Co vám vadí na motorole?

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 10. 4. 2007 11:08

Jen to, že k nám nedováží všechny telefony, zvlášt ty z vyšší třídy.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mama1 10. 4. 2007 13:35

Mně vadí:
- ignorantský přístup k zákazníkům (redukci na sluchátka do ČR dovezli až po půl roce doprošování
- u L7 nespolehlivý budík
- debilní nápad u L7 připojovat sluchátka do mini USB + sluchátka musí mít v sobě zesilovač (v ČR jen jeden typ sluchátek tohle všecho splňuje a funkční redukci motorola odmítala do ČR dovážet)
- jinak L7 za ty prachy dobrej foun
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod iantaris 3. 11. 2007 18:23

O prázdninách jsem si koupil Motorolu L7e, hodnotím ji tedy se značnou uživatelskou zkušeností. Předem musím napsat, že kupovat tento telefon na jakoukoli práci (administrativa, texty atd.) je hloupost největší. Mobil na tyto úkony ani není stavěný...Hlavním tahounem je styl a zase styl. Fotoaparát nestojí za nic, ale při troše snahy a dobrém světle vytvoříte obrázek. Telefon je drobet pomalejší, ale určitě ne krizově. iTap je na zabití, ale díky klávesnici se váš hněv jistě přesune jinam. Na oko paráda, ale psát sáhodlouhé zprávy? Nikdy.
Co dodat, tento telefon jsem koupil a i přes jeho očividné zápory jsem spokojen. Bluetooth, micro SD, display, kovové tělo, personalizace a celkový vzhled to dokonale vynahradí...Pokud vám záleží hlavně na zevnějšku a nějaký ten zlomený prst při psaní oželíte, je L7e volbou pro vás.
iantaris
Junior

Odeslat příspěvekod Laky 11. 11. 2007 09:21

Mam dojem, ze niektori sa stazuju na veci (napr. BT na V3) bez toho, aby mali poriadne nastudovany navod alebo sa naucili s telefonom pracovat...

BT: tych 60s. je doba, po ktoru je telefon detekovatelny... Ak si ho raz detekoval, tak ho nemusis znovu detekovat - staci vybrat zo zoznamu znamych zariadeni a ide to bez problemov (mna takto funguje V500, V547, V3)

Tel. zoznam - staci si prestavit na zobrazovanie len hlavneho (primary contact) a bude zobrazene meno len raz - dalsie cislo sa zobrazia az po otvoreni daneho kontaktu...
Laky
Junior

Odeslat příspěvekod .DeToX. 12. 11. 2007 22:25

Jedna z veci co mi vadi na mojej V3i je, ze kdyz zhasne display a ja ho chci roznout, tak ked na neco zmacknu tak se to pocita ako bych to chtel zmacknut. Treba pri prehravaci alebo tak. Esi vite ako to myslim. Ale jinak sem rad ze mam V3i :)
Telefon: MOTORAZR V3i non-iTunes -> V3iTunes
FW: R479_G_08.B5.10R B/L: 0A.52 -> 0A.30 w/ TP
.DeToX.
Junior

Odeslat příspěvekod ivcab 20. 8. 2009 08:57

Bohužel mě zkušenosti moje a mého manžela s Motorolou donutili přispět do diskuse.
Předloňské vánoce jsme se obdarovali mobily Motorola, já Z6 a manžel má V8. Co se týče vybavení, řekla bych, žádné připomínky. Zpočátku maximální spokojenost, telefony fungovaly a vypadaly opravdu exkluzivně.
Postupem času však docházelo k problémům. Mě se na Z6 (při nošení telefonu ve zvláštní kapse v kabelce, ne v kapse!) začaly odlepovat díly. Nejprve střední kolečko, poté oranžový terčík okolo. Následně mi zcela odpadl výstupek na vysouvání telefonu. To co vypadalo bytelně, bylo plastové, šíleným způsobem slepené dohromady.
Nyní, po necelých dvou letech používání, já mám telefon několikrát lepený, po uskutečnění tak tří hovorů mi baterie hlásí nutnost nabití.
O manželově baterii ani nemluvím. Telefon je celou noc na nabíječce, zvedne první hovor, následně slabá baterie a znovu na nabíječku. A to nemluvím o tom, že se mu telefon neustále zasekává - na displeji zůstane příchozí hovor, nejde přijmout a telefon je nedostupný.
Telefony jsou originál, kupované v řádném shopu. Vůbec tomu nerozumím. Po letech s Nokiemi a SE jsme chtěli něco lepšího. Rozčarování nebere konce.
Ostatním přeji lepší zkušenosti.
ivcab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubaak 26. 8. 2009 22:03

Ja mám hodně Motorol a se všema jsem spokojen a dalši bych si koupil :D
Timi T260 = Snad jen velikost a baterka, pač čím víc volám tím dýl vydrží (6 dní pro ní nejsou problem ani dnes :D ) jednou jsem jí nosil celej měsíc a byla sranda sledovat lidi s posměšky co je to za socku (v roce 2009) :mrgreen:
Timi T250 = neměl GPRS a celkově byl horší než 260, snad už proto že nevydržel pád a nasledný přejetí .... ale měl jsem ho rád a chybu neměl vysloveně žadnou a proto další motorola byla jen převlečený a okuchaný Timi.
V66 = neměla přední displej, ale jinak srdcovka. Utopena na kole :'(
V60i = Baterka a jistá rozvrzanost tam už je :( jinak ji nosim furt když je nálada
T720 = Tam není nic, snad jen "nečitelny" displey. Vše jinak drží, ale je tam druhá baterka. Zustala doma a občas jí vyvenčím.
V3i = byla utopena a podle toho se chová :( jinak jsem jí miloval. Je doma ale nejde používat v životě....
V3x = nejlepší Motorola co jsem měl, ale nevydržela přejetí autem. Je mi po ni smutno a furt jí mam doma :'(
L7 = nikdy mi nepřirostla k srdci, vypadlo ji tlačítko (sekundak vyresil), ale objektivně nemám sní žadný problém a po čase jsem si ji oblibil. Přece jen je to V3i, ale neotvírací. Jednou v servisu preflashnutá. Teď jsem sní zas běhal týden a krom debilně rozloženy klavesnice není ani po letech problem.
E6 = koupil jsem si jí jako hračku, nejde na ní napsat na kole SMS, ono i v MHD je občas problem :D Ale jinak je to prima černý kvádřík. (nosím někdy jen tak i bez simky)
V9 = to samé co V3x jen složitější, nejvíc mě štve že nemá nastupce a překrytování stojí přes 3000,- :'( asi to ale do ní obětuju, mám jí rád i když jednou byla v servisu na výměnu desky.

S motorolu jsem byl vždy spokojen a doufám že nebudu donucen přejít na jinou značku, samozřejmě si člověk musí dávat pozor jaký model si kupuje.... a hlavně nesmí kupovat Motorolu dřiv než po 3 měsících po uvedení do prodeje, ale tak je tomu u všeho. Samozřejmě dřiv Motrola byla na tom líp, ale i tak je to pro mě srdcovka...
Bu Bu Bu!
bubaak
Junior

Odeslat příspěvekod MotoBob 27. 8. 2009 15:25

V rodině máme L7, V3i a Z10. Nejhorší byla Z10 :) L7 a V3i se dají poměrně dobře editovat.
Jako přehrávač mp3 skvělá záležitost :)
Panasonic GD35-->Siemens C25-->Siemens A60-->Motorola SLVR L7-->Motorola Rizr Z10-->Samsung S8000 Jét-->Samsung Galaxy Note II-->Samsung Galaxy S6 Edge+-->Apple iPhone 7 128GB<--

Život není zlej, to jenom lidi jsou sv*ině.
MotoBob
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 30. 8. 2009 17:20

Vadit může to, že u nás snad Motorola ani nic neprodává. Takže je to marné a nic víc cenu psát nemá. Stejně s Motorolou nějaké zkušenosti ani nemám.
Co by mělo ale vadilo, bylo omezení bitrate MP3 aspoň u některých (nevím jestli u všech) Motorol na 192kbps. Konvertovat to, to bylo utrpení.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bloodmen 1. 9. 2009 10:55

T2288 - má první Motorola, po odhalení servisního menu a možnosti editací jsem se do ní zamiloval. Běhala suprově, bez problémů.

V300 - krásný modrý telefonek, trochu mi vadil jen přehršel kláves nahoře. Opět jsem si jí upravoval, takže mi nakonec i natáčela video. :)

Razr V3 - stylovka, funkčně celkem shodná s V300. Blblo mi u ní podsvícení klávesnice, což jsem vyřešil jejím rozebráním a odstraněním prachu z konektoru. Poté běhala suprově. Bohužel měla malou paměť, a proto jsem jí nahradil.

Razr V3x - dlouho jsem si o ní myslel, že je to nejlepší Motorola. Krásná, svižná, bytelná. Používal jsem ji téměř dva roky, pak už začaly problémy s kloubem a tak jsem jí uložil ke spánku. Dodnes jí jako jedinou Motorolu mám na památku.

Razr2 V8 - opět stylovka. Krásný placatý obr. Vadila mi na ní výdrž baterie. Když jsem se vydal na pětihodinovou cestu, poslouchal při ní mp3 a neustále SMSkoval, tak to nevydržela. Ale na druhou stranu pěkně hřála.

Razr2 V9 - funkcemi na vysoké úrovni. Díky pokroku o něco výše než V3x (dokonce jely obě na stejném systému). Do tohoto telefonku jsem se také zamiloval, ale bohužel jsem měl vadný kus a měl jsem potíže s příjmem signálu. :( Nebavilo mě ji mít neustále za oknem, a proto přišla finální změna.

Zine ZN5 - od doby T2288 moje první nevéčková Motorola. Mohu s klidným srdcem říci, že ZN5 mi dala vše, co jsem od mobilu kdy očekával. Má výborný fotoaparát, který na běžné focení stačí. Díky wi-fi se mohu zdarma připojovat na internet, telefon vypadá velmi stylově. Skutečně zaujme každého. Vadí mi na ní její rychlost. Při otevírání galerie fotek může člověk vykvést. Také je náladová. Dva měsíce běhá bez problémů a den na to se 10x restartuje. Ale taková už zkrátka je. Občas naštve, ale dá se to snést.

Problém je, že kvůli potížím Motorola přestala dodávat nové telefony na náš trh. ZN5 tedy pravděpodobně zakončí můj život s Motorolou. Škoda, upřímně řečeno toho budu litovat.

P.S. Ta V3x v mojí skříni stále funguje a dokonce jí drží i baterka. :)
bloodmen
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 1. 9. 2009 21:26

bloodmen píše:Razr2 V9 - funkcemi na vysoké úrovni. Díky pokroku o něco výše než V3x (dokonce jely obě na stejném systému). Do tohoto telefonku jsem se také zamiloval, ale bohužel jsem měl vadný kus a měl jsem potíže s příjmem signálu. :( Nebavilo mě ji mít neustále za oknem, a proto přišla finální změna.

Vadná serie, měl jsem úplně stený problem a vyřešili to výměnou desky. Víc lidí mělo stejný problém .... Od té doby nevím co si koupím za telefon pač jsem nechutně spokojen. Hlavně je ale založená na staré platformě a má rychlý procík... V životě jsem neviděl tak rýchlý telefon :mrgreen:
Bu Bu Bu!
bubaak
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 3. 9. 2009 22:04

Já mám také jen pozitivní zkušenosti

T280 - měla super modře podsvícený displej a byla velmi kval. zpracována
V500 - pomalá ale dobře sloužila
L7 - problémy se softwarem
L9 - šíleně pomalá
E398 - špatně utěsněný displej, ale jinak není co vytknout
Rokr E1 - bez námitek
V9 - Vadilo mi pouze odfláklé zpracování kloubu
Z6 - dostal jsem ho do rukou jako použitý, otřesná konstrukce
ZN5 - lepší fotoaparát v mobilu jsem neměl, velmi hezký zvuk, příkladná konstrukce
E350 - první tel. s barevným displejem, sice hezký plasťák, ale sloužil dobře
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod obluda zelená 4. 9. 2009 23:05

Pozitivní? Co je pozitivní např. na tom, že je šíleně pomalá?
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr1968 5. 9. 2009 13:25

Motorola to v ČR vzdala.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 24. 9. 2009 11:00

Když sem kdysi reklamoval Nokii 5110, tak sem si jako náhradu koupil Motorolu D520 - chtěl sem něco levnějšího, po vyřízení reklamace by šla otcovi. U té Motoroly sem vydržel celý jeden den! V té době toho uměla asi tak 5% co Nokia 5110. Hned sem jí odevzdal otcovi. Další moje Motorola byl model V66 za cca 13tis, pěkné véčko, designově výborný, ale funkčně, ovládáním na Motorolu nikdo nemá, to se líp ovládal i Dancall. Nedivim se když mobilní business zcela opustí (bankrot), protože od dob žiletky to není žádná koncepce, ale chaos. Objevil se android, hurá na něj, za rok se objeví něco jiného, hurá na to.... hrůza.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka