Apple iPhone nebo Nokia N95 8GB???

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mates III 5. 7. 2008 11:18

Souhlas s Gotch:-).
Jinak na n95, co má otec už delší dobu (od doby co ji má O2 v nabídce) problém se slide klávesnicí vůbec není , drží pevně a vůle je minimální. Ale asi to bude tím, že ji prostě nepoužívá, jen navigační klávesy kolem...
Nokia 6500 slide
MacBook 2,4 GHz
mates III
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vampix1 5. 7. 2008 11:29

mates III Dobře omlouvam se že jsem použil slovo flashuje, ale v tom případě jak se děla odblokovani a nahravani novšich verzi FW? Ja neřikam že iPhone ma malo aplikaci nebo tak něco ale že se mi zda divne aby tam nebyly zakladni ovladače na některe věci...
Jinak už se ví jak to bude s GPS? Hlavně teda s mapama?

Jinak to že Nokie neumí slider konstrukce je poměrně známá věc. Měl jsem v ruce jenom dvě N95 klasik a u jedne to bylo trošku horši u jedne v pohodě....ale věřim že jich bude valná většina s vaklem v konstrukci, což je velmi smutné.

Jinak chci říct že beru na vědomí co iPhone umí a v čem je vyjímečný a má své výhody, ale tak stejně má své výhody N95 8GB a zároveň mají oba dva své chyby
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mcmichal 5. 7. 2008 12:27

odblokování se dělá přes soft (buď ZiPhone nebo WinPwn), update firmwaru potom přes iTunes.

Myslím, že ovladače je dost blbé slovo :) jinak s WinPwn není problém udělat si svůj vlastní firmware s vlastním nastavením a předinstalovanými aplikacemi, zdroji v installeru apod.

iPhone (1. G) GPS nemá, ale mapy jsou obsažené v FW 2.0, který je (bude) i pro iP 1G. Ty potom využívají internet, jako je tomu jinde (př. N6300i, jedou perfektně)
iPhone 3G (2. G) GPS má a protože se prodává (resp bude prodávat) s FW 2.0, tak bude mít mapy.

.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vampix1 5. 7. 2008 13:55

no jedna se mi určitě o 3G iPhone do staršiho bych už možna ani nešel...Jinak jake mapy tam budou obsaženy známy nejsou?

Ja si stejně myslim že jakekoliv přehrani fw je flashovani :-)


frantysku dík moc za příspěvek, tohle mi přijde optimalni, uživatel který má možnost porovnat oba dva zařízení a z toho si můžu vzít posudek že na iPhone jednoduchosti něco je a ta rychlost bud opravdu úžasná protože oproti WM a starým Symbianům se mi zdala N95 už vcelku svižná takže díky moc a ted mam opravdu brouka v hlavě.
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantysek 5. 7. 2008 14:18

Na iPhone se flashuje jen BL a BB, kdyz ti reknu restore, tak to nemusis pochopit. :-)

I ze sveho okoli znam mnoho lidi, co si hrali s WM a hlavne Nokiemi a Symbiantem, pak se jim dostal iPhone do ruky a nedalo jim to, hrali si mesic a prisli na to, ze jiny mobil jiz nechteji. A ja tez. Zrovna vcera mi rekl jeden znamy, ze taky uz dava N95 do supliku.

Nyni mam objednany 3G, dorazi mi asi za 14 dni. Mapy tam urcite casem budou, toho bych se nebal. Jelikoz iPhone se bude prodavat asi v 70 ti zemich sveta a bude mnohem dostupnejsi nez stary, tak boom a nouze o aplikace nebude, uz ted je jich nespocetne a to plati i o mapach, urcite budou, nekteri jiz se zminili napriklad tomtom apod., to najdes na webu. iPhone 3G je jeden z nejocekavanejsich telefonu tohot roku na 5th Ave uz se delaj fronty, tedy aby mel AGPS a nemel mapy, to by byla blbost. A kdyz mas data, tak mozna google maps ti ze zacatku postaci.
frantysek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matho83 5. 7. 2008 14:49

frantysek píše:a ne az se prohrabu hromadou tlacitek,


viewtopic.php?f=2&t=1040436&p=5561045#p5561045 ;-)
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vampix1 5. 7. 2008 15:11

a na kolik teda vyjde ten iPhone 3G ve volnem prodeji se vi? kdyby chlapci od applu tam dali fotak 3.2mpx s AF a možnosti natačet videa v 640x480 + možnost posilani souboru přes bluetooth tak bych si pro něj klidně i zaletěl, ale takhle to stoji strašně moc rozhodovani...
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mcmichal 5. 7. 2008 15:14

To je myslím problém, Apple je hodně o designu a větší čočka by byla dost poznat.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EOSCompany 5. 7. 2008 15:24

Mozna to bude tim, ze Apple ma jinou marketingovou zbran, nez Nokia a SE, kteri potrebuji ohromovat stado lidi poctem MPx...
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matho83 5. 7. 2008 15:36

Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gotch 5. 7. 2008 15:46

4frantysek: paneboženanebesích, proč pořád musím číst tady tyhle komentáře proč? a co přesně tak dlouho trvá v tom nastavení Nokie? za prvé: nvm kam všichni tolik spěcháte :) a za 2. mi pls napište co tak dlouho tvrá nastavit? změnit tapetu? hodit si jiný motiv, nastavit net? nebo co? vždyť vpodstatě je to norm. foun kde mám pár ikon jako je kalendář, kontakty, hudba, obrázky a "nastavení" a v tom si nastavím všechny věci co potřebuju, tak kde vidíte tu složitost? by mě zajímalo jak to má udělané iphone ten nemá ikonu nastavení? určitě má. A dále nechápu to mnoho aplikací, které stejně nevyužiji, jak nevyužiji? tak snad poslouchám hudbu používám při tom mp3 přehrávač, na videa mám divxplayer, na wifi mám handywii, atd. atd. tak jaké zase aplikace, které nevyužiji? zajímalo by mě kterou funkci využiji jednou za rok? budík? to asi ne ten používám každý den. Aplikace, které nevyužiji tak si do toho founu ani nedám snad ne? Potřebuju si zavolat? vyťukám číslo a volám, potřebuji stáhnout email? tak si ho stáhnu, potřebuji surfowat? tak zapnu web a surfuji, kde máte to Vaše omezení hromadami tlačítek? chápu že ten Váš úžasnědokonalybezchybnýiphone je tak úžasnědokonalý že všechno ostatní by bylo nejlepší hodit na hromadu a zrecyklovat, protože je to všechno pomalé a nedá se s tím pracovat, ale také Vy pochopte že ne všichni jsou baf do toho Vašeho iPhona. Nakonec bych zmínil že nejlepší je ale mít asi oba dva founy, jak N95ku tak i iPhona, páč machrovat se dá s obouma, a vo vo tom to je :)))
Gotch
Junior

Odeslat příspěvekod EOSCompany 5. 7. 2008 15:53

Goth: Tak si zkus na Nokii nastavit tri schuzky do kalendare - nez se doklikas, tak ja uz muzu pracovat. Ale tady je jasna vyhoda touchscreenu - to uznavam. Ale treba nastaveni E-Mailu - na iPhonu 2 tapnuti - 2 vteriny, nastaveni svetlosti displeje - opet 2 tapnuti, dostat se do menu presmerovani hovoru - hadejte - 2 tapnuti.

Matho - asi tak
http://www.youtube.com/watch?v=mqUSFakf ... re=related
a nemusim si pamatovat, co na te male klavesnici kde mam... ve vysledku to muze naopak zbrzdit, kdyz si clovek tech 9 rychlych voleb nepamatuje.
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 5. 7. 2008 16:12

Já iPhone nesnášim, ale ta struktura menu je geniální....sám jsem si podle toho svůj mobil upravil a je to jak píše frantysek...

Ještě s gdeskem nejsem ani zdaleka u konce, ale už teď mam přístup k cca 40 aplikací, funkcí, nastavením, odkazů na web.....to vše jak psal frantysek...
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantysek 5. 7. 2008 16:12

vampix1 píše:a na kolik teda vyjde ten iPhone 3G ve volnem prodeji se vi? kdyby chlapci od applu tam dali fotak 3.2mpx s AF a možnosti natačet videa v 640x480 + možnost posilani souboru přes bluetooth tak bych si pro něj klidně i zaletěl, ale takhle to stoji strašně moc rozhodovani...


osobne si myslim, ze zrovna toto jsou parametry, ktere by te od koupi telefonu nemeli odradit. nevim jak vy, ale bluetooth, jsem na SE nepouzil ani nepamatuju. :-) jinak nataceni videa je mozne uz ted fps 15, zvuk a obraz v rozliseni displeje. nejaky autofokus, nebo blesk, to je mi k nicemu, proste iPhone foti celkem necekane slusne a fotky z nokii v porovnani, proste mazanice, sum, jen ve vetsich rozmerech nez iPhone. moc se nedivim, ze tam nedali jinou cocku, protoze osidit fyziku nejde, fotomobily tady mame jiz kolik 7 let, mozna prehanim, ale podivejte se na vylepseni, jen pixely, ale stale sum a mazanice. takze nez drahy fotomobil, tak radsi digital za 2 tis.

cena v USD- 729

dale psani sms, najdi si videa o intelliscreen..

taky jsem iPhone nesnasel, rikal jsem si hracka od applu, jak to muzou ti lide kupovat, jen jsem cetl na netu, jak je to k nicemu, ale az se mi dostal do rukou.. jakmile si ho clovek pretvori, tak aby mu vyhovoval, je to vynikajici vsestranny nastroj. a podle mne cena je velmi umerna, podivejte se na drahe nokie, se, htc, mnohdy se to neda ani srovnat s iPhone.
Naposledy upravil frantysek dne 5. 7. 2008 16:15, celkově upraveno 1
frantysek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EOSCompany 5. 7. 2008 16:43

Presne tu. A pokud Nokie zachova kvalitu svych pristroju na teto urovni, tak pul milionu Nokiaru bude delat nalety na servis, s propichnutym displejem od stylusu. :mrgreen:
Nokia navzdy zustane v mem mobilnim srdci - 6310 byla ve sve dobe top. Ale dnes uz Nokia produkuje pouze teenagerske plastove hracicky a pracovni radu E, ktera je alespon kvalitu o trosku vyse - i kdyz na E90 se jim take konstrukce povedla.
Ale lidi to kupuji ze zvyku a proto, ze Nokie je na kazdem rohu. To je jako se Skodovkou...
Jsem mistni oblibenec, vyvolavac flejmu vsech kategorii. Kdo si chce zaflejmovat, necht posle SZ a nasmeruje me na diskuzi, kde mam udelat chaos a vyvolat paniku.
EOSCompany
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků