No ak toto bude pravda .....

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod selman 1. 2. 2008 17:53

Nechcem robit link na konkurencne forum nariek tomu toto ak sa potvrdí :
http://www.fony.sk/index.php?podstranka=novinky&cislo_clanku=1598
selman
Junior

Odeslat příspěvekod M. 1. 2. 2008 17:59

Je to i na Mobilmanii.

No co, to je zivot a business. Kdo na to nema, musi z kola ven. A zatezovat problemy divize cely podnik se taky neda.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Expert

Odeslat příspěvekod holandan87 1. 2. 2008 22:31

Doufam,že se z toho Motorola vyhrabe. Po tom, co mi zkrachoval Siemens, sem přešel na Motorolu. Naprostá spokojenost. Dnes jsem si hrál asi hodinu s novinkou Motorola Razr2 a Z6. Ty mobily jsou naprosto skvělé. To co lidem vadilo, je odstraněno. Menu je konečně konkurenceschopné (neříkám, že staré nebylo přehledné a upravitelné, ale třebas menu na motorola krzr k1, za to by měla jít motorola sedět a nemůže se divit, že je v mínusu. Tak pěkný mobil, jenom co ho ale otevřete, uvidíte strašné menu, ošklivé barvy, no otřes prostě). Jinak fakt nechápu, proč to "nefunguje". Snad ještě marketing mi přijde špatný. O Motorolách se skoro nikde nedozvíte. Všude samá Nokia,maximálně SE. Kdy jste naposled viděli reklamu na Motorolu? Naposled tuším, že to byl Razr. U operátorů sem tam ňáká Motorola, ale výběr nic moc. Asi jsme pro ně moc malá bezvýznamná země, ale jestli Motorola funguje stejně i v západní Evropě, tak je to špatný.
tak jde čas...Philips Savvy - Alcatel OT301 - Siemens C35i - Siemens S45i - Siemens ST60 - Motorola V500 - Motorola Razr V3i
holandan87
Junior

Odeslat příspěvekod mazo 2. 2. 2008 00:57

musis ist az mimo Europu aby si si vsimol rozdiel...
Voda všetko zaplavuje a zmýva ľudské hriechy...
mazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martas06 2. 2. 2008 23:31

Znacku motorola mam rad...nekoli jsem jich mel a bude ji skoda.Mluvim tak protoze tusim ze prece jen skonci i kdyz mobilni divizi materska Motorola osamostatni.Je mozne ze ji koupi SE kdo vi...jak by potom ale znel nazev spolecneho podniku netusim...SE-Motorola? asi ne,podle me jsou to jen famy a znacka skonci v cine,jako kdysi alcatel,pak sagem a naposled philips.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 2. 2008 00:08

Byla by skoda, kdyby to s motorolou skoncilo spatne...byla vlastne prvni, kdo vyrabela mobily...a rozhodne patri k mym nejoblibenejsim znackam, hlavne ve starsim obdobi. Motorola ma dobre napady a dela skvele telefony, nedoakzu pochopit, ze je to tak spatny....no uvidime, snad to dopadne dobre...
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martas06 3. 2. 2008 00:25

Tak,tak...take nepochopim jak mobilni divize muze byt pro vyrobce ztratova,vzdyt RAZR lamal/e uspechy a posledni V8 ci Z6 jsou vic nez dobre telefony,nemluve o Z8...cert vi v cem to vezi.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 2. 2008 00:47

Tady jde o to, ze lamal uspechy, ale protoze ho prodavali hodne pod cenou...takze tam bude asi zakopana cuba...a totez s KRZRem....naprosto nevidana luxusni vec, pred rokem 11 tisic...a dnes se prodava za ctyrku...neuveritelny a bohuzel to hodne potapi jak image, tak vydelky :( Ale jinak zrovna KRZRa jsem vloni koupil manzelce k Vanocum a nemuze si ho vynachvalit, jiny mobil takhle dlouho jeste nemela a o jinem nechce ani slyset...a to je bezny uzivatel, zadny nadsenec, co by se v tom hrabal...tak fakt nevim, kde je problem...
Caddy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom1122 3. 2. 2008 09:46

No nevím,ale Krzr s prodával velice dobře prakticky hned po uvedení,tedy za plnou cenu...která odpovídala tomu že v té době byla K1 defakto vlajková loď véčkové produkce.K poklesu ceny došlo logicky po uvedení K3 nedávno po V8.
Pokuď bych Moto něco ohledně K1 vyčítal bylo to že za 1. mohla přijít dříve,Motolola klidně nemusela vydávat kvanta variant na původní Razr za 2. mohla uvolniť upravenou variantu K1M i pro Evropu .
Co se týče GUI a šerednosti menu.No zrovna K1,3 má asi poslední vychytanou verzi klasického Moto prostředí,někomu vyhovuje,někomu nikoliv.Faktem je že nové MOTOMAGX je bezesporu krokem vpřed.

Hlavně doufám že Motorola opravdu nepřestane vyrábět telefony,pokuď se podívám na véčkovou produkci konkurence nevím jestli se mám smát nebo brečet. :D
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod Martas06 3. 2. 2008 11:03

GUI motorolo bylo/je vzdy tercem kritiky...jini si ho naopak nemohli vynachvalit,je proste jine nez u SE a Nokii co na tom,me treba vyhovovalo.Co napsal onej fin. analytik v prvnich zpravach o motorole mi prijde jako pitomost....motorola nema urcite problemy kvuli pouzitemu SW ve svych telefonech,spis to bude spatnym marketingem a tim ze Nokia a SE jsou proste oblibenejsi.
Dalsi veci je to ze motorola se soustreduje z 90-procent na telefony veckove konstrukce a jine jako by ani nebyly,i tohle muze mnoha uzivatelum a potencialnim kupcum vadit.
Motorola vyrabi bezkonkurence nejlepsi "vecka" jake lze poridit,ostatne je to jeji "vynalez" a konkurence ji v tom nesaha ani po kotniky,prikladne zpracovani(narozdil od jinych),jedinecny design a vybava plne odpovida dnesnim standartum.To ze vetsina ji nabizenych modelu ma nevalne fotoaparaty bez AF...no pro vyrobce neni toto prioritou,tou je telefonovani a fotak je v telefonu jaksi navic...nokia ma take ve vetsine modelu mizerne fotaky a nikdo ji to prilis nevycita.Co vim tak treba v koreji motorola take par modelu uvedla a jeden ma i opticky zoom,nemluve o variante MAXX V6e s AF pro operatora Cingular,u nas byl asi nejlepsi V3X s mecvh. prepinacem pro makro,vyrobce to proste zkousi zda bude zajem a jestli nepadne spoluprace s kodak vypada vic nez slibne.

Zaverem,ja osobne vidim problem ve ztratovosti divize v marketingu,chudsi nabidce a to ze vyrobce nechrli jeden model za druhym jako konkurence o to jsou ale predstavene telefony kvalitnejsi a pomalosti uvadeni jednotlivych modelu na evropskem trhu a predevsim u nas...ceske zastoupeni motoroly je primo ostuda a dobrou povest vyrobci rozhodne nedela.

EDIT:
Co tak koukam,zda se ze uz i redakce motorolu zavrhla.....funguje nekomu http://www.motorolamania.cz ? me to vzdy hodi do katalogu motorol :oops:
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 2. 2008 13:38

Taky bych to videl na marketing...

jinak co se mi u motoroly moc libi, jsou trbea barevne variace..neznam jinou znacku, kde by si u tolika modelu mohl zakaznik vybrat z tolika barev...kdyz jsou dve, vetsinou je to uspech :)
Caddy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pade 3. 2. 2008 13:45

Martas06: motorolamania ma už dlho problemy, forum nešlo velmi dlhu dobu a nové članky nepribudali, jeden z adminov sa vzdal funkcie... bude treba kontaktovat dalsieho admina, a dohodnut s nim spolupracu.
Pade
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martas06 3. 2. 2008 13:55

Caddy píše:Taky bych to videl na marketing...

jinak co se mi u motoroly moc libi, jsou trbea barevne variace..neznam jinou znacku, kde by si u tolika modelu mohl zakaznik vybrat z tolika barev...kdyz jsou dve, vetsinou je to uspech :)

Asi tak....nic to ale nemeni na tom ze ta vecna kritika MENU motorol na tom ma svuj dil a i zde na MM recenzenti "zatloukli par hrebicku" do rakve...ze!
Proc zde nikdo nekritizoval menu S40 u Nokii 6020/21 ci 6230?????,nebude to tim ze NOKIA je proste modla pro vsechny pisici zde na mobilmanii.....at se to adminum libi ci ne JE TO TAK,odjakziva tehle znacce MM nadrzovala a je tomu tak stale!!

EDIT:
Kdyby motorola prece jen skoncila byklo by to fakt na nic.
Vyber se porad zuzuje a za chvili zde bude jen Nokia popripade SE...FAKT DOBRY.
Telefony od nokie maji priserne dilenske zpracovani (viz. treba N95,N76 ci E65) spoustu chyb ale je to proste NOKIA...bohuzel.
Silne mi to pripomina situaci AMIGA vs. PC...ten horsi vzdy vyhraje.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod holandan87 3. 2. 2008 14:36

Přesně, Nokia má špatné dílenské zpracování. Znám tři Nokie z okolí, 6131- za 14 dnů sedřený displej a okolo klávesnice, 5300- mechanismus nic moc a když se rozsvítí klávesnice tak celý mobil prosvítá, nejspíš ušetřili 5 haléřů na nákladech. Bomba!, 6280 - mechanismus vysouvací taky neni košér. No a pak se koukněte na Motorolu, RAZR má ušlechtilé materiály, hliník, hořčík,... Mám Razra V3i už rok a půl a vypadá jako nový a to ho nosím v kapse a už mi párkrát upadl. Nic se neloupe, kloub je pevný. Ale pak se podívejte na to menu. To je ostuda. Ať si každý řiká, co chce, já jsem fanda Motorol, ale donedávna modely Motorol byly softwarově mnohem horší mobily než třebas modla Nokia. A proto polde mě mnoho potenciálních kupců přešlo ke konkurenci. A to stačilo tak málo. Aspoň graficky zlepšit menu. Ale věřim, že to motorola přežije. A ať už proboha něco udělaj s tim marketingem.
tak jde čas...Philips Savvy - Alcatel OT301 - Siemens C35i - Siemens S45i - Siemens ST60 - Motorola V500 - Motorola Razr V3i
holandan87
Junior

Odeslat příspěvekod Martas06 3. 2. 2008 14:50

Menu jako takove at uz P2K ci P2K05 nebylo a neni spatne.Problem byl v tom ze V3,V3i pouzivaly TFT 176x220 a zobrazeni bylo prinejmensim "divne".U modelu V3x V3xx KRZR K3 ci V6 MAXX uz na QVGA 240x320 vypada daleko lip a rychlost je take o necem jinem.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Další stránka