Xiaomi Mi 9T / Xiaomi Mi 9T Pro – obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod roy1 25. 1. 2020 17:59

A co takhle vyčistit sparovane přístroje v autoradiu? Kdysi mi takhle blbl parot neb měl plnou paměť, ale nikde to nehlasil.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xx30 25. 1. 2020 21:58

Zkusím ten blog.
Přístroje jsem všechny vyčistil, psal jsem to výše, nepomohlo.
Kdyby měl někdo nápad nebo radu budu vděčný.

-- 27. 1. 2020 17:55 --

Tak dnes jsem ještě zkusil spárování přes externí aplikaci BT a také nefunguje. Mám pocit, že jsou ty restarty zcela nahodilé, ale v pravidelných intervalech ( spárování vydrží cca půl až jednu minutu ). Po restartu je telefon ihned viditelný včetně kontaktů. Jediný způsob kdy se BT chytne a nespadne je pokud na telefonu zruším spárování a dám znovu spárovat se zadáním kódu na telefonu i v autě, to ale není vždycky 100 %.
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 28. 1. 2020 20:11

Update MIUI 11 pro Xiaomi Mi 9T údajně vybíjí baterii.

Na diskuzních fóru Reddit se podobných nashromáždila celá řada a společně si stěžují, že po globální aktualizaci MIUI 11.0.4.0 se jim drasticky snížila výdrž baterie. Z obvyklých 9-10 hodin SOT (Screen-in-time) je tahem pera pouhých 6-7 hodin, což je solidní skok k horšímu. Za vším stojí přehnaně zvýšené spotřeba systémových prostředku Androidu samotného, která se podle testů může podílet na zátěži baterie až z 30 %. Xiaomi mělo podobný problém i v minulosti s aktualizací na Android 9, takže se historie možná opakuje.
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5 ► Huawei P40 na cestě!
zumzumzum
URL maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xx30 30. 1. 2020 19:22

Dnes jsem ještě znovu laboroval s nastavením jak v telefonu tak v autě a došel jsem k těmto závěrům.
Pokud v telefonu nastavím mobilní hotspot a BT zároveň a pak nastartuji auto a dojde k propojení jak hotspotu tak BT ( před aktualizací jsem to tak dělal a bylo vše zcela funkční ) – následně se BT neustále odpojuje a hotspot zůstane propojen.
Pokud v telefonu zapnu pouze BT bez hotspotu a pak nastartuji auto dojde ke spojení BT – následně zůstane BT stabilně propojené a neodpojuje se.
Pokud v telefonu zapnu pouze BT bez hotspotu a pak nastartuji auto dojde ke spojení BT a pak následně zapnu v telefonu hotspot který se také propojí s autem – BT zůstane stabilně propojené a taktéž hotspot zůstane propojený.
Tedy BT zůstane stabilně propojené pouze pokud se spojí v autě s rádiem jako první. BT používám k telefonování a příjmání zpráv v autě a mobilní hotspot používám k propojení rádia ( navigace,… ) online.
Pokud někomu pomůže.

-- 10. 2. 2020 22:30 --

Po aktualizaci se skutečně snížila výdrž na nabití a to o cca 1/3. Systém android opravdu spotřebovává cca 30% baterie. Po nabití se baterie vybíjí cca 2% za hodinu při nečinnosti.
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mihora76 18. 2. 2020 17:17

Potvrzuji, po aktualizaci na 11.0.4.0. šla výdrž opravdu o cca 1/3 dolu, laborace se spořičem baterie a nastavením nepomohla, pomohl až factory reset a manuální instalace aplikací (ne z Google zálohy). Bez jakéhokoliv dalšího nastavování je SOT opět okolo 8-10ti hodin (teď 8,5 hodiny, den a půl od nabití, GPS, Wifi on, zbývá ještě 39 % baterie). Je to opruz vše nastavovat a instalovat znovu ale doporučuji, za zkoušku nic nedáte.

Přičemž celá akce přinesla ještě jeden bonus, předtím byla čtečka otisků téměř nepoužitelná, rozeznám každý třetí-čtvrtý pokus, někdy ani ten ne. Nyní po factory resetu téměř pokaždé napoprvé, i se zdá pocitově rychlejší.
Mihora76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sexmaxnamax 9. 3. 2020 08:08

Přesně jak píšeš, čtečka otisků je velmi špatná. Určitě byla před aktualizací rychlejší a přesnější. Sice nechápu proč by měla být aktualizací dotčena její funkce, ale je to tak.
Používáte globální Rom nebo tu českou? Když jsem se díval na tu instalaci, tak mě odrazilo to odemykání bootloaderu. Píší, že by se snížila bezpečnost telefonu, tak se mi to nechce riskovat. Je tam něco opravdu zásadního, proč by se to vyplatilo? Navíc pak nejde telefon zpátky zamknout. Chci jej zachovat jako maximálně bezpečný, když už tam používám bankovní apky apod.
sexmaxnamax
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků