Xiaomi Mi A2 /Lite - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod milans74 9. 3. 2020 18:49

Podľa reakcií užívateľov hotová katastrofa
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 10. 3. 2020 08:52

některým lidem nejde přístroj po aktualizaci zapnout 8-D
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 3. 2020 13:39

milans74 píše:Podľa reakcií užívateľov hotová katastrofa

https://xm.cz/blog/aktualizace-na-andro ... e-tezitka/
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šulda 10. 3. 2020 16:53

Tak není divu když u jednoho modelu existují rozdíly v HW. Mám právě ten který na ten brick po aktualizaci trpí. Ale já nikdy nebyl ten, co to tam hned pustí. Jenže synek má ten samej a pustil to tam :mrgreen: Udělal sem unbrick a telefon zformátoval, jeho důležitý data mám zálohovaný a čtyři aplikace sem mu nainstaloval zpět a on se dvěma hrama taky neměl problém. Ale než jsme to udělali, tak sem do toho čistýho mobilu pustil znovu A 10 a bingo, opět brick :mrgreen: Takže reset před aktualizací je k ničemu, což mě přivádí k tomu, že to bude o tom HW. Dneska už si spousta lidí bez mobilu ani zadel nevytře, tak to pro tyhle lidi co telefon umí jakž takž používat je asi slušnej mazec :lol:
šulda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 13. 3. 2020 12:11

Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 21. 3. 2020 14:08

Xiaomi Mi A2 Lite dostává Android 10, tentokrát snad již bez chyb

Obrázek
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Motorola Moto G 5G Plus + Garmin Instinct Solar
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod šulda 14. 4. 2020 13:57

Od rána ho zkouším a vypadá to dobře ;-)
iMarkup_20200414_151553.jpg
šulda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mangalica 17. 4. 2020 23:34

Má ještě někdo zkušenost? Můžu nainstalovat?
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 18. 4. 2020 01:58

Máme v rodině dva kusy a OK. Samozřejmě sme pár mušek našli, ale v drtivý většině to je u aplikací třetích stran. Ostatně to je všude při přechodu na novou verzi OS. Na xda fóru sem ale četl že si tam někdo stěžoval na šest bugů kterýma ale u mě netrpí ani jeden kus, a to sem jako vždycky ani u jednoho nedělal FR :mrgreen:
Edit:
1)Although camera sound is off but while capturing photo camera sound is heard
2)Wifi direct isn't working
3)Finger print becomes very slow
4)Sim card disable option not available
5)Problem in main mic and sub mic (they stop working and need to restart phone)
6)problem in split screen
Na obouch kusech co máme doma, sem ani jedno nezaznamenal. Nemůžu jen potvrdit bod 4.
šulda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod looksweet 23. 4. 2020 03:36

I like the dual rear camera of Xiaomi a2 with resolutions of 12 and 200,000 pixels, the latter is based on the Sony IMX376 sensor, which uses a feature Sony calls "super pixels", which is a pixel grading.
looksweet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Persbrandt 3. 9. 2020 04:03

Opakovaně se mi u A2 Lite stává že při hovoru s phonem u ucha zřejmě lícem vymacknu tlačítko na ukončení hovoru nebo vymacknu další tlačítka spouštějící různé nechtěné funkce a okna. Už jsem několikrát takhle nechtěně ukončil hovor, což je velice nepříjemné. Přitom u ucha při hovoru by měl displej zčernat a hlavně se zablokovat, ne?
Teď radši někdy používám na hovor sluchátka, ale to zase není pořádně slyšet mne.

Přijde mi přitom že telefon držím u ucha normálně. Možná se to děje víc v poslední době, možná po nějaké aktualizaci. Teď mám telefon aktualizovaný na Android 10. V nastavení jsem zatím k tomu nic nenašel.
Víte, co se musí v telefonu kde nastavit, aby to takhle neblblo? Díky
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 4. 9. 2020 15:40

Tohle v nastavení nenajdeš. Stěžovalo si na to pár majitelů už dříve, takže to asi ani aktualizací nebude. Já volám se zavřeným flip pouzdrem tak sem nic takového nepostřehl, ale když sem četl že se to někomu děje, tak sem to zkoušel cca 14 dní bez a nikdy se mi to nestalo, senzor funguje jak má. U Tebe zřejmě chyba proximity senzoru.
šulda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 20. 9. 2020 01:22

Tak s popsaným problémem stále zapolim. Přitom test s přiložením dlaně k horní části displeje je v pohodě. Fakt se mi nechce věřit že držím telefon tak nešikovně. Kdybych ho držel ramenem při psaní poznámek, tak neřeknu, ale takhle?
Jsem z toho už docela zoufalý. Telefon, který neplní pořádně svou primární funkci, tedy telefonování?

Třeba pravidelně po skončení hovoru svitim svítilnou, nebo si vypínám mikrofon, takže mne partner nějakou dobu neslyší, než na to přijdu.
Naposledy jsem si evidentně někde v menu musel vypnout povolení hovorů pro svou primární SIM kartu a potom jsem se při dalším hovoru velice divil že mi nejde volat z primární SIM karty a že rovnou volám z té druhé. Pěknou dobu mi trvalo než jsem přišel na to čím to je.

Nevím kolika lidem se to děje, ale mně to prostě přijde jako nedomyšlená vlastnost telefonu. Při testování se to neprojeví, vždycky až při nějakém zpravidla důležitém hovoru, kdy se mi to nejmíň hodí.
Už fakt nevím co s tím. Třeba ještě někdo poradí.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 20. 9. 2020 14:26

Persbrandt píše:ale mně to prostě přijde jako nedomyšlená vlastnost telefonu.

To by dělalo na každém kusu. Doma máme dva a ani jeden tímto netrpí.
šulda
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka