Xiaomi Redmi Note 8T - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2019 21:02

Xiaomi Redmi Note 8T
6,3 IPS displej, Gorilla Glass 5
Snapdragon 665
4GB RAM, 128GB ROM + microSD
NFC
4000 mAh baterie

dostupný v listopadu za 5990kč
verze 4/64GB - 5499kč
verze 3/32GB - 4990kč
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinMartin82 6. 11. 2019 22:26

Hezký večer!
my jsme si myslím psali v jiné diskuzi, jak vybírám telefon... tak jen procházím rady na eshopy apod a narazil jsem na toto... Já jsem prve uvažoval o Redmi Note 8 Pro...Ale ten asi není dobrý, že? Sice displaj myslím 6,53", ale operační systém je ta nějaké Mediatek HelioG90T... to v Redmi Note 8 není? Ale ten má na mě "malý" displaj...6,3, nooo chtěl bych větší... ale zase ta cena je fakt bomba!
V porovnání s telefonem Samsung A70 --- srovnatelný? O malinko horší, o dost horší, či ...?
MartinMartin82
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 11. 2019 22:37

musel bys počkat na recenze a to nějaký čas potrvá a ta nejpodrobnější vyjde na Xiaomi blogu
Tento Xiaomi je za velmi dobrou cenu, ale Samsung A70 je z mého pohledu lepší volbou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 7. 11. 2019 04:19

Tady máš porovnání A70 a Note 8 PRO, dle specifikací. https://www.kimovil.com/en/compare/sams ... -6gb-128gb .
Co se týče toho RN 8 T, tak jsem na něj taky zvědavý. Mám ho objednaný ve Vodafonu pro dceru. Otázkou je kdy dorazí. :-D
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 14. 11. 2019 12:53

Pekne srovnani na kimovil, jsem ani necekal jak dostane A70 na frak, a to neni RN 8 pro muj salek kavy, zrovna :-).
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2019 21:29

Prosím mohl by mě někdo řící jaký je rozdíl mezi těmito rom pro RN8T?

Koukal jsem na to anic jsem napohled nezjistil.

Určená pro EU:

miui_WILLOWEEAGlobal_V10.3.1.0.PCXEUXM_fb8d9d6b78_9.0.zip
https://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PCX ... 78_9.0.zip

Globální:

miui_WILLOWGlobal_V10.3.1.0.PCXMIXM_9dc29fc488_9.0.zip
https://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PCX ... 88_9.0.zip

Díky.

PS. Nejnovější pro EU je zatím: https://bigota.d.miui.com/V10.3.5.0.PCX ... aa_9.0.zip
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 2. 12. 2019 05:56

metyn
Junior

Odeslat příspěvekod 1337gamer 2. 12. 2019 10:49

skor by som uvazoval o pro verzii - https://vosveteit.sk/recenzia-redmi-not ... -na-svete/ podla recenzie ponuka ovela viac a rozdiel v cene je len par stoviek...
1337gamer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 2. 12. 2019 15:21

Tak stále tam je rozdíl skoro 15OO kč za verzi 4/64 a to může být pro někoho dost peněz. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 2. 12. 2019 19:33

A taky je tam CPU Mediatek - nebrat špatná podpora výrobce (pokud se to nezměnilo).

A i česká komunita od něj dává ruce pryč viz: https://www.miuios.cz/ukoncenie-nasej-p ... onia-28632
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 2. 12. 2019 22:46

Tak pokud zájemce o ten telefon (RN8Pro) nemá absolutně žádný zájem o nějaké odemykání bootloaderu a jiné věci, nebo dokonce neví o co se jedná, tak mu to může být u zádele. Pro běžného uživatele skvělý telefon. Ještě před 4 dny jsem o něm silně uvažoval. Vzal jsem nakonec Mi9T. Rozhodně v tom nehrál roli Mediatek či ukončená podpora, ale displej bez jakehokoliv výřezu. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2019 12:34

I pro běžného uživatele může být slabá podpora výrobce problém protože ostatní telefony dostanou nový android a ten s MTK ne.

Samozřejmě je to jedno pokud telefon budeš mít 1,5 roku a pak si pořídíš jiný a nebo pokud ho máš fakt jenom na volání.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 3. 12. 2019 13:26

Buď si jistý, že Xiaomi ten telefon bude podporovat déle než 1,5 roku, bez ohledu na procesor, důvod proč miui.cz nechce poskytovat custom rom je jasně popsaný, je to kvůli tomu, že pro použití SW flashtol je vyžadováno striktně užití unikátního Xiaomi účtu.
Meditek procesory houfně používají i výrobci jiných značek a taky se svět nezboří.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2019 19:37

Ano a podpora i u jiných značek je u mediateku otřesná, sám to vím protože jedno zařízení mám a má android 6 a žádné upgrady už na něj nebudou poslední z 5ledna 2018 !

Jinak u xiaomi nepotřebuješ xiaomi účet pro flash rom pomocí miflash protože miflash používá normálně příkazy fastboot akorát má nad tím grafickou nádstavbu takže flash klidně spustíš i na linuxu.

xiaomi účet potřebuješ pouze pro odemčení bootloaderu.

Problém je u mediateku že když se kousne zůstane v EDL režimu a tam potřebuješ xiaomi účet a musí být od výrobce autorizovaný což normální uživatel nedostane a v tom je problém!!!!

PS. Jinak xiaomi poskytuje celkem dlouhou podporu například MIUI 11 dostal teď i telefon redmi note 4 global (mido V11.0.2.0.NCFMIXM) který má android 7 jsem ho teď prodával a koupil si RN8T jinak redmi note 4 MTK global který má mediatek už žádnou aktualizaci nedostal a zůstal na MIUI 10 (V10.2.1.0.MBFMIXM)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 3. 12. 2019 21:44

No vidíš a já ti mám jedno zařízení se snapem a je na něm android 6 a poslední záplata z 2017, hrůza toto.
BTW píšu snad o flashi něco jiného?
roy1
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků