Xiaomi Mi 9 / Mi 9 SE – obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod silas15 24. 6. 2019 21:33

No já zklamaně čtečku otisku vypnul. V kapse mi to pořád zadávalo pin nebo natáčelo video. Zůstal jsem u odemykání obličejem. Proximity senzor je pěkná blbost. Něco podobného mi dělal Huawei P8. Když byl v kapse, klidě si mačkal co chtěl, když jste ho měli v ruce a přejeli rukou po senzoru, tak hned nic nešlo. Tady je to úplně stejně debilní. Pokud je telefon v kapse, nemá se čtečka co zapínat. Grrr.

-- 24. 6. 2019 22:40 --

Nevíte někdo jaká nabíječka se dá používat s tou jejich 20W bezdrátovou nabíječkou? Funguje mi s ní jen ta oficiální dodaná s telefonem. Měl jsem tu CONNECT IT InWallz QUALCOMM QUICK CHARGE 3.0 a s ní se nabíjení nespustilo. Mám tu i obyč, a ani s ní to nefunguje. Ta originální je sice super, ale když nenabíjíte telefon, přerušovaně píská. To je asi jak nabíječka hledá zařízení.
silas15
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumukrad 25. 6. 2019 18:37

zumzumzum-tam se ta nastavovat druh vibrace ale ne inzenzita jestli jsem tam teda něco neprehledl
rumukrad
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 6. 2019 13:17

Po poslední aktualizaci přestává Xiaomi Mi 9 SE fungovat. Jak problém řešit?
https://svetandroida.cz/xiaomi-mi-9-se- ... tualizace/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja02 13. 7. 2019 11:13

ZavorkaCZ píše:Přišel jsem na jednu nepříjemnost. V kapse si telefon dělá co chce, kolikrát mi pustí hudbu, nebo se snaží sám si vyťukat pin (neúspěšně logicky). Bojím se toho abych jednoho dne neměl mimo provoz telefon pár dní. Bylo mi divný, že s LG G6, ani G5 jsem takovou pitomost neřešil. Došlo mi že promixity senzor normálně na telefonu hlídá zda je telefon v kapse nebo ne a podle toho mu dovolí odemnout telefon. Tady na to promixity sensor prdí, v nastavení není ani *****, při volání ale normálně funguje (žádná závada ale vlastnost).

Chová se vám to stejně? Nebo byl by někdo kdo máš starší verzi os a třeba mu to funguje? Zajímalo by mě, zda jsou v xiaomi jen pitomci nebo jen lidi co občas udělaj chybu, díky moc. :) Ne že by těch problému nebylo víc, jako je např. spotify + ekvalizer + reprák v telefonu = mizerný zvuk.


Zdravím - mám úplně stejný problém - vyřešil jste to ? Mne se v kapse zapíná Google a fotoaparát...:(
Naposledy upravil mople71 dne 10. 10. 2019 21:47, celkově upraveno 1
Důvod: opravena citace
Paja02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Potkan007 13. 7. 2019 21:14

Paja02:
Mám stejný problém už delší dobu. Když dám telefon do kapsy displejem k noze, žije si vlastním životem, nafotí a natočí kapsu zevnitř, pak se zkusí odemknout, rozsvítí LED a podobně. Jediné funkční řešení je dávat telefon do kapsy opačně, displejem ven. Ne že by mě to těšilo, výrazně se tím zvyšuje šance na rozbití displeje.
Potkan007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paja02 14. 7. 2019 06:25

Díky za radu :) Určitě vyzkouším.Myslím, že vlajková loď by neměla mít takové chyby apropo za ty peníze...doufám, že brzy přijde ta aktualizace a bude vyřešeno.Jinak jsem s přístrojem maximálně spokojen :)
Paja02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pokornja 21. 7. 2019 19:29

Ahoj, mám pár otázek na současné majitele Mi 9. Uvažuji nad koupí tohoto telefonu, ale předem bych si rád ujasnil pár věcí, které jsem se dočetl tady ve fóru nebo na různých webech, abych pak předešel nějakým nepříjemným překvapením. Předně bych podotknul, že momentálně funguji s Nokií 8, se kterou jsem velmi spokojený s výjimkou fotoaparátu. To je hlavní důvod upgradu telefonu. Jsem zvyklý na čistý android s fungujícími notifikacemi a hodněkrát už jsem viděl stížnosti na mizející (nebo spíše vůbec se neobjevující) ikony notifikací v horní liště. Vím, že se dají zapnout v nastavení, ale hodně lidem to údajně nefunguje. Otázka první tedy zní - jak je to doopravdy? Dále jsem se dočetl, že se telefon rád odemyká v kapse, pokud není ve flipu. S tímto jsem se tedy opravdu ještě nesetkal a v mém případě by to byl docela problém, jelikož nechci tel nafukovat dalšími kryty a nosím ho výhradně v kapse displejem k noze :-) Co pravidelné bezpečnostní aktualizace, chodí? A jak je to s kvalitou nahraného zvuku u videa? Viděl jsem pár ukázek a něco tak hrozného už jsem dlouho neslyšel (mé dosavadní Nokie nahrávaly perfektní audio). Rovněž by mě zajímalo, jak je to s kvalitou zvukového výstupu přes USB-C (tel občas napojuji na studiové monitory pro poslech hudby). Toť asi pro tuto chvíli vše, děkuji moc předem.
pokornja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bennybull 21. 7. 2019 23:11

Není lepší vybrat něco jiného? Třeba Samsung nebo Huawei?
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod pokornja 22. 7. 2019 09:09

To určitě je, ale pak se pohybujeme ve dvojnásobku cenu Xiaomi...
pokornja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 7. 2019 09:16

Cenový rozdíl mezi Xiaomi Mi 9 a Huawei P30 z EU distribuce není až tak velký
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokornja 22. 7. 2019 09:26

Dobře, a jak je to potom se zárukou? Pár takových nákupů jsem udělal už kdysi v minulosti a od té doby jsem se hodně ponaučil.
pokornja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 7. 2019 09:34

musíš koupit v ověřeném eshopu s EU distribucí, v tomto případě Max-shop s cenou 12590kč, záruka se uplatňuje přímo v eshopu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mildapm11 7. 8. 2019 02:50

Tak tu máme novou aktualizaci pro MI 9 SE, V10.3.4.0(PFBEUXM).
Přílohy
Screenshot_2019-08-07-03-38-30-687_com.android.updater-768x1664.png
Seznam změn.
Mildapm11
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 10. 8. 2019 09:49

Android Q Beta 6 míří na Xiaomi Mi 9
https://gizchina.cz/2019/08/09/android- ... i-k20-pro/

Android Q On The Xiaomi Mi 9:
https://www.youtube.com/watch?v=sAo4U3lFxjM
Naposledy upravil mople71 dne 10. 10. 2019 21:46, celkově upraveno 1
Důvod: inline YT
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumukrad 28. 8. 2019 13:15

Může mi nějaký majitel verze SE potvrdit nebo vyvrátit, že telefon vibruje slabě? Teď jsem to porovnával s xiaomi Redmi 7 a ten vibruje tak 3x víc než můj. Když mám svůj v kapse a vyple zvuky tak vibrace necítím, ani když se na to soustředím.Jestli to nemůže bejt nějaká vada nebo je to vlastnost
rumukrad
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků