Asus Zenfone 4 Max ZC554KL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Asus

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 10. 2017 12:44

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 27. 10. 2017 14:24

Specifikace:
"Displej narostl na 5,5 palce a nabízí naštěstí adekvátní Full HD rozlišení."

Recenze:
"...oproti loňské generaci ZenFone 3 Max u 5,5palcového IPS displeje pokleslo Full HD na letošní HD rozlišení."

Tak co je tam kurna za displej? :D
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 10. 2017 14:38

Je tam HD displej. Ty specifikace se psaly při představení, kdy se nevědělo, která verze se u nás bude prodávat.
Jinak já mám teď také ,, jen'' HD displej (Moto E Plus 4th. Gen.) a nějaký rozdíl oproti předchozím 326ppi nevidím..
Co je ale velmi důležité, je výdrž baterie, ještě se mi nepodařilo Moto za den vybít :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 2. 2018 23:12

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brumak 20. 7. 2021 11:54

Zeptám se i tady, doufám, že tím něco neporuším :-)
Zdravím, mám jeden technický problém, v zásadě dvojitý. Zhruba od dubna mi oba telefony (Asus zc554kl/4Max i Samsung A107F/A10s) prostě neudrží datové připojení, tel. ukazují oba 80-100% signál, 4G, i šipky svítí, že probíhá přenos, ale nejede to. Vypnutí/zapnutí dat nepomůže, je třeba letecký mód a zpět. Když je přenos (video, online radio…), data drží, ale jak se nepřenáší, zase se to odpojí. Přemýšlel jsem, jestli to nemůže být anténou, resp. špatnými kontakty k anténě v krytu telefonu (oba tel. už byly otevírány), tj. slabým signálem, ale děje se to všude a u obou telefonů. Jen když jedou data, nebo jedu někam já (a tel. se musí přehlašovat k jiným BTS), tak připojení drží, resp. se tím přehlašováním zřejmě znovu obnovuje. Sim karty Twist a Kaktus, bez rozdílu. Kaktusáci na FB říkali, že síť v pořádku, ani se cokoli v poslední době neměnilo, BTS husté dostatečně a velice blízko (Praha, skoro centrum doma i práce). Samsung je aktuální, u Asusu se vůbec aktualizace neukazují, když stáhnu ze stránek a zkusím to zaktualizovat, po chvíli to napíše chybu (zkoušel jsem poslední verzi a upgrade na Android 9, obě totéž). Telefony oba kupované v Asii, ale evropská LTE pásma všechna.
Poradí někdo, co ještě zkusit? Vypínat a zapínat data před každým sáhnutím na telefon je poněkud frustrující :-)
Děkuji
brumak
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 20. 7. 2021 12:48

@brumak: Je zvláštní že dva rozdílné stroje mají stejný problém u stejného uživatele. Je pravděpodobné, že chyba je právě tam. Možná nějaká aplikace, možná něco co jsi stahoval, možná nějaké společné nastavení, a úplně bych nevylučoval ani ten původ. Jelikož to dělá SIM Kaktus i T-Mobile poptej se v okolí. Pokud nikdo nic takového neřeší, obávám se že je problém skutečně u tebe.

Navrhuju tovární nastavení, poté vyzkoušet jinou SIM. Pokud bude vše fungovat až poté vložit tvou a vyzkoušet, pokud nastane stejný problém, je vada na SIM. Pokud to ani po továrku nebude fungovat ani na jiné SIM a tvé okolí takové problémy nemá (jiná SIM jinde funguje), je skutečně problém někde v telefonu. Otázka je také proč byly telefony otevírány, co se s nimi dělo a co na nich bylo měněno.

Střílím totálně od boku, ale tipnu si že je chyba v telefonech. Buď aplikace, výměna nějakých dílů nebo nějaká úprava softwaru.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod brumak 20. 7. 2021 13:54

no okolí všechny telefony fungují, továrko provedeno u obou bez výsledku. Měnil jsem u obou jen nabíjecí konektor. Mám doma ještě free sim ale to je taky tmobile, a datamánii/o2 zkusim až v září, zase za 300 se mi to zkoušet nechce :-) Co ta aktualizace na android 9 (U Asusu)? jde to nějak do toho telefonu dostat na sílu? Root, flash nebo tak něco...nějaké zkušenosti?
brumak
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 20. 7. 2021 15:46

Vidím to na chybu v obou telefonech. Co vše si do mobilů zkoušel dostat "na sílu"? Nabíjecí konektor byl měněn z důvodu poruchy nebo pro zrychlení nabíjení?

Obávám se, že některá z úprav nebo nahraných aplikací dělá prostě bordel. Nasvědčuje tomu nestandardní chování s leteckým módem. Navíc původ asie může znamenat úpravy, které nejenže nemůžeš ovlivnit, ale ani se o nich nedozvíš.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod brumak 20. 7. 2021 16:12

Na sílu zatím nic. Instaluju naprostý minimum, všechno dělám přes web verze. Ani root nebo cokoli nestandardního, i když by ho zkusil, kdyby to mohlo pomoct, a ten Android 9 by mě zajímal. Když v menu vyberu aktualizace, nabízí to jenom aktualizace ZenUI(teda píše to, taky ještě žádná), nikoli telefonu jako takovýho. Od 03/19, kdy jsem ho koupil, ani jedna. Mechanicky jsem jenom měnil flex micro usb konektorů, byla tam lehká water damage a velice špatně to nabíjelo. Zdroj dílů aliexpress, takže spíš zpomalení nabíjení :-) Jak to myslíš nestandard s leteckým módem? Tel. byly kupovány ve značkových prodejnách, nové, origoš balené.
Osobně si taky myslim, že problém bude spíš software (ať už u mě nebo u operátora), že to prostě neudrží připojení, když zrovna nejedou data. Dalo by se zjistit, kde jsou jaký antény u těch dvou telefonů? Zkoumal jsem různý rozebírací videa na YT, a nepobral jsem to z toho :-)

Díky za všechny rady ;-)

-- 20. 7. 2021 17:16 --

Jinak ten asus je dneska tovární reset a ručně stažený aktualizace furt hlásí chybu.
Ještě technická, dá se to rootnout bez počítače?
brumak
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 20. 7. 2021 17:16

Psal jsi "Vypnutí/zapnutí dat nepomůže, je třeba letecký mód a zpět." To asi není úplně normální nutnost k tomu, aby ti fungovala data. ;-)

Ani u jednoho typu telefonu (A10 a 4 Max) nejde o "drahé" zařízení, navíc běžně dostupné v CZ síti. Nedává smysl něco takového kupovat kdovíodkud z asie. Pro radu bych se proto obrátil na prodejce, jen on ví zda mobil není nějak upraven. Ať už pro asijský trh, konkrétního operátora nebo zda jde vůbec o fyzicky stejný typ, který se pod stejným označením prodává i v evropě. Je prostě možné, že na trhu kde byl původně prodáván, není tato aktualizace možná.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod brumak 21. 7. 2021 08:09

Ty telefony jsem kupoval přímo v Asii, dost často se mi tam stávalo, že jsem o něj přišel, tak bylo potřeba pořídit nový. Asus v Indonésii, Samsung v Indii. Jediná nestandardní věc byla, že s tím pro indický trh bylo třeba uskutečnit 5 minut hovoru v indické síti, aby se odblokoval pro všechny ostatní. Zkusím se zeptat operátorů na výměnu sim, jinak to asi do rozpadnutí telefonů budu muset vydržet. Dráždí mě to hlavně teď kvůli těm neomezeným datům :-)

-- 22. 7. 2021 18:26 --

Chci zkusit magisk, takovej root/neroot. Problém je, že mi nefungujou tlačítka hlasitosti a když jsem to zkoušel z počítače přes adb, pořád to hlásí nějakou chybu knihovny, asi že tam mám starý visty, tak se tomu nechce. Nějaká varianta, jak se do toho s vistama dostat?
Děkuji

-- 3. 8. 2021 18:31 --

Tak aktualizace se mi podařilo tam natlačit postupně od nejstarší. Bohužel Android 9 beta verze nainstalovat nejde, ač je z ofiko stránky Asusu. Podařil se někomu update na ten Pie? Při sideloadu to píše tohle:
E:footer is wrong
E:Signature verification failed
E:error:21

Díky
brumak
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků