Honor View 10 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Honor

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Roris1973 2. 1. 2019 21:00

Tak už mám taky Android 9 a taky podle návodů na XDA . Jediný do jsem musel použit origo HiSuite v angličtině verze 9.0.2.305 . Česká verze mi to ani nenabízela i když jsem to dělal podle návodů , anglická hned :-) . Na FB mi řekli že brzo bude a suport mi ani neodepsal . Je to smusný takový dobrý telefon s tak strašnou podporou :-( .

Jinak zatím si zvykám a zkouším co pujde a co né . Na HuaFan už psali nějaké problémy ale ja zatím našel jen 2 a to že mi přestal jít prohlížeč musel jsem nainstalovat jiný ( nepoužívám Chrome )
a kruhý když jsem nastavil wifi volaní tak a preferovanou síť wifi tak mi nešlo ani volat ani přijímat hovory , s preferovaným datovým připojením je vše ok . ( jemožné že to mame v praci nastaveno na zakázáno protože mi to doma funguje normálně )

Edit : anglická verze nabízí více možností a hlavně upgraduje i app které ještě ani odchod play nenabídne k aktualizaci
Roris1973
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jimac1 7. 1. 2019 19:17

Tak dnes mi přistála OTA s další verzí 9.0.0.162. Jenom prosincová bezpečnostní aktualizace.
jimac1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobo06 7. 1. 2019 20:33

Stale si na tom lepsie... Mne este A9 nedorazil... Nechcem to robit cez FF, lebo ani ten moc nefunguje v poslednej dobe a mrzne...
mobo06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roris1973 7. 1. 2019 21:14

Já myslím že přes FF to od jistý aktualizace nejde
Roris1973
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jimac1 9. 1. 2019 12:05

FF na update už dlouho nefunguje. Ale je možné aktualizaci vynutit přes HuaweiUpdater z odkazu na XDA, který jsem sem dával. Poté proběhne normálně aktualizace přes PC pomocí HiSuite ;-)
jimac1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobo06 9. 1. 2019 13:37

No ja to neriesim, pockam si na oficialnu cestu... raz som spravil, este davnejsie update na 7 lite cez FF a boli z toho len problemy... telefon sice aktualizovany bol, ale v nastaveniach stale ponukalo aktualizaciu... a ked vidim, ake problemy ma Honor 10 po aktualizacii, tak sa ani do nej neponahlam... len je skoda, ze tu nedava nikto ani len malu info o tom, ako je s A9 spokojny ani nic...
mobo06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jimac1 9. 1. 2019 16:01

Myslím že se není čeho obávat, protože aktualizace proběhne "oficiální" cestou. Jinak s A9 jsem spokojený. Žádných chyb jsem si zatím při běžném používání nevšiml a to je asi to hlavní :-D Jinak pro mě asi nejvítanější změnou je nová aplikace fotoaparátu, kde lze konečně vypínat AI funkci u auto režimu. Dokonce lze v galerii u již pořízené fotky s AI tento "efekt" vypínat/zapínat. Dobré vylepšení je také možnost odemykání zamčených aplikací pomocí rozpoznávání obličeje nebo otiskem, namísto pouze otiskem jako u A8. Nové prostředí, včetně systémových aplikací se mě osobně designově líbí více než původní. Ovládání gesty funguje také dobře, i když u tohoto telefonu vzhledem k umístění čtečky zepředu není moc přínosné. Výdrž na baterii mi přijde stejná jako u A8. Jediné co se mi nelíbí je umístění ukazatele signálu a wifi nalevo mezi notifikacemi aplikací. Bohužel toto je v EMUI 9 evidentně takto nastaveno ať už telefon má nebo nemá notch :oops:
jimac1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kukom6 9. 1. 2019 22:32

No neviem presne či to bola chyba u teba ale mne na A8 šla AI vypnúť vo fotáku normáne, podobne som si mohol v galérií prepínať na fotke medzi AI a originál.

Tu by som chcel upozorniť, že ak sa fotky zdaju nereálne aj bez AI, skúste zmeniť nastavenie displey-u z jasný na normálny. Keď som cez leto fotil ihrisko, ta tráva bola strašne nereálne prepalená, keď som vypol AI tak sa mi stále zdalá nereálne zelená no na PC bola v pohode. Všimol som si že v nastaveniach je display nastavený defaultne na jasné farby ;)
kukom6
Junior

Odeslat příspěvekod jimac1 10. 1. 2019 17:55

Na A8 to určitě nešlo a hodně se to probíralo všude možně. Jediné kde bylo AI vypnuté bylo v PRO módu. Třeba na Honoru 10 nebo Nova 3 s A8 to šlo, ale ty měly právě již novější foto aplikaci než View 10, který ji dostal až teď s A9.
jimac1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roris1973 10. 1. 2019 20:17

Tak dnes dorazila aktualizace na 9.0.0.162 je to jen bezpečnostní zaplata. Jinak zatim vše OK. Mohu doporučit. Jde jen o zvyk, jinak foťák opravdu už paráda. Jen zatim tapu jestli najdu někde tmavy režim.
Chci se zeptat jestli vam taky u app foťák zmizela u videa EIS?
Naposledy upravil Roris1973 dne 10. 1. 2019 23:09, celkově upraveno 1
Roris1973
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobo06 10. 1. 2019 22:55

Tak som sa dockal... 21.12. som na FF videl, ze je pre mna A9 dostupny a dnes, 10.1. to prislo... Cize rovnych 20 dni cakania... Som zvedavy ake to bude, len sa mi nechce robit factory reset, no aspon budem mat zabavku na vikend...

Edit:
Takmer hned po aktualizacii mi vyhodilo aj aktualizaciu na .162...
mobo06
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jimac1 13. 1. 2019 14:40

Roris1973 píše:Tak dnes dorazila aktualizace na 9.0.0.162 je to jen bezpečnostní zaplata. Jinak zatim vše OK. Mohu doporučit. Jde jen o zvyk, jinak foťák opravdu už paráda. Jen zatim tapu jestli najdu někde tmavy režim.
Chci se zeptat jestli vam taky u app foťák zmizela u videa EIS?

Tmavý režim neexistuje. Můžeš si vypomoci motivem, je jich docela dost puredark pro emui9. EIS je evidentně v režimu fullhd 30fps aktivní pořád bez možnosti vypnout. Stejně jako v emui8 není dostupné v 60fps a ve 4k.

-- 13. 1. 2019 14:42 --

Nepoužíváte někdo GooglePay teď na EMUI9? Před aktualizací jsem bez problémů používal a teď mi při platbě dává gPay hlášku "Příliš rychlý pohyb zařízení". Už jsem zkoušel vše možné, ale pořád nejde zaplatit :(
jimac1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek16 17. 1. 2019 18:07

Nestává se vám s tím novým androidem, že vám to samovolně zvedá hlasitost vyzvánění? Poslouchám v práci hudbu, občas to ztlumím, občas dám víc nahlas, a ringtone volume se nehýbe.
Ale pak mi někdo napíše, a cinkne mi to do ucha na 180% a málem z toho ohluchnu, a ringtone volume je na max. Už mě to pěkně sere.
Marek16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kukom6 17. 1. 2019 19:26

jimac1 píše:Na A8 to určitě nešlo a hodně se to probíralo všude možně. Jediné kde bylo AI vypnuté bylo v PRO módu. Třeba na Honoru 10 nebo Nova 3 s A8 to šlo, ale ty měly právě již novější foto aplikaci než View 10, který ji dostal až teď s A9.

Pardon, ja som si nevsimol ze som v teme View 10 :oops:
kukom6
Junior

Odeslat příspěvekod mobo06 10. 2. 2019 13:02

Vidim to tak, ze prichodom A9 sa podpora honoru pre tento telefon skoncila... FF nic nove neukazuje, cize januarove a dalsie bezpecnostne zaplaty ani cakat nemusim...
mobo06
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka