Náhrada za Note8

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod LSWoody 28. 11. 2019 16:40

Finanční limit: žádný
Účel pořízení: hry, práce, navigace, internet, telefon, focení
Úhlopříčka displeje: není důležité
Požadovaný operační systém: je mi to jedno
Preference vyrobce: nemám
Specifické požadavky: chci kvalitní displej, dobrý zvuk a slušné fotky

Dobry den všem kdo toto čtete. Snažím se vybrat náhradu za Samsung Galaxy Note 8. Mám v hledáčku tyto tři telefony: Asus ROG Phone II, Oneplus 7T Pro a Samsung Galaxy Note 10+ (12G/512G) a nemůžu si vybrat. Prosím o názory, případně pokud by někoho napadl ještě jiný telefon který mi mezi topkami unikl.
LSWoody
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beesee 28. 11. 2019 17:39

Byl jsi s Galaxy Note 8 spokojený? Pokud ano, divím se, že vůbec o něčem uvažuješ :-) Já řešil stejnou věc, mám teď Galaxy Note 10+ a jsem moc spokojený. Znáš uživatelské prostředí, víš co můžeš očekávat...
beesee
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 28. 11. 2019 17:42

Tak pokud jste byl spokojený s Note 8 a netoužíte vyloženě po změně,tak s Note 10 určitě chybu neuděláte a zastane bez problémů vše co píšete. :-D Já osobně bych volil Note 10+ . :lol:
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S10 +Samsung Evo Select 256GB
guiz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 11. 2019 18:15

tady nejde uvažovat o ničem jiném než Note 10+
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LSWoody 28. 11. 2019 19:21

Asi bych to měl trochu rozvést. ROG II plusy top1 v antutu, 120hz display, 6000mAh baterie, velmi kvalitní chlazení a předpokládám u Asusu i celkem slušnou podporu aktualizací. Mínusy nemá jakoukoliv IP ochanu=náchylný na vlhkost, z těch 3 má nejhorší rozlišení displeje a nejhorší foťák.
One+ 7T Pro plusy top2 v antutu, 90hz jemný displej, skvěle zvládnutá nadstavba Oxygen, velmi kvalitní foto, voděodolný. Mínusy, po zkušenostech s Ulefone, Doogee a Xiaomi v podstatě žádné aktualizace softwaru, téměř nulová podpora, selfie kamera která se zasunuje do těla telefonu (vypadá to cool, ale životnost nebude nic moc)
Note 10+ plusy je v top3 DoX takže super fotky, samsung podpora na jedničku, jeden z nejlépe hodnocenych displejů co se týká kvality podání, stylus, pořád ještě mezi top10 antutu, práce s videem v reálném čase, známé prostředí. Mínusy jen 60hz displej, exynos namísto snapdragonu = více se zahřívá, menší výkon, hůř odladěno poněkud přeplácaný One UI
A já zkrátka nemám rád kompromisy...
Ou a malem bych zapomněl zmínit že myslím 1+ 7T Pro McLaren edition s 12G RAM
LSWoody
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 28. 11. 2019 19:28

Tak si kup N10+ se Snapem. Sam jsem sel cestou S10+ se Snapem
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod LSWoody 28. 11. 2019 19:49

tomas fuk 1 píše:Tak si kup N10+ se Snapem. Sam jsem sel cestou S10+ se Snapem

Případně odkud jste kupoval s10 s SD?
LSWoody
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 28. 11. 2019 20:02

tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 28. 11. 2019 22:33

Zkus iPhone 11 Pro Max.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod Mikross 29. 11. 2019 09:27

Tady z toho vyberu bych neuvazoval o nicem jinem, nez o Note 10+.
Mikross
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 29. 11. 2019 09:39

Noty od Samsungu jsou specifický a pokud ti vyhovoval Note 8 tak prostě není o čem přemýšlet. Note 10+ to jistí. ;-)
Pocophone F1, Asus EEE Pad Slider

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 11. 2019 06:48

Tak specifičnost Note spočívá dnes už jen v S-Penu protože velikostí ho jiné telefony už dohnali. Pokud jej nevyužívá pak mu klidně mohou posloužit jiné telefony.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dumardus 30. 11. 2019 09:56

LSWoody píše:Asi bych to měl trochu rozvést.....
One+ 7T Pro plusy top2 v antutu, 90hz jemný displej, skvěle zvládnutá nadstavba Oxygen, velmi kvalitní foto, voděodolný. Mínusy, po zkušenostech s Ulefone, Doogee a Xiaomi v podstatě žádné aktualizace softwaru, téměř nulová podpora......

V podstatě s tebou souhlasím, ale v tomto se pleteš. Oneplus ma nejen super "zmaknutou" nadstavbu, ale i podpora je příkladná. Aktualizace na své telefony má jako jeden z prvních, hned po Goglovských pixelech a Essential phonu. Značky které si jmenoval Ulefone, Doogee mají opravdu tento nešvar. Xiaomi se stará celkem slušně, ale soft je často zabugovaný. Jsou sice uživatelé a těch je asi většina, kterým jejich vlajkové Xiaomi šlapou úplně bez problému....Sám jsem kdysi Xiaomi měl a snad se v softu opravdu zlepšili, ale nejsem si jistý. V tvém případě pokud převládá spokojenost s Note 8, nemáš důvod nepřejít na "desitku". Jedině v případě že chceš zkusit něco jiného a tak Oneplus 7T Pro je opravdu rovnocenným soupeřem pro Note 10. Tady opravdu záleží na uživatelových preferencích. Asus je čistě herní tel a vše je tomu podřízeno a pokud nejsi mobilní hráč.
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod LSWoody 3. 12. 2019 01:35

tomas fuk 1 píše:Kupoval jsem tady.
https://www.wondamobile.com/mobile/sams ... ocked.html

A telefon fungoval ihned (vložíme sim a jede) nebo se musel odemykat přes hovor vysvětlování na podpoře?
LSWoody
Kolemjdoucí