebujete - doma PC mate, kdyz tam mate telku, ze... jako logiku ve vasich pozadavcich moc nevidim..
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarB 6. 7. 2008 23:38

EOSCompany píše:Ehm... Co vic bys chtel, aby zobrazoval??? Na co menu, kalendar, poznamky??? Nechapu logiku...


No nevím, ale když už ta tu funkci má tak to mělo být dotaženější, viz zoom v prohlížení fotografií, zobrazování alba při přehrávání, atp... Navíc iPhone nenahrává video, takže přehrávání pouze nahraného videa či videa z youtube je lame. Taky jsem si ten kabel chtěl pořídít, ale jen kvůli těmhle funkcím je to zbytečné.

Nokia zobrazuje vše, komplet display - nabídky, menu...

A logiku Ti záhy vysvětlím, moji N82 když takhle napojím (včetně bluetooth klávesnice) kdekoliv na jakýkoliv monitor nebo TV, tak mám svůj PC de-facto pořád ssebou. Je to práve z toho důvodu, že nejsem odkázán jen na foto či video.

Logiku to tedy má, naopak to co dělá Apple nemá moc logiku - dělají to tak nějak polovičatě... viz bluetooth.
Soubojům se vyhýbej. Není-li vyhnutí, bij se jako lev.
MarB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EOSCompany 6. 7. 2008 23:47

Aha , tak ja si pripojim telefon k televizi, abych se kochal menu, obrazkem alba...
Nac zoomovat fotky, ktere maji 2MPx...trosku zbytecne, ne..
Video iPhone nahrava :roll:
Svuj PC nemas pred sebou - u Nokie ti je zbytecne i pousteni videa - jeji vypocetni vykon ti nedovoli prehrat video v rozumnem formatu a rozumne kvalite - max na displeji.
No nemam slov... Ja stejne nejsem takovy blazen, abych napojoval telefon k TV. Je to zbytecne..
Az budou telefony umet HD, tak zmenim nazor.
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarB 7. 7. 2008 00:05

No jo, zase další co neví o čem mluví. :tleskani
Pokud se kocháš menu na TV tak pak chápu že více toho nevyužiješ, menu ti pomůže v orientaci a navigaci, abys věděl kterou aplikaci otevřít - kdybys to náhodou nevěděl :!:

BTW: Nokia zvládá na TV zobrazovat i aplikace 3tích stran od Google Maps po Quick Office (hry nezmiňuji záměrně - abys mě zase nekamenoval :lol:
(netřeba slov http://www.youtube.com/watch?v=eENiLy4rjqU - Nokia N95 Tv Out)

K těm fotkám mám pocit spíše - nač tedy zobrazovat fotky na TV které mají 2MPx?
S tím videorecordérem pro iPhone máš pravdu - iPhone má recordér (samozřejmě až po doinstalování příslušné aplikace) ale i tak se jedná o video s rozlišením 320 x 427 a max 15fps - vlastní zkušenost high quality video 00:00:04 sek = 15MB :hm
Obrázek

Asi se budeš divit, ale N82 má 332 MHz prcesor a pořízená videa (640x480) jsou na TV k nerozeznání od videí nahraných např. fotoaparátem.
Už na stařičké N93 byl TV out více než použitelný
viz.: http://www.mobilmania.cz/default.aspx?s ... le=1113405
Soubojům se vyhýbej. Není-li vyhnutí, bij se jako lev.
MarB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EOSCompany 7. 7. 2008 01:32

K cemu se potrebujes orientovat??? iPhone ma dotykovy displej - tzn. ze by ti to bylo na nic. A ja postradam smysl ceholiv, krome videa a fotek... Ze vy se potrebujete predvadet, nebo delat kraviny, ktere bezneho uzivatele ani nenapadnou je jina. Ja nevidim vyuziti ani tech fotek - fotky z N95 jsem videl n Full HD a dekuji, takove srajdy si poustet radeji nebudu... Pubertalni oko to jiste potesi - puste si tam treba navigaci, dejte 1,5m telku do kapsy a jdete se probehnout.

Logika je takova - pokud jsem doma, mam labtop - pokud jdu na navstevu ukazat fotky - tak je ukazu, video ukazu. Co vic bych u znameho delal? Ukazoval, jak hraji piskvorky???
Oceni to leda pubertak, ktery po kamaradech a oslnuje je hnusnym videem (640x480) a hnusnymi fotkami, protoze mu tatinek nekoupi kameru za 50 000Kc...

PS: K nerozeznani byt muzou - fotoaparat neni totiz na nataceni videa - od toho je kamera.... A k nerozeznani od tohoto to asi nebude.... http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BAA_3701
I kdyz vy Nokiari zase budete tvrdit, ze mobil mate vsade a ze muzete natacet hnusy kdykoliv...
Ono vas to s pubertou prejde..

Ted jsem zkouknul to video a uz chapu: Je dobre cist maily na FullHD TV, kdyz mate N95 a slaby zrak - tp pak na tom malem displeji nic nevidite. Takze chapu - Nokia se lepe pouziva s poradnym 1,5m displejem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jinak k tomu videu - kde jsi sebral, ze 4s maji 15MB. Dokonce jsem si nainstaloval ten program, abych si to overil (a hned smazal, protoze nejsem masochista, ktery by natacel mobilem, ani pubertalni vyrostek) - natocil jsem zkusmo 5s - vse nastavene na nejvyssi kvalitu - a 250KB... Aneb ty jsi zkousel pekne prdlajs, ale spis jedna babka povidala,ze...
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 7. 7. 2008 07:09

Eos: to se mi opravdu líbí. Dobrý foťák, vga video. Pro jiného výhoda, ty z toho uděváš nevýhodu. Nevím, co jsi to viděl za mazanice z Nokie, spíš bych řekl, že jsi neviděl nic.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 7. 7. 2008 08:39

EOSCompany píše:Ehm... Co vic bys chtel, aby zobrazoval??? Na co menu, kalendar, poznamky??? Nechapu logiku...

Že, veď iPhone aj tak žiadna poriadne kancelárske funkcie nemá, hry ani nespomínaš veď nie si taký výrastok aby si hral tie trápne hry na iPhone na ktoré sa nedá pozerať s úúúžasným ovládaním.
EOSCompany píše:Nac zoomovat fotky, ktere maji 2MPx...trosku zbytecne, ne..
Video iPhone nahrava :roll:

Áno, veď tie fotky sú aj tak na nič aj bez zoomu. Ale predsa len sú lepšie ako z Nokie, tam je tá funkcia ešte viac nepotrebná, veď kto by chcel pozerať na tie mazance...
EOSCompany píše:Svuj PC nemas pred sebou - u Nokie ti je zbytecne i pousteni videa - jeji vypocetni vykon ti nedovoli prehrat video v rozumnem formatu a rozumne kvalite - max na displeji.

Ty mi chceš nahovoriť že si niekedy mal niektorú novšiu Nokiu??? :lol: Teraz si ma fakt dostal... Už som na N95 prehrával 500-600mb filmy a žiadny problém. Aj keď som to pripojil k tv to bolo stále dobré. Ale chápem, na iPhone sa dajú pustiť videá s akoukoľvek veľkosťou. Aj tá pamäť je dostačujúca. Veď do 8gb iPhonu dám dva filmy v dvd kvalite a to je niečo. Však?
EOSCompany píše:Oceni to leda pubertak, ktery po kamaradech a oslnuje je hnusnym videem (640x480) a hnusnymi fotkami, protoze mu tatinek nekoupi kameru za 50 000Kc...

Takže ja som puberťák a moja starý rodičia sú moji kamaráti ktorým som na ich televízore púšťal video z oslavy.
EOSCompany píše:PS: K nerozeznani byt muzou - fotoaparat neni totiz na nataceni videa - od toho je kamera.... A k nerozeznani od tohoto to asi nebude.... http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BAA_3701

Hmm, tá kamera je ešte lacnejšia ako N95.
Veď načo natáčať kvalitné video, to je ďalšia zbytočnosť ktorá robí z N95 mobil preplnení funkciami - a to je zlé. Radšej si to do iPhonu doinštalujem, síce to nebude mať ani polovičnú kvalitu ale budem mať dobrý pocit z toho že som si to doinštaloval.

Bolo to tu už povedané stokrát. Z výhody spravíš nevýhodu. Veď čo na polofunkčnom bluetooth, tv kábli, fotoaparáte, GPS, atď. Hlavne že si môžem doinštalovať kopu ďalších sprostostí ktoré robia z iPhonu dokonalý prístroj.
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 7. 2008 09:21

to mi ani neříkej, že tak skvělý, úžasný a bezchybný telefon neumí doručenky? to musí jít minimálně doinstalovat! :))
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mcmichal 7. 7. 2008 09:51

brr, anti-iPhone spolek :-))

no k tomu TV-Outu - pouštět do něj něco víc než hudbu, fotky a video je blbost, protože (JAK JISTĚ VÍTE :D) má dotykové ovládání, takže při ovládání telefonu se na něj musíš dívat. Ale z toho bych nedělal ani minus pro iPhone, ani plus pro Nokii. Ono je totiž logické, že když nemusíš sledovat při ovládání přímo displej (= máš hw klávesnici), že můžeš mít na televizi promítnuté všechno. Ale stejně si myslím (to se týká všeho, nejen iPhone), že pouštět do TV-Outu něco víc než videa, hudbu a fotky je blbost. Třeba hry, které jsou fixované na rozlišení 240x320px si asi moc na televizi s 2m úhlopříčkou neužiju :-)

ps. netvrdím že nejsem propagátor iPhonu, ale nemyslíte, že jste až brutálně proti němu? (tomopk, MarB, snowboarder)
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 7. 7. 2008 10:00

Ona je ta anti-iPhonovská "brutalita" už spíš takovou alergickou reakcí, pár jeho příznivců to tu už nějaký čas nepěkně přehání. Ty jsi možná vůbec první slušný iPhonista na tomto fóru. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Tonda512 7. 7. 2008 11:03

U mě je ta brutalita vyvolaná tím, že jsem sháněl iPhone pro kámoše (bazarovej), a když jsem prolejzal vaše fórum, tak jsem tam našel topic s názvem iPhone domobrana nebo tak nějak.....a tam se uváděli články nebo topicy na fórech, kde řekl někdo něco špatného proti iPhone a pak tam všichni z toho fóra vtrhli a začali tam prudit jak je iPhone nejlepší....vrchol byl že to podoroval hlavně i admin....
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skandy 21. 10. 2008 22:30

ako je to s pisanim s jednou rukou?ci musi sa mobil drzat v oboch + reakcie mobiilu v zime a tak nevie niekto?
skandy
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků