Xiaomi Mi A3 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MobilMania.cz 17. 7. 2019 16:13

Xiaomi Mi A3

Oficiální web: https://www.xiaomi-czech.cz/nositelna-e ... mi-band-4/

Obrázek

Xiaomi Mi A3, smartphone s AMOLED displejem, čistým androidem a čtečkou otisku v displeji představen:
https://www.mobilmania.cz/clanky/xiaomi ... fault.aspx


Recenze & testy:

Seznam:


    Credits: Nick Cave, zumzumzum
    MobilMania.cz
    Administrátor

    Odeslat příspěvekod spkk 17. 7. 2019 18:06

    No co na to říkáte?? Čekám na něj už od února a vcelku bych byl spokojený, ale bojím se toho HD+ displaye. Co myslíte bude to tak hrozné? Máte případně nějaké informace o "pro" "lite" verzi. Jde mi především o Čistý android.
    spkk
    Kolemjdoucí

    Odeslat příspěvekod Alpha8520 17. 7. 2019 18:17

    Ano bude, kor s amoledem
    Alpha8520
    Junior

    Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 7. 2019 18:27

    Nemá NFC >:-(
    myšpulín
    VIP uživatel

    Odeslat příspěvekod spkk 17. 7. 2019 18:51

    Hmm tak to jsem asi utřel no škoda..... NFC pro mě není zas tak důležité. Nechápu z jakého důvodu tam dali jen HD+ no ještě počkám na českou cenu a uvidím.... V záloze je připravený Redmi 7 Note ten má alespoň Full HD :D
    spkk
    Kolemjdoucí

    Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 7. 2019 18:57

    mám HD displej s 267ppi, a docela v pohodě, zrno vidím až na nejvyšší jas a zblízka, ale je to IPS displej, nevím jak by na tom byl Amoled, asi hůř, asi by jsi se na něj musel podívat osobně
    Nick Cave
    Moderátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod spkk 17. 7. 2019 19:27

    Jasný no já Amoled nikdy neměl tak nevím jak je závislý na rozlišení... počkám asi asi až vyjde nějaká recenze a uvidím každopádně kdyby to mělo Full HD+ tak asi neváhám :)
    spkk
    Kolemjdoucí

    Odeslat příspěvekod jrk1 18. 7. 2019 18:42

    Display HD+ u tohoto telefonu je absolutni FAIL od xiaomi, vydat MI A3 s takovym displejem je totalni zhovadilost a hnus.
    jrk1
    BAN

    Odeslat příspěvekod adalx 18. 7. 2019 19:37

    Za 250 dolarů už jde pomalu koupit MI9T, tak nevim, jestli to s A3 myslí vážně s tou cenou.
    adalx
    Junior

    Odeslat příspěvekod Alpha8520 18. 7. 2019 20:04

    spkk píše:Jasný no já Amoled nikdy neměl tak nevím jak je závislý na rozlišení... počkám asi asi až vyjde nějaká recenze a uvidím každopádně kdyby to mělo Full HD+ tak asi neváhám :)

    Problém je, že u amoledu sdílí jeden pixel některé subpixely s okolním pixelem (srovnej si diamond pentile vs RGB matrix), výsledná jemnost je tedy ještě menší.
    Proto se s amoledy pojí u vlajkových lodí QHD displeje a ve střední třídě minimálně full HD amoled. Pod full HD u téhle technologie absolutně postrádá smysl jít.
    Alpha8520
    Junior

    Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 7. 2019 07:28

    Nové Xiaomi Mi A3 má českou cenu. Startuje pod hranicí 7 tisíc korun.
    ► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
    zumzumzum
    Místní informátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod MrFail 23. 7. 2019 13:21

    HD+? Žiadne NFC? Vážne?!
    No nič, vydržím s A1 a potom buď A4 alebo opustím Android One (tie Moto a Nokie mi prídu nič-moc) a pozriem sa asi po Sony (konzervatívny dizajn, len ľahká decentná nadstavba, ale trochu horšia cena)
    MrFail
    Junior

    Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 7. 2019 14:37

    Xiaomi nabízí detailní pohled na interní komponenty rozebraného Mi A3:

    https://mobilenet.cz/clanky/xiaomi-nabizi-detailni-pohled-na-interni-komponenty-rozebraneho-mi-a3-38429
    ► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
    zumzumzum
    Místní informátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod xlendi 24. 7. 2019 19:46

    Mám A2 lite a je to moje první a poslední Xiaomi. Chybějící NFC je v době plateb mobilem docela výsměch. A i micro USB je poněkud za zenitem. A jak se může telefon ve výbavě 4GB paměti/64GB úložiště a s čistým androidem sekat?? Další android bude asi zase Samsung.
    iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

    Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
    http://coins4you.cz/ip12/
    xlendi
    Junior

    Odeslat příspěvekod šulda 24. 7. 2019 20:31

    Sekání nemám a proč si kupuješ telefon bez NFC a s mikro USB, když Ti to vadí? Tohle nebude chyba telefonu.
    šulda
    Pokročilý
    Uživatelský avatar

    Další stránka

    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků