USB-C vůle

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fait1234 4. 6. 2020 12:19

Zdravím,
koupil jsem si MI 9T (již rozbalený) a je to můj první telefon s USB-C. Čekal jsem, že USB bude opravdu napevno držet, ale je tam lehká vůle ve všech směrech, i když drží pevně. Když k telefonu například připojím DJI Osmo pocket (kamera) tak se mi stává, že se mi semtam odpojí a zase připojí.
Je to ok, nebo má USB držet orpavdu pevně a bez jakékoli vůle.

Díky
Fait1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 4. 6. 2020 12:37

USB-C opravdu nějakou vůli má, alespoň to je moje zkušenost.
Jak telefony, tak počítače (Apple, Dell).

Jestli se ale Osmo semtam odpojí, může být poškozený konektor a to už se musí řešit.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 4. 6. 2020 12:53

Potvrzuji, vůli to má. Trochu se s tím dá "zakvedlat" do všech stran(teď jsem zkoušel 2 telefony, jeden z toho v podstatě nový) . Ale přesto kabel drží po zasunutí pevně, není na volno.
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Izibia 4. 6. 2020 13:34

viděl jsem tak vykvedlaný USB-C konektor, že se semtam ne odpojil, ale připojil, většinou byly datové linky odpojené. Reagoval (odpojoval se / připojoval), pokud jsem se kabelu jemně dotknul rukou.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 4. 6. 2020 20:57

U USB-C je to poměrně normální. Být to Lightning, tak by to bylo špatně.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 4. 6. 2020 21:55

Lightning je celý špatně.

-- 4. 6. 2020 22:59 --

Ale k věci, co přesně do toho USB-C připojuješ? Umíš poslat nějakou fotku?
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 4. 6. 2020 22:33

A nějaký inteligentní argument? Je tu léta, funguje skvěle, mechanicky je velmi odolný. USB-C mu mechanicky nehrabe ani po kotníky.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 4. 6. 2020 23:11

Meleš nesmysly. USB-C může být skrz výrobce zařízení v různě kvalitním provedení, to je asi jediné mínus. A co se mechanické odolnosti týče, oba jsou na tom dost podobně, USB C má větší styčnou plochu.
Pak kontakty, USBC má v zařízení pevné kontakty, pružné jsou na kabelu. Ligtning to má naopak. Je ti jasné, že ty pružné jsou více náchylné na poškození. Ligtning je zastaralý konektro, dobrý do muzea. A ty jsi Apple ovce ale brutální :D
xzeit
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků