ASUS_Z00AD, vypinani VLC pri pohnuti s jackem od sluchatek.

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod profix325 8. 11. 2017 21:05

Hoj, mam Asus Zenfone, ktery se v nastaveni v informacich o HW hlasi jako ASUS_Z00AD.

Objevil se mi problem s jackem. To ze obcas škrkne (uz tam je proste prechodovy odpor a je to slyset jako zapraskani v muzice) mi nevadi, je to logicke opotrebeni. Nicmene zacinam mit znacny problem s vypinanim a podivnym chovanim prehravacu.

Prikladem je VLC. Pustim muziku a jakmile trosku pohybu s jackem, VLC se zacne vypinat a zapinat uplne nesmyslne. Ve VLC mam vypnutou volbu detekce pritomnosti sluchatek v jack konektoru.

Vysledoval jsem, ze se to dalo resit vytazenim jacka, odstranenim zadniho krytu, opetovnym pridelanim zadniho krytu a zasunutim jacka. Drive i profouknutim jacka, kvuli vyfouknuti pripadnych necistot, ale pozdeji jsem zjistil ze toto nema vliv. Mobil (narozdil napriklad od kolegy v praci) udrzuji ve znacne cistote a pecuji o neho. Pote jsem mohl hybat s jackem jak jsem chtel a bylo to stabilni i pri chuzi v kapse. VLC se nevypinal a hral kontinualne.

Stav s vypinanim nastal pravidelne opet az po vysunuti jacka a opet zasunuti. Typicky prijdes domu, sundas sluchatka, vypnes, vytahnes jacka, rano zapnes, nahodis jacka sluchatek zpet do mobilu a jdes a mas tentyz problem, ktery resis opet oddelanim a pridelanim zadniho krytu.

Ted uz nepomaha ani finta s krytem. Nevim jaky vliv to na to ma, jedine co se po oddelani krytu odpoji je antena za baterkou.

Mobil ma aktualizovany Android na posledni verzi, VLC je take v posledni verzi. Od verze ktera tam byla pri zakoupeni nekdy koncem 2015 bezezmeny, na verzi OS ani VLC to tedy take nevisi. Zajimave je ze takhle blbne mnoho ruznych prehravacu, z cehoz vyvozuji ze to neni SW zalezitost detekce sluchatek ale mobil dava nejak aplikaci pokyn aby zastavila a nasledne pustila prehravani.

Prosim nevi nekdo jak tohle resit, ci jak tuhle feature vypnout? Mobil se pak neda pouzit pri beznem noseni v kapse jako prehravac. Tak jen na stole v nehybnem stavu a to mi u tak drahe techniky prijde docela bida.

Diky za jakekoliv informace. Mobil je uz po zaruce.
profix325
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod profix325 15. 11. 2017 21:50

Tak dik za znalecke odpovedi na tomto serveru, vyreseno nakupem
https://www.alza.cz/bml-e-series-e-3-d5040710.htm

Cekal jsem aspon nejaky pokus o napad a zrejme je toto superforum uplne mrtve :D

o<:)
profix325
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 16. 11. 2017 09:56

Jakou podporu sis zaplatil, takovou mas :D
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků