Honor 20 /Honor 20 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod hobgoblin 9. 4. 2020 08:58

Dobrý den, pořídil jsem si také Honor 20 Pro (za 9692,- při užití kupónu 500,- v Datartu). Čekám až dojde. Přecházím z LG G6, ač hodně dobrý mobil, tak jsem na něm měl problém se signálem, Honor by na tom měl být lépe. Jediná věc, co mně bude chybět je Always on. A zde je můj dotaz. LG G6 má také IPS displej a funkci Always on má a hodně jsem si na ni zvykl. Nemá sice možnosti jako Samsung, kdy lze na jednotlivé notifikace klikat, nicméně zobrazení času a dalších notifikací bylo fajn. Jak je to tedy z AOD na IPS panelech? Je to problém v užití IPS panelu či je to pouze o tom, že tuto fuknci výrobce do nádstavby neumístí? Když může fungovat na LG (G6 mám skoro 2 roky a žádné vypalování nedochází a na spotřeby baterky to taky nemá nijaký zásadní vliv). Až budu mít Honor doma, vyzkouším nějakou apku, která by uměla alespoň zobrazit čas.
hobgoblin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vaso00 9. 4. 2020 10:31

Rozdíl u OLED je v tom, že tam jsou aktivní jen pixely znázorňující informace na AOD, kdežto na IPS displej svítí celý. Takže diametrální rozdíl v náročnost na baterii.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod hobgoblin 9. 4. 2020 17:44

Děkuji za odpověď. Ale je zajímavé, že právě ta LG G6 s IPS AOD má, má quad HD displej, 3300 mAh baterku a se zapnutým AOD je to bez problému dvoudenní telefon. Asi to má LG lépe optimalizované.
hobgoblin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vaso00 9. 4. 2020 19:33

Ono to asi půjde nějak udělat, aby displej svítil velmi slabě... Ale i tak tam ten odběr energie bude oproti OLED vyšší. Sám jsem to však nikdy na GP nehledal...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod milans74 23. 4. 2020 20:33

Viete odporučiť ako preniesť zálohu nastavenia zo starého mobilu Huawei P9 lite do nového Honor 20 Pro ?
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod mara121 23. 4. 2020 23:40

Pomocí aplikace Phone Clone. Měla by být v obou telefonech, případně stáhni z Google Play. Přenese téměř vše data, foto, videa, nastavení...
mara121
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skalicanko 25. 4. 2020 14:00

milans74 píše:Viete odporučiť ako preniesť zálohu nastavenia zo starého mobilu Huawei P9 lite do nového Honor 20 Pro ?

Ja osobne to robim len cez USB.
Skalicanko
Junior

Odeslat příspěvekod Leitor 28. 4. 2020 10:47

Přešel jsem z Honoru 8 na 20 Pro, primárně kvůli foťáku, druhotně paměť a čtečka mimo displej. Z foťáku jsem ale trochu zklamaný, pominu že u širokáče jsou fotky v rozích rozmazané, ale i při běžném focení aka "otevřu foťák a cvaknu" jsou fotky celkem zrnité a jakoby hodně uměle přeostřené. Je to jen můj dojem, je to displejem nebo nečím jiným, že se mi fotky z osmičky pořád zdají vizuálně lepší?
Leitor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 28. 4. 2020 11:44

Určitě bych doporučil mít vypnutou umělou inteligenci, a ideální je fotit v PRO režimu. A zkusil bych stáhnout nejnovější aktualizace. Nicméně za denního světla by snímky měly být bez šumu, možná je tam jen přehnané doostřování, které pak produkuje "umělý" šum.
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod zumzumzum 28. 4. 2020 17:26

Honor 20 v akci v mobilpohotovost za 7490,- akce platí do 3.5.
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Huawei P40 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod ladisg 28. 4. 2020 22:21

Leitor
To jsi mě moc nepotěšil. Měl jsem v plánu vyměnit Huawei P9 právě za Honor 20 pro, hlavně kvůli lepšímu foťáku a čekal jsem fotky s rozdílem několika tříd :-D
ladisg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leitor 29. 4. 2020 08:25

Doaktulizováno na poslední verzi, vyzkoušeno na stejných snímcích, obrazově na první dobrou je obrázek určitě hezčí než u osmičky, ale na základní režim 12 mpx bez umělé inteligence jsou detaily fakt ošklivé (foceno při zatažené obloze) trávník se na cca 20 metrů slévá do šumící zelené plochy, stejný problém je u zvířecí srsti, listů stromů atd. Na 48 mpx stejné nastavení je to o něco lepší. Trávník má víc detailů, srst také, ve fotkách je ale hodně neostrostí a pořád dost šumí. Nějak váhám jestli si ho nechávat, možná od toho telefonu čekám moc, ale z recenzí jsem čekal trochu lepší výkon :(
Leitor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kissmates 29. 4. 2020 10:55

nyní aktualizace 10.0.0.198, bezp. záplaty za duben, vel. 563 MB
kissmates
Junior

Odeslat příspěvekod milans74 29. 4. 2020 22:37

Na novom mobile mám stále A9. Nedarí sa mi ho aktualizovať ani cez OTA ani cez HiSuite. Poradíte ako na to ?
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka