Asus ZenFone 6 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rajs 15. 6. 2019 18:29

Hm takže v hlučném prostředí není nic slyšet to je ale na reklamaci.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 6. 2019 18:39

Reklamace asi ne, protože Asus zřejmě vydá opravnou aktualizaci jestli se problém vyskytuje u všech Z6
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 15. 6. 2019 20:37

Není to úplně dramatický, jen to prostě není nejhlasitější telefon na trhu. V 95% to stačí. Akorát když jsem v hlučném prostředí objednával taxíka, tak to bylo dost naslepo, to jsem fakt nerozuměl nic.

Dneska mě trochu iritoval reprák, jeden kanál jde z horního repráku a druhý kanál z dolního repráku, takže stereo nahrávka se nedá moc poslouchat, protože mobil nejde podle mě položit tak, aby člověk slyšel oba kanály zároveň a dobře...

Důkladně jsem taky otestoval foťák, v dobrých světelných podmínkách jsou vynikající fotky i video (kupodivu i elektronická stabilizace funguje dobře i ve 4K). Trochu mě zklamal širokoúhlý objektiv, tam je konkurence (Huawei, Samsung, možná o maličko i LG) dál.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 6. 2019 12:27

Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rajs 16. 6. 2019 12:57

Zajímavé o sluchátku a hlasitosti opět nic,nemáš vadný repráček?
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 6. 2019 21:23

Ale ne, to není nic dramatického. Jen říkám, že už jsem měl hlasitější mobily. Nepředstavujte si to nějak dramaticky, je to prostě třeba o 10-15% nižší hlasitost než už některých jiných mobilů. Ale kvalita hovoru je jinak dobrá.

Jinak ty noční fotky jsou teda fakt tragédie, už ISO 800 vypadá otřesně. Zkusím nějaké alternativní fotoaplikace, protože to není normální, to i třeba S7 fotil v noci daleko líp.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod dede 17. 6. 2019 20:50

Jestli jsou ty noční fotky hnus, tak jsou Asus pěkný podvodníci. Na stránkách mají nádherné noční fotky, ekvivalentní P30.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 17. 6. 2019 20:59

Haha, snad si nikdo nemyslí, že oficiální PR/marketing fotky jsou z daného telefonu a bez retuší (platí pro libovolného výrobce).
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 17. 6. 2019 21:42

Mohl někdo z majitelů,otestovat ty hovory jestli jsou tak špatné a pár fotek po update firmwaru i nočních,at čtu recenze žadný problém nemají.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 6. 2019 21:57

noční fotky by mohla výrazně zlepšit Google Camera, pokud je pro Z6 k instalaci
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rajs 18. 6. 2019 07:20

Hovor jde slyset v pohode, to nechapu co tu ten pan pise, asi má bud ušní problém,nebo vadný mobil,reklamace.Foták po aktualizaci fotí Ok,a baterka je boží.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod jis 18. 6. 2019 09:48

Kde jsi ho koupil?
Na konkurenčním fóru udržuji chronologické přehledy recenzí a základní informace o ZF6, viz první 3 příspěvky v tomto vláknu: https://androidforum.cz/viewtopic.php?f=1507&t=83932
jis
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 18. 6. 2019 17:49

Nick Cave píše:noční fotky by mohla výrazně zlepšit Google Camera, pokud je pro Z6 k instalaci

Zkoušel jsem a rozdíl není, Google Camera akorát navyšuje expozici (tudíž i ISO), dělá fotky světlejší, má silnější HDR a vytahuje detaily (až moc), zatímco defaultní foťák od Asusu spíš trochu maže (denoise). Ale když jsem srovnával noční fotky z Asus/GoogleCamera/OpenCamera, tak i přes rozdílné parametry (expozici apod.) bylo vidět, že zůstanu u Asusu.
Mr.Scully
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka