Asus ZenFone 6 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 28. 5. 2019 14:30

V těch testech působí zatím trochu rozpačitě, denní fotky s dost přehaným HDR, noční fotky až příliš přirozené (žluté světlo, tma atd.), tam by ten noční režim se hodil (byť nevím, jestli ho dělat tak extrémní jako je vidět výš u Google Pixel 3). Celkově myslím, že tenhle Asus bude kvalitou fotek někde tak kolem 10. místa mezi aktuálními modely, Samsungy i Huawei jsou nepochybně o něco lepší, ale zase Asus má jiné přednosti.

Dostupnosti se opět přesunuly, tentokrát na 20.06. - a to je zároveň i mezní hranice pro mě, pak mi dojde trpělivost, nebudu čekat jako ve frontě za socíku, aby se dostupnost posouvala o další a další týdny. Ta prostřední varianta podle huramobilu 10.06.... nevím, jestli mám tedy zrušit objednávky na CZC/Alze na tu nejlevnější variantu... abych nevypadl z nějakého pořadníku.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 28. 5. 2019 18:22

Proč ho nekoupíš tady: https://eshop.asus.com/cs-CZ/zenfone-6
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod jis 28. 5. 2019 18:29

20190522 - The Best $500 Phones Right Now - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=HdUAEYqK5tE

20190525 - Asus ZenFone 6 - WAY BETTER than the ZenFone 5 ever was - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=zDqjjihNAAE

20190527 - Asus ZenFone 6 front camera review - DxOMark
https://www.dxomark.com/asus-zenfone-6- ... ra-review/
Conclusion: Front camera champion

20190528 - Asus Zenfone 6 review - GSMArena.com tests
https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_6-review-1937.php
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 5. 2019 00:07

KrylP píše:Proč ho nekoupíš tady: https://eshop.asus.com/cs-CZ/zenfone-6

Protože to vypadá jako německý eshop a nebyl jsem si fakt jistý, jak je to pak s odpočtem DPH na IČO...

Ale OK, risknul jsem to, přinejhorším přijdu o 2500 kaček za DPH :)
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 5. 2019 19:42

Objednáno, bude tady cca v pondělí (odesláno v den objednávky, ale UPS se fláká). Vzal jsem 128 GB verzi. Až dorazí, napíšu dojmy.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 3. 6. 2019 15:15

Tak je doma... v balení sluchátka, nabíječka a silikonový obal (takový základní). Telefon se dobře drží v ruce, protože je poměrně úzký. Backup/restore jsem z LG V30 udělal jedním tlačítkem, takže až podezřele jednoduše. Kamera ostří perfektně (oproti pomalému LG), akorát při HDR+ to nějaké 2-3 sekundy zpracovává fotku (Google HDR+ funguje rychleji). Nabíječku to evidentně chce svoji, napíchnul jsem to na značkovou od Samsungu a přišlo mi to pomalý, tak jsem to dal do Asusové, spokojeně to píplo a nabíjí se určitě rychleji.

Jdu si to vzít na sluníčko a vyzkoušet kvalitu displeje a další věci.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod jis 3. 6. 2019 16:20

Opravdu je kryt silikonový (ohebný), všude říkali, že je tvrdý (plexisklový).
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 3. 6. 2019 17:10

Aha, pardon, to mě nenapadlo zkoumat... trochu ohnout jde, ale vypadá to skutečně na nějakou tenčí formu nějakého plexi. Pravda, silikon jde obvykle ohnout víc, moje chyba v popisu.

Zatím dobrý, samozřejmě horší kontrasty IPS na sluníčku, jsem rozmazlený OLEDem, ale jinak v pohodě... hned se nainstaloval update s nějakým tím night modem focení, tak taky asi zkusím večer něco vyfotit...

-- 3. 6. 2019 23:37 --

První dojmy...
- zadek je fakt magnetem na otisky prstů (černá verze)
- věci, co mi vadí v menu, jsou způsobeny spíš Androidem 9 (např. seznam aplikací se pořád nějak divně řadí, některá důležitá oznámení aplikací typu potvrzovací kód od banky jsou bůhvíproč defaultně vypnuta atd.)
- čtečka na zádech přesná a velmi rychlá
- reproduktor zvláštní... asi se snaží o nějaký pseudosurround zvuk, je to dost takové "jiné"
- hlavní foťák vypadá dobře (přirozeně), wide lens samozřejmě zřetelně horší, ale to je tak vždycky
- focení v horších podmínkách dobré, night mode udělá zřejmě víc expozic a nějak to poskládá, vypadá to obecně líp než normální fotka (někdy výrazně líp, jindy podobně)
- akorát teda nevím, jak jednoduše bezpracně odemknout mobil ležící na stole, ostatní mobily umějí knock code nebo rozpoznání tváře, ale tady knock code nejde a selfie foťák je vzadu...
- baterie - zatím je 8 hodin v provozu, z toho 4 hodiny velmi intenzivního používání, zatím to kleslo na 70%, uvidíme, až si to časem sedne a budu telefon používat běžným způsobem, ale věřím jí

Ještě jsem teda nezkusil kvalitu hovoru, nikdo mi nevolal :D
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod jis 4. 6. 2019 09:42

akorát teda nevím, jak jednoduše bezpracně odemknout mobil ležící na stole, ostatní mobily umějí knock code nebo rozpoznání tváře, ale tady knock code nejde a selfie foťák je vzadu...

K probuzení použij gesta dt2w/s2w:
https://forum.xda-developers.com/showpo ... ostcount=5

A nastav si Smart Lock, aby se ti doma / v práci nezamykal.

-- 5. 6. 2019 15:12 --

Alza u předobjednávky 6/128 black zobrazuje "Očekáváme 14.6.". Na Heurece několik eshopů zobrazovalo datum 5.6., ale žádné zboží dnes nedostaly s tím, že prý se cca o týden pozdrží. Evidentně Alza má přesnější informaci o termínu dodání.

-- 5. 6. 2019 16:10 --

Haha, tak i několikrát zmiňovaný huramobil.cz, který měl mít údajně na ZF6 exkluzivitu, už má termín dodání také 14.6.
jis
Junior

Odeslat příspěvekod dumardus 8. 6. 2019 12:14

Mr.Scully píše:Tak je doma... ....

poprosím o další dojmy a zkušenosti. Silně o něm uvažuji a uživatelské recenze je k nezaplacení. Díky :-)
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 8. 6. 2019 22:05

Spíš zkus nějak upřesnit, co tě třeba zajímá nejvíc. Nejsem úplně klasický tester, ale když se na něco zeptáš, tak upřesním :D

Můžu rozhodně vychválit baterku, ta je úžasná. Naopak jsem zklamaný z nočních fotek, ty nestojí za nic. Přinejlepším průměr. Můj dva roky starý LG V30 uměl noční fotky lepší.

Včera jsem zkoušel video na koncertu, velmi dobrý zvuk bez zkreslení i obraz. Stabilizace není perfektní, ale je dobrá.

Spousta věcí, co mě štve, je podle všeho způsobena Androidem 9, například se mi neaktualizují widgety, i když mám vypnutou optimalizaci baterie i povoleny data v backgroundu. Tak do toho teprve pronikám a zjišťuju co a jak.

Už se mi asi dvakrát stal bug, že nešlo ovládat to stahovací menu (chtěl jsem vypnout zvuk a prostě na to nešlo kliknout). Snad jen ojedinělý. Jinak skvěle rychlé prostředí.

V tom defaultním pouzdru je to poměrně nízký mobil a trochu mi klouže v ruce. Na šířku je na pohodu, na délku mi už teda trochu čumí z kapsy :D
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 6. 2019 22:41

Asus Zenfone 6 dostává další aktualizaci pro fotoaparát
https://www.mojandroid.sk/asus-zenfone- ... otoaparat/
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rajs 9. 6. 2019 03:28

Zajímalo by mě jaká je viditelnost na slunci,jak hrají stereo reproduktory a jaká je kvalita hovorů a signálu.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 9. 6. 2019 10:36

Viditelnost na slunci - pokud si hraju s mobilem, tak mi přijde úplně v pohodě. Ale když jsem měl mobil uspaný a někdo mi zavolal, tak to byla zoufalost, neviděl jsem na displeji prakticky nic a luštil jsem, kdo volá a jak hovor přijmu. Ale teď jsem to zkoušel znova a je to tím, že při volání je ta obrazovka prakticky prázdná, jsou tam tři ikonky a těžko se luští, kdo volá nebo co mám udělat, abych hovor přijal. Kdyby to celé bylo větší, tak je to celkem v pohodě. Ani nevím, jestli ta aplikace na příjem hovorů jde změnit... asi jo, předpokládám, že to spadá pod dialer, tak zkusím třeba drupe.

Always On mi chybí hrozně, zkusím asi nějakou aplikaci i za cenu horší baterky. Screensaver umí ukazovat hodiny i počasí, škoda, že nejde vyzkoušet jako trvalé zobrazování.

Reproduktory hrají v pohodě. Mají takový jakoby stereo/surround efekt, zní to trošku atypicky (jinak než většina mobilů), ale člověk si zvykne. Je to myslím i dostatečně nahlas, v pohodě.

Signál i kvalita hovorů bez problémů. Jen mi přijdou hovory trošku tiché i na maximální nastavení.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 10. 6. 2019 10:54

Btw. přes víkend jsem mobil moc nepoužíval, prostě občas WhatsApp, dvě tři volání, čtení iDnes. WiFi a GPS zapnuté permanentně. Výdrž prakticky přesně tři dny, zbývaly ještě jednotky procent, které by nějakým šetřícím režimem to asi natáhly na tři a půl, ale mně to takhle stačí. Být někde na párty na chatě a neřešit nabíječky je fajn.
Mr.Scully
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka