Xiaomi Mi A3 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 7. 2019 17:13

Xiaomi Mi A3, smartphone s Amoled displejem, čistým androidem a čtečkou otisku v displeji představen
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/xiao ... ho-i-zleho

https://www.mobilenet.cz/clanky/xiaomi- ... roid-38409
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod spkk 17. 7. 2019 19:06

No co na to říkáte?? Čekám na něj už od února a vcelku bych byl spokojený, ale bojím se toho HD+ displaye. Co myslíte bude to tak hrozné? Máte případně nějaké informace o "pro" "lite" verzi. Jde mi především o Čistý android.
spkk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpha8520 17. 7. 2019 19:17

Ano bude, kor s amoledem
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 7. 2019 19:27

Nemá NFC >:-(
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod spkk 17. 7. 2019 19:51

Hmm tak to jsem asi utřel no škoda..... NFC pro mě není zas tak důležité. Nechápu z jakého důvodu tam dali jen HD+ no ještě počkám na českou cenu a uvidím.... V záloze je připravený Redmi 7 Note ten má alespoň Full HD :D
spkk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 7. 2019 19:57

mám HD displej s 267ppi, a docela v pohodě, zrno vidím až na nejvyšší jas a zblízka, ale je to IPS displej, nevím jak by na tom byl Amoled, asi hůř, asi by jsi se na něj musel podívat osobně
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod spkk 17. 7. 2019 20:27

Jasný no já Amoled nikdy neměl tak nevím jak je závislý na rozlišení... počkám asi asi až vyjde nějaká recenze a uvidím každopádně kdyby to mělo Full HD+ tak asi neváhám :)
spkk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jrk1 18. 7. 2019 19:42

Display HD+ u tohoto telefonu je absolutni FAIL od xiaomi, vydat MI A3 s takovym displejem je totalni zhovadilost a hnus.
jrk1
Junior

Odeslat příspěvekod adalx 18. 7. 2019 20:37

Za 250 dolarů už jde pomalu koupit MI9T, tak nevim, jestli to s A3 myslí vážně s tou cenou.
adalx
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 18. 7. 2019 21:04

spkk píše:Jasný no já Amoled nikdy neměl tak nevím jak je závislý na rozlišení... počkám asi asi až vyjde nějaká recenze a uvidím každopádně kdyby to mělo Full HD+ tak asi neváhám :)

Problém je, že u amoledu sdílí jeden pixel některé subpixely s okolním pixelem (srovnej si diamond pentile vs RGB matrix), výsledná jemnost je tedy ještě menší.
Proto se s amoledy pojí u vlajkových lodí QHD displeje a ve střední třídě minimálně full HD amoled. Pod full HD u téhle technologie absolutně postrádá smysl jít.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 7. 2019 08:28

Nové Xiaomi Mi A3 má českou cenu. Startuje pod hranicí 7 tisíc korun
https://www.mobilenet.cz/clanky/nove-xi ... orun-38445
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod MrFail 23. 7. 2019 14:21

HD+? Žiadne NFC? Vážne?!
No nič, vydržím s A1 a potom buď A4 alebo opustím Android One (tie Moto a Nokie mi prídu nič-moc) a pozriem sa asi po Sony (konzervatívny dizajn, len ľahká decentná nadstavba, ale trochu horšia cena)
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 7. 2019 15:37

Xiaomi nabízí detailní pohled na interní komponenty rozebraného Mi A3
https://www.mobilenet.cz/clanky/xiaomi- ... i-a3-38429
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod xlendi 24. 7. 2019 20:46

Mám A2 lite a je to moje první a poslední Xiaomi. Chybějící NFC je v době plateb mobilem docela výsměch. A i micro USB je poněkud za zenitem. A jak se může telefon ve výbavě 4GB paměti/64GB úložiště a s čistým androidem sekat?? Další android bude asi zase Samsung.
iPhone 6S PLUS 128 GB, Xiaomi Mi A2 lite - 4GB/64 GB, iPad Mini 3 128 GB WiFi+Cellular
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 24. 7. 2019 21:31

Sekání nemám a proč si kupuješ telefon bez NFC a s mikro USB, když Ti to vadí? Tohle nebude chyba telefonu.
šulda
Mírně pokročilý

Další stránka