Asus Zenfone Max /Pro (M2) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 2. 2019 20:35

Ohledne baterie se nejedna o downgrade. Rada ZenFone Max se odvozuje od vysoke kapacity baterie.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jan Veselík 19. 2. 2019 20:41

No,nemusím vypínat!Ale byl jsem na to zvyklej! :) Ale doufám alespoň,že se budík spustí při vypnutém vyzvánění a vibracích!To bych do něj snad nešel,mám malé dítě a nechci aby ho v noci budili nějaké smsky nebo volání!
Jan Veselík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 2. 2019 20:52

Stačí dát mód Letadlo anebo vypnout všechny zvuky kromě prioritních
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 3. 3. 2019 14:48

No byl jsem pevne rozhodnut do Asusu jit, ale po MWC 2019 uz mne to preslo, Samsung predstavil Galaxy A50 a ten se ted stava mym favoritem. u Zenfone Max Pro M2 mne trosku mrzelo par veci :
chybejici USB-C konektor a tim i rychle nabijeni
nemoznost automatickeho vypnuti a zapnuti pristroje
slaby fotoaparat
Galaxy A50 ma sice baterii "jen" 4000mAh ale USB-C konektor s rychlym nabijenim a minimalne o tridu lepsi fotak, IP68 a S-Amoled displej.
Pro mne tedy, aspon prozatim, jasna volba.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 3. 2019 15:07

Ty už s předstihem víš, jak Samsung A50 fotí?
Asus Zenfone Max Pro M2 má foťák ve své třídě mírně nadprůměrný, nikoliv slabý jako M1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gheneral 4. 3. 2019 03:57

Jan Veselík píše:No,nemusím vypínat!Ale byl jsem na to zvyklej! :) Ale doufám alespoň,že se budík spustí při vypnutém vyzvánění a vibracích!To bych do něj snad nešel,mám malé dítě a nechci aby ho v noci budili nějaké smsky nebo volání!


Má režim „Nerušit“ a jedno z jeho přednastavení se přímo jmenuje „Pouze budíky“, takže se nemusíš bát. ;-)
Jinak, budíky při vypnutém stavu nefungují na více smartphonech, souvisí to nějak se zabezpečením - pokud je telefon chráněn (otiskem či kodem), nemůže OS (a tedy ani budík) plně naběhnout dřív, než ho uživatel odemkne.
Gheneral
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 7. 3. 2019 23:26

Nemyslim ze je to tak. Muj Ulefone Power 3S mne budi korektne i kdyz je pristroj vypnuty.

-- 7. 3. 2019 23:38 --

Nick Cave píše:Ty už s předstihem víš, jak Samsung A50 fotí?
Asus Zenfone Max Pro M2 má foťák ve své třídě mírně nadprůměrný, nikoliv slabý jako M1

Na nejakem indickem serveru jsem videl srovnavaci fotky Galaxy A50 a Xiaomi (zaboha si nevzpomenu na typ,jen si pamatuji za hlavni fotak mel rozliseni pres 40Mp) a fotky byly naprosto srovnatelne. Z M2 jsou lide vesmes rozcarovani z kvality fotografii a to hlavne pri ubytku svetla.
Stejne ale nejlepsi bude kdyz si pockame tak mesic a budeme chytrejsi.

-- 10. 3. 2019 22:44 --

Takze jsem si to trosku sesumiroval v hlave a rozhodl se za ASUS rozhodne kupovat nehodlam.
1. IPS panel - A 50 ma S-Amoled s Always on Screen
2. Ctecka otisku prstu vzadu-vec ktera mne u soucasnych pristroju stve ze vseho nejvice - A 50 ji má v displeji
3. konektor micro-USB - A 50 ma USB-C s rychlonabijenim
4. Sitova WiFi karta neumi pasmo 5GHz - A 50 ano
5. Nudny cisty Android beze vsech vychytavek ktere vetsinou dost zprijemnuji uzivani pristroje
6. CPU Snapdragon 660 ale verze 03 - se snizenym taktem
7. a nakonec, aktualizace na Android 9 byla puvodne slibena na leden 2019, ma uz ji nekdo z majitelu telefonu?

Tak to je asi tak vsechno.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Gheneral 15. 3. 2019 00:51

7. a nakonec, aktualizace na Android 9 byla puvodne slibena na leden 2019, ma uz ji nekdo z majitelu telefonu?


Ne, devítka furt nebyla vydána, je to teď ve fázi beta-testingu. :-|
Gheneral
Junior

Odeslat příspěvekod FlanK3r 25. 3. 2019 17:19

Mojí partií jsou počítačové komponenty. Ale asi jako každý běžný člověk, i já používám pro běžné věci mobilní telefon. Od běžných sociálních sítí přes focení dovolenkových momentek, focení hardwaru (jsem už líný vytahovat pečlivě zabalený kompakt z krabice) až po webování, hudby, sledování Youtube a využívání navigací, cestovních pomocníků atd.

Měl jsem mobily (a stále ještě mám) Sony Xperia Z, Honor 7 Lite, Zenfone 3. První jmenovaný používám jen na sport, Honor byl pro mé účely fajn, ale dnes už se přeci jen zasekává se svými 2GB RAM. A odešel mu hlavní mikrofon, takže hlavním mobilem se stal Zenfone 3. Těsně před koncem roku jsem uvažoval o nějakém nástupci. Během ledna byl v hledáčku byl Honor Play, Xiaomi Mi8 Lite a Zenfone Max Pro/ pro M2. Cílem bylo, aby mobil nebyl pár let dýchavičný, ideálně jednodušší čistý Android styl, slušný foťák a cena okolo 7200-7800 Kč. V té době tomu taky bylo.

Balení a samotný mobil
Obrázek
Už Zenfone 3 byl slušný a ani dnes není pro mě vyloženě slabý. Přesto upgrade mě zlákal a padl na Zenfone Max Pro M2.

ObrázekObrázekObrázek
V balení kromě telefonu naleznete manuál, info k záruce a plastový průhledný obal. Samozřejmě nechybí ani sluchátka a nabíjecí adaptér.

Obrázek
Mobil má sice větší rozměry, než na které jsem byl zvyklý, ale do ruky padne více než dobře. Překvapilo mě, že není ani moc těžký. Umístění hlavního foťáku je na tradičním místě, kamerka je 13 Mpx se světelností f/1.8. Poblíž je i čtečka otisku prstů.

Obrázek
Tohle je potěšující bonus, u mobilu lze zároveň využívat dvě SIMky současně aniž přijdete o možnost rozšíření o microSD kartu.

Obrázek
Tlačítko pro zapnutí/vypnutí a zesilování slouží zároveň i pro speciální funkce (např pro screenshot obrazovky)

Obrázek
Obrázek
Spodní strana mobilu má microUSB konektor pro přenos dat a nabíjení mobilu. A také 3.5mm jack. A monorepráček. Ten hraje překvapivě hlasitě a doporučuji si nastavit nějakou nižší mez, jinak se ráno při budíku doslova leknete :)
Vrchní strana a vidíme "učkový" design pro lepší držení v rukou.

Obecné info
Ještě než přejdu na to hlavní a to je trochu testů a kvality fotografií, tak je nutno něco suché teorie. Po hardwarové stránce vzhledem k ceně je to vyšší standard. Určitě chválím 6 GB RAM, Snapdragon 660 taky není úplné ořezávátko. Vnitřní kapacita úložiště je dostatečných 64 GB, ale jde rozšířit kartou až na šílené 2 TB. To jsme ne tak dávno neměl ani v PC :-)... Přední kamera umožnuje odemykání obličejem, ale osobně využívám čtečku otisku prstů na zadní straně telefonu. Přední kamera slouží samosebou i k focení a má 13 Mpx při světelnosti f/2. Subjektivně fotí lépe než Zenfone 3. Zadní hlavní kamera je dvoučočka a jde s ní nahrávat i videa až ve 4K 30 FPS. To jsem zkusil také (bude níže). Škoda, že ovládání detailnějšího nastavení foťáku není zcela intuitivní, ale možná je to jen o zvyku. Je prostě jinak řešené, než jsem byl doposud zvyklý u jich telefonů. Jo, a co se ještě týká estetiky, je tu notch, čili jde to z dobou :D . Displej je IPS a má rozlišení 2280x1080, podání barev i na slunci mi přijde v pohodě.
Vynikající je samotná baterie, její udávaná kapacita je 5000 mAh. Lidsky řečeno, zkusil jsem dva testy. Jeden v pokušení se mobilu velmi málo dotýkat, občas jen přečíst zprávu (ale 0 hovorů, skoro vůbec net) a dostal jsem se na výdrž přes 15 dnů. A poté po dalším dobití jsem zkusil běžný test, kdy člověk omrkne net, sem tma něco napíše, mrkne na sociální sítě, něco vyfotí, uploadne apod. A 4 dny výdrže na baterku jsou reálné :!: Tohle je pro mě obrovský upgrade.
A teď k asi dvěma minusům, které ale člověk překousne díky těm positivním věcem. Prvním je, že Wifi je 802.11 b/g/n. Čekal bych acčko...Ale co už...A druhá menší výtka je konektor microusb. Mohlo by to být USB-C. Ano, mobil člověk nedobijí tak často jako nějaký s baterkou okolo 3000mAh, ale i přesto by ve střední třídě mohlo být USB-C standard. Jinak ovšem spokojenost a dopředu mohu prozradit, že upgradu nelituju.

Fotografie Zenfone Max Pro M2 vs Zenfone 3
Fotografování jsem provedl ve třech situacích.
1.fotografie v interiéru se špatným (záměrně) osvětlením - pohled na procesor Threadripper i s HDR/fotka detailu propisky a mincí
2.fotografie v inetriéru s umělým osvětlením - fotografie zaměřená na ovocný pohár a čaj
3.fotografie v exteriéru - pohled na město/pohled na město maximální zoom/detail pučících květů keře/informační tabule


pro fotografie doporučuji kliknout na náhled a podívat se na ně ve vyšším rozlišení, případně si foto stáhnout

Zenfone3

1.
ObrázekObrázek

Obrázek

2.
Obrázek

3.
Obrázek
Obrázek
[url=https://flic.kr/p/24GHqq6]
Obrázek[/url]
Obrázek
Obrázek

Zenfone Max Pro M2

1.
Obrázek
Obrázek

Obrázek

2.
Obrázek

3.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Osobně se mi více zamlouvají fotografie novějšího Zenfonu, hlavně pro detail a i v horším osvětlení interiéru jsou fotky ostřejší. Není špatné ani rozostření pozadí u fotografií procesoru (automatika)

A nyní videa, která můžete prozkoumat jak pro Zenfone 3, tak pro Zenfone Max Pro M2.
https://youtu.be/H2cQaMzIMII
https://youtu.be/mXFPiKWFXSw

https://youtu.be/Qu_80RaXtL4
https://youtu.be/znJnFeOvqR8

Výkon v několika testech
Pro testování jsem použil vypnutí a zapnutí telefonu , na pozadí žádná jiná otevřená aplikace nebyla. Využil jsem populárního Antutu benchmarku, PC Mark Work 2.0 a grafický test 3D Mark Sling Shot.

Obrázek

Pokrok je vidět, nejvýrazněji povyskočil grafický výkon, ten je více než dvounásobný. V Antutu je celkové skóre odpovídající střední třídě.
Závěrem tedy mohu konstatovat, že upgrade se na pár let papírově vyplatil. Zenfone 3 si nechám jako záložní kousek, Sony se taky v žádném případě nezbavím a Honora po opravě pošlu dál :). Nejvíce jsem nadšený u Zenfonu max M2 Pro z výdrže na baterku a svižnosti celého systému. Za nějakých těch cca 7500Kč to za to stojí.
Za porovnání fotek a videa+komentář budu jen rád. Možná jsem něco přehlédl, možná mám rybí oči :)

-- 27. 3. 2019 14:17 --

A ještě mi jeden kolega doporučil celkem hezký obal :)

https://www.aliexpress.com/item/UTOPER-Phone-Case-For-Asus-Zenfone-Max-Pro-M2-ZB631KL-Case-360-Full-Cover-Hard-Etui/32853779961.html?spm=2114.search0104.3.98.5b8b2cb3dOCWvx&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_7_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10083_454_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_6,ppcSwitch_0&algo_expid=96337b46-1916-4b64-bb14-92809aaa8909-12&algo_pvid=96337b46-1916-4b64-bb14-92809aaa8909&transAbTest=ae803_5
sestavy:
1)Ryzen 7 5700X, Asus C7H, TUF RX6800, 2x 16GB 3600 GSKill TridentZ RGB
2)Core i9-13900KF, Maximus Z790 Apex, R5-240x, 2x16GB TridentZ5 7200M DDR5
FlanK3r
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 4. 2019 09:18

Yamaha AX-900, Yamaha AVX-500, Marantz CD67, Harman/Kardon HD750, Kenwood GE- 7030, Cabasse MT32 Alderney, Focal JMLab Chorus 707
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Junglista 28. 4. 2019 21:09

Pokud ještě někdo přemýšlí nad koupí tohoto telefonu, tak o něm uvažujte pouze v případě, že nehodláte poslouchat hudbu přes BT. Protože to je jeden z několika důvodů (ale ten nejvážnější), proč já se svého zbavuji - a to jsem se na něj těšil od listopadu a bombardoval Asus, kdy se u nás začne prodávat.

Ve zkratce - při zvýšení systémové hlasitosti nad 67% zapracuje jakási normalizace zvuku, hlasitost nízkých frekvencí jsou potlačovány a vysokých naopak zesilovány. Takže to zní jako vlna a garantuju, že vám to bude trhat uši. Přitom po kabelu je vše ok. A nebude to jen můj problém, na xda je o tom slušně dlouhá diskuze. Support se ze mě akorát snažil udělat blbce i přes to, že jsem jim natočil blbuvzdorný video - už jen za tenhle přístup s nimi končím.

Celkově s tím zvukem jsou problémy. Systémová hlasitost se náhodně mění, takže chvíli nejsou notifikace slyšet a za chvíli i v sousední ulici.

Štve mě to, protože 2-3denní výdrž baterky byla slast,fotky taky nebyly z nejhorších, displej na IPS parádní, výřez jsem prostě musel přetrpět, ale tady aspoň nezabírá třičtvrtě šířky telefonu a designově se mi pořád líbí. Ale ten zvuk prostě nepřekousnu. Takže zatím leží v šuplíku, ale střelím ho někomu, komu to vadit nebude.
Junglista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 4. 2019 21:52

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 22. 5. 2019 14:39

Nejnovější aktualizace ASUSu ZenFone Max M2 přináší Android 9
Aktualizace s označením ZB633KL, která přináší slibovaný Android 9 Pie. Firmware s označením 16.2018.1905.42 zároveň přináší nejčerstvější květnové zabezpečení Androidu.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 5. 2019 14:43

Jak do Asus Zenfone Max Pro M2 nainstalovat Google Cameru z Pixelů?
http://infoek.cz/zenfonemaxprom2-googlecam/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 26. 7. 2019 16:26

nevíte kdy přijde nástupce Zenfone Max Pro M2???

(Rychle mi dochází trpělivost se postupně často se sekajícím se dosavadním kamarádem (Asus ZenFone2 Max ZC550KL:-DD , HR nepomohl ) , chtěl bych si koupit Zenfone Max Pro M2, ale nechce mi za něj dávat 7600 kč. Nový model, pokles ceny předchozího). za třeba 5000 Kč bych do něj rád šel.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků