Problem so spustenim Xiaomi Mi4 C

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mimes 31. 8. 2016 15:04

Dnes som si kupil novy Xiaomi Mi4 C, telefon som spustil bez sim karty (este som si nepozalohoval data), vsetko prebehlo normalne klasika jazyk, wifi siet, gmail ucet, odsuhlasil podmienky. Potom vybral temu pre pozadie, ukazalo mi,ze je dostupna aktualizacia a od vtedy mam problem s telefonom, aktualizaciu mi asi ani nestiahlo, obrazovka je stale cierna ukazuje mi len udaje na malej liste (cas, stav baterie, nepritomna sim karta..). Ked skusim nieco s telefonom robit po chvilke mi vyhodi hlasku Aplikace MIUI launcher nereaguje. Chcete ji ukoncit? Pockat OK To je vsetko bud ukoncim alebo pockam, s telefonom to vsak nic neurobi len zvukovy signal,ze som to potvrdil...Mam pocit,ze to mozem dat rovno na reklamaciu... Neviete ci sa s tym este da daco robit?
mimes
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 8. 2016 15:15

zpet do recovery a wipe cache, wipe data, reboot. po milionte, za 90 procent problemu muze OTA..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimes 31. 8. 2016 15:22

Do recovery sa dostanem volume + - power button ukaze obrazok fastboot a neda sa ist dalej
mimes
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 31. 8. 2016 16:05

vrátit .. ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 8. 2016 16:38

a co jako ? nechce se ti nastudovat co fastboot je ? treba prikazy ? :-) nicmene muzes klidne vratit..k fastbootu najdes tuny co dal..videa, psani, xiaomi fastboot tutorial.
spravny dotaz zni cca takto
How to Flash MIUI on Bricked Mi 4 with Fastboot Mode
Atd..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimes 31. 8. 2016 16:48

Dufal som,ze sa dostanem do recovery menu a podari sa mi telefon jednoducho rozbehat. Fastboot je pre mna spanielska dedina mam obavy aby som telefon este viac nedosahal ako je
mimes
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 8. 2016 17:01

tak reklamuj. nicmene obecne plati, pomalu precist, co neni jasny trikrat, nespechat a step by step dle postupu u unbrick.napoprve uznavam je to trochu narocne ale jedina chyba co lze udelat je ze prectene blbe aplikujes...
Jako prvni at se nezdrzujes si nahod drivry do PC, budes je akutne potrebovat. takze adb miniinstaler s volbou full, nebo totez v bledemodrem od komunity kolem xiaomi
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimes 31. 8. 2016 17:05

nakoniec sa mi to podarilo rozbehat pomocou tohto postupu:
Taky jsem koupil z Alzy (2 dny zpět) a měl jsem ten samý problém. Telefon co mi přišel z Alzy v sobě už má nahranou TWRP.
Řešení problému:
1) Vypni telefon
2) Běž do Recovery (Hlasitost nahoru + power)
3) V recovery musíš počkat než naběhne dotyková vrstva (trvá to fakt dlouho, klidně i 2 až 3 minuty)
4) V recovery dej Wipe
5) Swipni pro Factory Reset
6) Rebootuj do systému - První naběhnutí bude fakt na dlouho, nikam nespěchej

-- 31. 8. 2016 18:06 --

problemom bolo,ze v tom recovery nefungovalo nic dotykom, bolo treba naozaj pockat az nejake 3 minuty potom sa to dalo ovladat
mimes
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 8. 2016 17:32

Tak to cekani je snad automaticke :-) to by mne ani nenapadlo ze clovek to po minute vzda. ja predpokladal az akci kdy zustane definitivne viset.. tocici panak a nic, treba 3 minuty je standart..
btw twrp to ma automaticky, cwm nikoliv, tam ale nemusi cekat na dotyk protoze neni jako twrp dotykova, wipe musi dat advanced aby slo i dalvik, pri ota je zakopanej pes mnohdy prave v virtual machine ty sragory co zustaly viset..
Pokud ma potrebny drivry, bohuzel nema, nema ani potrebny soubory tak pres flashtool by oziveni trvalo max 10 minut.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 31. 8. 2016 18:08

OK rozchodil to ale jako koupim věc a vono se mi to zakousne?
absolutne me nezajima ze se to zakousne na origo aktualizaci.
to jako musim byt v dane veci/oboru Eistein? jako sry. to by nam mohli prodavat nedodelky ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_22 3. 9. 2016 20:53

Jak vidíš můžou, ale protože to je Xiaomi, tak tě ještě za to fans sežerou.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 3. 9. 2016 21:01

Ale houby, pokazit se může všechno....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 9. 2016 07:43

Jenom namatkou ozivoval sem lidem Lenova, ty vedou zcela suverene na pocet mobilu kdy sem resil bootloop, potom invalid imei CELA serie, Samsungy, Sonaky, HTC, nonamy.. Fakt si nekdo mysli ze jenom Xiaomi se toto stane ? Naivove a to Xiaomi povazuji za jeden velky nekonecny bordel hranicici s tim ze system bych nazval spis jako malware nez Android.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků