Kompaktní fotomobil

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Lubicek 17. 11. 2019 21:18

A jak dostáváš fotky z Androidu ?
Používám cloud (Google fotky, disk od MS) nebo kabel, takže oproti iPhone žádná změna.
Paměťovou kartu z telefonu nevyndávám, takže opět kabel.
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod radim 18. 11. 2019 08:23

Vzduchem nebo libovolným kablem (samozřejmě s příslušným konektorem). Když potřebuju dostat do počítače pár fotek, tak ideální vzduchem. To iPhone neumí. (Na půlgigová videa je lepší kabel, to zas jo.)
radim
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lubicek 18. 11. 2019 09:57

Co myslíš tím "vzduchem" ? Prosím název technologie, "vzduchem" je dost široký pojem.
Přestože jsem 100% androiďák, tak mě právě zajímá to "omezení" iPhonu o kterém píšeš.
Manželka má iPhone, já musím v práci nosit iPhone , přesto nijak nepociťuji žádné omezení když chci vidět fotky z telefonu v PC. Vůbec se nic nezajímám a prostě tam jsou. Stejně jako u mé Galaxy S10e
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod radim 18. 11. 2019 10:55

Prostě tam jsou? To znamená co přesně? To zase zajímá mě, abych to mohl nějak nastavit (ne přes cloud) a pokaždé se s tím křápem nemusel rozčilovat.
Vzduchem znamená proprietární aplikace telefonu, Wi-Fi Direct (to jsem tam nehledal, možná to tam je, neměl jsem už na to ale nervy), Bluetooth.
radim
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lubicek 18. 11. 2019 11:55

Aha, už jsem pochopil když jsi psal že to iPhone neumí - přes bluetooth. No, nevím jak dlouho bych přes BT dával fotky a videa do PC. Kevšemu u stolního PC normálně BT není. A používat BT na přesun takových objemů dat je fakt hardcore. A hlavně to je zbytečné obtěžování uživatele.

Jak se rozčiluješ "s tím křápem" při přesouváni fotek/videí do cloudu ? To je přesně co píšu "Vůbec se nic nezajímám a prostě tam jsou." - telefon fotografie sám a zcela automaticky ukláda do cloudu, takže defakto do PC ve kterém je mám během minuty . Stejné u Androidu i u iOS. Zapnu PC, přihlásím se a fotky/videa vidím. Pokud chci některé mít fyzicky stáhnout, tak jen kliknu a jsou třeba na flashce.
Jaký máš problém s cloudem ? Nějak tě omezuje ?
Pomalý internet doma pře wifi ? Pomalý mobilní internet ? Nízké FUP od operátora? Nízký tarif na cloud službě ? To všechno nejsou problémy systému/přístroje , ale problémy na straně uživatele.

Blbosti jak dostat fotky přímo do PC jsem naposledy řešil u nějakého symbianu, teď neřeším NIC, telefon se o vše stará sám.

Abych to nějak ukončil, protože by to dále bylo o ničem:
Podle mě psát že iPhone neumí dostat fotky do PC jinak než přes kabel nebo cloud je dost zavádějící. Protože to prostě stačí. Tvůj odpor k cloudu je věc druhá.
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod milans74 19. 11. 2019 22:04

A čo tak Huawei P30 ? Môj favorit spoločne s Nokia 8.1
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod jege 20. 11. 2019 02:01

Lubicek píše:Manželka má iPhone, já musím v práci nosit iPhone , přesto nijak nepociťuji žádné omezení když chci vidět fotky z telefonu v PC.

A nepociťuješ omezení ani u historie hovorů nebo u dialeru? Když namísto historie hovoru v rocích a stovkách hovorů přehledně uspořádaných do jednotlivých položek, máš desítky položek od stejného člověka lišících se jenom dny a typem volání? Když máš třeba manželku 5x denně podle typu hovoru a za 20 dní Ti vypotřebuje celou viditelnou historii hovorů? Jedině tohle mi zatím brání k přechodu na poslední kompaktní iPhone typu SE nebo 7/8.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 20. 11. 2019 10:53

Co to má společného s diskuzí o přenosu fotografií/videí o kterém je celou dobu řeč a ještě to cituješ "nepociťuji žádné omezení když chci vidět fotky z telefonu v PC" ?
To je jako mluvit o technice motoru auta a pak se zeptat na gumičky do stěračů :D

U pracovního telefonu mě netrápí NIC. Telefonuje, fotografuje, není to moje, je to jen pracovní nástroj který nosím v kapse . To je jako kdybych měl mít starosti se služebním vozem, NEMÁM , nezajímám se, je mi to jedno.
Ještě abych se trápil kvůli takové blbosti jako je telefon v práci :D
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod jege 24. 11. 2019 22:39

Snad se tolik nestalo, když jsem se zeptal, jestli Tě neomezuje právě toto, když Tě neomezují věci kolem foťáku. Já bych do iPhone šel právě kvůli foťáku a kompaktnosti, ale tohle mi přijde jako megaomezující, že nemám pořádný přístup k historii hovorů ....
jege
Junior

Předchozí stránka