N82 alebo P1i

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Steweek 31. 5. 2008 20:48

Co by ste mi radili vziat skor,neviem sa rozhodnut.Viem o nich vsetko.Ked som uz rozhodnuty tak,si poviem ale ten druhy ma ....A takto stale skoncim.Vsetky vopred dakujem.Dobre by bolo keby mi nieco k tomu povedali majitelia konkretnych fonov.
Steweek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eRiper 31. 5. 2008 21:05

Nevlastním ani jeden, ale pokud o nich víš vše, není lepší zajít si je někde ošahat? ;-) Osobně bych se přiklonil k N82. Nejen že podle testů patří k nejlepším mobilům vůbec, ale S60 9.2 FP1 má lepší SW zastoupení než UIQ (teda aspoň to čtu, vlastní skušenost nejní).
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 31. 5. 2008 21:07

Bylo by také dobré přečíst obecné diskuze, zkušenostmi se to tam jen hemží, jen zeptat se dokáže každý
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 5. 2008 21:12

Ja bych symbian nechtel z jednoho prosteho duvodu a tim je potreba certifikace naproste vetsiny free aplikaci...sdruzeni symbian timto "nesmyslem" zbytecne zabiji jinak schopny OS haze uzivatelum kteri si nokii za nemale penize poridili "klacky pod nohy" a dava sance MS s Win Mobile (Predstavete si kdyby neco podobneho udeli oni....)

Ale tve otazce: Kazdemu vyhovuje neco jineho...pro N82 hovori rozmery a snadnost ovladani + dostatecna zasoba SW,nema ale dotykovy displej.

SE P1i je o neco vetsi,displej je dotykovy je ale mene SW a pokud si zvyknes na netradicni konstrukci klavesnice pise se na ni urcite lepe.Tento telefon ale postrada jednu zasadni vec a tou je rychlost...SE mu nepochopitelne nadelil jen 200Mhz CPU coz je fakt malo.

Obecna diskuze SonyEricsson P1i
viewtopic.php?f=9&t=41320

Obecna diskuze nokia N82
viewtopic.php?f=6&t=44641
Cheetah007

Odeslat příspěvekod tomopk 31. 5. 2008 23:20

Jednoduché rozdelenie. N82 zábava a P1i práca. Síce aj na N82 sa dá pracovať a na P1i zabávať ale už je to v úzadí. Pripočítajme HW N82ky a FP1 a víťaz je jasný. Keďže ste ale neudali požiadavky tak nikto nemôže povedať čo je pre Vás lepšie. Treba sa ale zmieniť o tom že na prehliadanie je lepší SE. Dotykový displej a QWERTY + v budúcnosti opera 9.5 sa pri prehliadaní bude nesmierne hodiť.
HD2
tomopk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ardeth 31. 5. 2008 23:39

Cheetah: Vyjmenuj mi par aplikaci,ktery denne pouzivas na symbianu a vyzaduji certifikaci? Ja ani jednu. Certifikace pro zrucnejsiho uzivatele neni problem,ale pripoustim,ze je to zbytecny.
Ale pro me osobne se certifikuji stejne samy nedulezity aplikace (samozrejme pro me). Nekdo kdo ma spoustu casu a s mobilem si hraje 8 hodin denne,tak jakekoliv omezeni ruznych aplikaci pro nej muze zpusobovat neprekonatelny problem.
Ardeth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 6. 2008 00:37

No je to zbytecny a pokud vim tak certifikat PLACENY......symbiansigned.com neni to co driv,nebo se pletu?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod matho83 1. 6. 2008 05:47

Vdaka hacku je certifikacia uz minulostou

To s tym webom by som povedal ze je vyrovnane

Skor ci sadne to ovladanie (p1i)
A nie su nevyhnutne prevazujuce funkcie n82 na ukor ceny

Ale aj tak autor threadu bol az prehnane skromny vo svojej vypovedi...
Heslo typu "viem ale nepoviem"

1. Aku znacku mal predtym
2. Dovod vymeny/nakupu
3. Ale su preferencie (hudba,foto,web atd,organizacia casu, spravy
4. Skusenost s s60/uiq
5. Dotykovy displej - aka preferencia...
6. Preferencia len jednorucneho ovladania
7. Nachylnost na pocet instalovanych app :D
8. Vymenovat rozdiely s60/uip
9. Co vlastne chcem
Najcastejsia chyba pri kladeni vyberu
=tocit sa dookola
Vsetko naraz nejde
10. 100ludi 100chuti
Preto su dolezite poziadavky/naroky, preferencie
11. Ak dilema pretrvava tak nizsia cena, ak to nevadi tak uz len hodit korunu
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod discoteca 1. 6. 2008 07:26

Mám P1i skoro rok a jsem max spokojený, hlavně s výdrží baterie, dotykový displej bych viděl jako velké plus oproti N82, QWERTY klávesnice je taky super, 8GB karta je skoro za hubičku :-)
N8 silver, E7 dark grey + KOSS PORTA PRO
discoteca
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 1. 6. 2008 09:03

Cheetah007 píše:Ja bych symbian nechtel z jednoho prosteho duvodu a tim je potreba certifikace naproste vetsiny free aplikaci...

Ale to jse dá obejít. :potichu
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 6. 2008 10:11

matho83 píše:Vdaka hacku je certifikacia uz minulostou

To se fakt nekomu povedlo tu nesmyslnost obejit/hacknout :shock: ? hmmm.......mno E51 vypada super posilhavan po ni hezky dlouho....pockam az cena jeste trosku spadne a uvidime :-) ;-) ;-)
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Steweek 1. 6. 2008 17:44

Tych 200Mhz CPU no?To prezijem.Chcel som kvalitny fotak,ten ma sice lepsi N82 ale vadi mi,problem s prepojenim s PC (skusenosti).Novy fon chcem hlavne kvoli baterke a nabijat kazde 2-3 dni,to mam aj teraz.Ale aj napriek tomu ma laka laka ta N82 hlavne tym foto,video.Vdaka za postrehy

seterwohipikule píše:Bylo by také dobré přečíst obecné diskuze, zkušenostmi se to tam jen hemží, jen zeptat se dokáže každý

Diskusie prechadzam denne!
Naposledy upravil seterwohipikule dne 1. 6. 2008 17:47, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
Steweek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peter91 26. 8. 2008 10:27

No ja som mal M600i to isté co P1i len bez fotaku a wifi a bol som
snim spokojni len tie Aplikacie ktore neboli vylucne na UIQ3-ku nedalo sa ovladat. :shock: :grr:
Len tolko ma tam zarazilo.
Ja som si teraz objednal N82-ku.
Zajtra ti este napisem ze ktory je lepsi fón.
Pravdaze podla mna. ;-)
Peter91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda512 26. 8. 2008 15:15

Věř mi, že M600i je možná tak na papíře to samé co P1i...mám tu M600i a W950i a jsou rozdíly hlavně v chodu systému...

Jako už tady hodněkrát.....autor moc neuvádí co od telefonu očekává...já pokud byhc nechtěl dotykovej displej a qwerty, šáhnul bych po N82i, ale to neudělam..bez qwerty už ani ránu...
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 26. 8. 2008 15:38

TAk baterka P1i vydrží docela dost a není tak pomalej, jak to vypadá, alespoň co jsem procházel diskuze. Já budu co nevidět kupovat novýho founa a taky mezi kandidáty byly mimo jiné i P1i i N82, ale vemu si SE.
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior

Další stránka