E398 otazky uzivatelum

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod tucnak 31. 7. 2005 10:49

Sem brouzdal internetem a našel sem Alcatela S853. Asi si tu motorku rozmyslim. Ten Alkáč vypadá fakt dobře viz. http://www.mobilmania.cz/Mobilnitelefon ... ARI=109550
:tleskani
tucnak
Junior

Odeslat příspěvekod Sc0rpio 1. 8. 2005 11:28

tucnak píše:Našel jsem ji za 4599 s dph http://www.telel.cz. Kupoval sem tam Nokii 3410. Vše originál. Po tom se ***** kontaktoval jsem Nokii a moje řada byla poruchová. To sem si oddych. Tamjá asi půjdu (rozuměj do telel). čavec)/quote]

LOL pred 3 mesici sem ji mel za 4999 :) Ted jde sehant 4,5-6k dle obchodu...zkuz treba mobilarena.cz
Sc0rpio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ammadeus 1. 8. 2005 16:15

tucnak píše:Sem brouzdal internetem a našel sem Alcatela S853. Asi si tu motorku rozmyslim. Ten Alkáč vypadá fakt dobře viz. http://www.mobilmania.cz/Mobilnitelefon ... ARI=109550
:tleskania/quote]
Nj ale musíš počítata s cenou která nebude zrovna taková, jako motorka a čekat.. no to by ses nedočkal nikdy prže vždy vyjde lepší mobil počkáš až zlevní a vyjde další atd atd
Techno fever...
Ammadeus
Junior

Odeslat příspěvekod retikula 2. 8. 2005 23:30

No... ja si asi tuhle Motorku nakonec taky rozmyslim. Ten Alcatel je zajimavy, ale padnul mi do oka SE 700. Je za stejnou cenu, jako Motorola E398, ale ma lepsi vybavu - hlavne ten infraport a i nataceni videa,coz se nekdy muze hodit. Ma taky vetsi vydrz baterie. Kamoska ho ma, tak ho musim prozkoumat. Kdybych ho koupil s novym tarifem 150 u Oskara, byl by za 2,5 tisic a to je hodne slusny. Takze mam brouka v hlave :) Motorola se mi ale porad libi, hlavne se dobre drzi v ruce a ma super tlacitka. Kam se na ni ten SE hrabe, to je fakt.

Je pravda, ze cekat muzes donekonecna, ale nikdy bys nic nekoupil.
retikula
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 3. 8. 2005 15:44

E398 dokaze tiez nahravat video :!: :!: :!:
Andrew-DC
Pokročilý

Odeslat příspěvekod retikula 4. 8. 2005 23:43

Dokaze nahravat video? Aha, tak to je pro me novinka... ve specifikacich na Mobilmanii se uvazdi, ze nedokaze. To myslis jako ze kdyz se preflashne, nebo uz normalne od vyroby??? Dik za odpoved, protoze jsem jeste Motorolu neodepsal. Dnes jsem si zkousel SE 700 a ten joystick je dost hrozny, sotva se ho dotknu a uz vybira funkce. Z me stare motoroly jsem zvykly, ze se do joysticku muzu pekne oprit a to mi dost vyhovuje.

Jinak jsem ji dnes videl za 4.399 na Mustku na zastavce ve Vodickove ulici. Akorat opet s tim tlacitkem od t-mobile.
retikula
Junior

Odeslat příspěvekod Ammadeus 5. 8. 2005 14:05

retikula píše:Dokaze nahravat video? Aha, tak to je pro me novinka... ve specifikacich na Mobilmanii se uvazdi, ze nedokaze. To myslis jako ze kdyz se preflashne, nebo uz normalne od vyroby??? Dik za odpoved, protoze jsem jeste Motorolu neodepsal. Dnes jsem si zkousel SE 700 a ten joystick je dost hrozny, sotva se ho dotknu a uz vybira funkce. Z me stare motoroly jsem zvykly, ze se do joysticku muzu pekne oprit a to mi dost vyhovuje.

Jinak jsem ji dnes videl za 4.399 na Mustku na zastavce ve Vodickove ulici. Akorat opet s tim tlacitkem od t-mobile.

Po flashi na I398 to umi a s tou vydrzi SE k700i ehm kamos ho ma a je to hruza to nema vydrz.. no a vem to tak ze E398 ma dva repraky ktery fakt pekne hrajou tak to trosku zere baterku a SE k700i rozhodne takto nehraje.. a vydrz bych rek ze ma E398 o kusicek lepsi..
Techno fever...
Ammadeus
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 5. 8. 2005 15:05

no mne ta vydrz nejak nelahodi......a tie dva repraky to mas pravdu....a E398 je lepsia preto lebo ma pamatovky :mrgreen: ...nabuduci rok tam mozes smarit 2GB :mrgreen: a do K700i mozes tiez ale len tak ze to olepis tu kartu o mobil :D :D
Andrew-DC
Pokročilý

Odeslat příspěvekod retikula 5. 8. 2005 20:23

No, kluci, mne je celkem jedno, jestli ma telefon stereo repraky, nebo blikani. Hlavni je vydrz baterie a nejake zakladni veci, jinak se klidne spokojim i s cernobiilym displayem u moji stare MOT T-280. Kdyby me obcas nezlobila, nemnenil bych ji, ale ma nejake mouchy, ktere mi zneprijemnuji zivot (obcas nezvoni, obcas maze tel. c., pri mnoha sms v pameti se resetuje - upgrade firmware nepomaha). Na druhou stranu je velmi odolna a joystick je perfektni, oproti SE 700, ktery je az moc citlivy. S tou vydrzi baterie jsi me docela potesil, i kdyz vim, ze na udaje od vyrobcu se moc spolehat neda (a SE ma psano asi o 80 hodin pohotovsto vice). Docela vazne znovu premyslim o te Motorole.

Co bych ale fakt uprednostnoval by byl typ bez tlacitka T-mobile, chtel bych mit tlacitjo MENU pekne soumerne nad joyestickem. Vy, co mate t-mobile, muzete mi napsat, jestli se k tomu tlacitku da priradit i jina funkce, nebo je to napevno wap of T-mobile???

Popripade, kde se da za dobrou cenu sehnat typ bez t-mobile?
Ja jsem ho videl za 5.100 ve Spalene v Praze, pricemz s tlacitkem t-mobile za 4.399 na Mustku. Tomu rikam docela slusny rozdil!

Zdravi Pavel
retikula
Junior

Odeslat příspěvekod Zwick 5. 8. 2005 21:09

No, co se týče výdrže... Nevěř tomu co na mobilmanii píšou... ;-) Myslím si že vydrží více jak K700i... Natáčet videa umí... Paměťovky jsou plus...

Btw. K700i jsem chtěl taky ;-) ale paměťvky rozhodly.. nyní jsem rád že jí mám... Alcatel S853, ten je můj miláček... Jak vyjde, tak si počkám až zlevní a budu kupovat :-)
Na to si zvykej.... :D
Zwick
Junior

Odeslat příspěvekod Zwick 5. 8. 2005 21:12

Mimochodem, já mám originál, bez talčítka T-Zones. A to talčítko stejně použiju jenom dvakrát do roka... Jinak na tlačítko si nepřiřadíš žádnou jinou funkci (bez počítače ne)... A po nahrání i398 MP bude fungovat jako spoušť iTUnes...
Na to si zvykej.... :D
Zwick
Junior

Odeslat příspěvekod retikula 5. 8. 2005 23:10

Prave proto bych uprednostnoval spis verzi bez tlacitka, jen by mi tam prekazelo. Z moji T-280 jsem uz dost navyklej mackat MENU uprostred nad joystickem,takze proto. ja vim, jsou to detaily, ale znas to.

S tou vydrzi baterie to jsou docela dobry zpravy, to me tesi. Navic i ten display se da docela dobre precist i na slunicku. I kdyz nejlepsi z tohoto pohledu jsou stary dobry dvoubarevny :)

Jeste mam dalsi dotaz: Pozorujete nekdo nejaky potize?
Ja jsem hroznej koumes, takze napriklad u moji stary T-260 jsem zjistil, ze kdyz si priradim k SMS urcity ton, resp. ho vypnu, nemohu po nejake dobe uskutecnovat hovory - nic neslysim. I moje soucasna 280 dela to, ze kdyz ji dam pres noc na tichy rezim, rano ji musim zapnout a vypnout, jinak by nezvonila. A to dela dokonce i kdyz je na ztisenou hlasitost. Docela by me zajimalo, jestli uz maji nove motoroly vsechno vycchytane, doufam, ze jo, protoze i pres par takovychto zkusenosti se mi porad libi.

Takze pristi tyden se na ni znovu mrknu. Ma smysl zkoumat, jaka verze flexu, nebo neceho jineho to je, nez ji koupim? Nebo ne, protoze si to stejne muzu vsechno prehrat sam?
retikula
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 6. 8. 2005 11:09

no ked som kupoval E398 ete v decembri tak som kupil s jednym tlacitkom bo byvaly Eurotel u nas to tak predaval a je to cool.....

no a chyby zatial ziadne......len zo zaciatku ma stvalo ze bola java bloknuta a musis ju odblokovat......a skiny tiez isli tazko ale to sa naucis........zober si E398 je to cool phone..........ja tiez teraz rozmyslam nad novy mobilo....takou E680i asik sa ulakomim :)
Andrew-DC
Pokročilý

Odeslat příspěvekod retikula 8. 8. 2005 13:33

Jsem uz skoro rozhodnut. Uzivatelske recenze jsou fajn, ale stejne se tam nedoctu o tom, co me zajima proto bych se jeste rad zeptal uzivtelu na par praktickych zkusenosti z provozu:

(1) Pokud poslu SMS a jsem mimo signal, ulozi se zprava do OUTBOXu a posle se sama az telefon opet signal najde?

(2) Pokud si ulozim zpravu do Konceptu a dam do telefonu jinou SIM kartu, bude zprava ulozena na sim karte, v telefonu, nebo na pametove karte - nebo se to da nastavit? Pokud pouziji jinou SIM a pak se vratim k puvodni SIM, bude zprava stale ulozena v konceptech, nebo se vymaze?
To same o udalsotech v kalendari - zustanou, nebo se vymazou??

(3) Mohu si slozit vlastni melodie na zvoneni, nebo SMS? Dnes jsem mel telefon v ruce, ale nikde jsem funkci skladatele nenasel.

(4) Je konektor na sluchatka (klasicky 2.5 mm jack) jako u predchozich modelu Motorol?

(5) Po preflashnuti na nejakou (jakou presne?) verzi se udajne objevi zaznamnik hovoru, nebo diktafon, nebo oboji (?). Zapina se pak nejakym tlacitkem na boku telefonu, nebo musim jit do menu?

(6) Kdyz prijde zprava pri zamknute klavesnici, mohu si ji precist aniz bych musel klavesnici odemknout? Zamkne se klavesnice po precteni sama? Rozsviti se display pri zamknute klavesnici a prichozi zprave?

(7) Da se sehnat baterie s vetsi kapacitou?

(8) Ma nekdo povedomi, jestli se dela se nejaky podobny typ teto klasicke konstrukce, ktery ma neco navic (jmenovite mi proste chybi infraport, ale koukam, ze ho Motorola uz asi nikam davat nebude...) a je treba dostupny jen na trhu v USA?

Diky moc. Pavel
retikula
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 8. 8. 2005 15:18

tak
1. neviem ako je to na originalmon ecku ale mne icko uklada smsku ked nie je signal a posle sa aj sama potom

2.do konceptu sa da ale neskusal som s inou kartou.....a na pamatovku sa nedaju ukladat smsky

3.mozes zlozit vlastnu melodiu ale len sprosti format nie midko......a je to totalna blbost........skladatela nenajdes nikde v telefone....je tam len motomixer.....

4.jj je tam 2,5mm jack a to je uplna hlupost lebo tie sluchatka co su dostupne su uplne na nic......keby bol 3,5mm jack tak mozes mat hocijake sluchatka.....ale videl som obrazok na ktorom si nejaky podelany rus porobil sluchatka...tak ze tie origos odrezal a hodil tam nejake fakt huste sluchatka

5. objavy sa diktafon ale ten je na nic.....da sa nahrat len 1minuta a zvuk sa prehrava nie cez bocne repraciky ale cez sluchatko cez ktore telefonujes....a zaznamknik hovoru tam nie je a da sa diktafon aktivovat bocnym tlacitkom pod volume

6. podla mna sa da zohnat bateria z vacsou kapacitou ale neviem ci u vas ale u nas na slovensku zatial som nenarazil....mozno tak v nemecku alebo niekde inde

a to posledne nerozumiem: "( Ma nekdo povedomi, jestli se dela se nejaky podobny typ teto klasicke konstrukce, ktery ma neco navic (jmenovite mi proste chybi infraport, ale koukam, ze ho Motorola uz asi nikam davat nebude...) a je treba dostupny jen na trhu v USA? " to sa na co vstahuje tato otazka? :hm
Andrew-DC
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka