Co vam vadi na MPx220?

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Hody 23. 3. 2006 12:48

Kladivo není špatný, myslel jsem ale trochu elegantrnější řešení (softwarový). Melodii si můžu v pohodě oříznout, mě šlo ale o to, aby hrála dlouho, abych si zprávy moh všimnout. Když to dokáže kdejakej Siemens, proč ne emerický véčko s emerickým softwarem (the best of all)??!

to wabi: pokud máš dostatečně velkou kartu (a to asi jo, když ji máš i na foťáku), tak nevidím problém. Používám standartní Media Player (můžu tak s mobilem v pohodě pracovat, na rozdíl od TCPMP, kterej nedokáže bezproblémově jet na pozadí :? ). Musíš si ale stáhnout Playlist Manager (třeba na airfagev.com) a pak to nemá chybu. Teda až na ty sluchátka - nedržej mi úplně v pohodě, zvlášť při běhu.

Neví někdo o zaručeně funkční redukci na 3,5 mm jack? Všude se tu o tom píše, jak to maj v každý elektře, ale když jsem se po ní pídil, tak na mě vždycky koukali jak na debila. A žádný hrátky s pájkou mě netáhnou.
Hody
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 23. 3. 2006 16:11

Hody píše:Neví někdo o zaručeně funkční redukci na 3,5 mm jack? Všude se tu o tom píše, jak to maj v každý elektře, ale když jsem se po ní pídil, tak na mě vždycky koukali jak na debila. A žádný hrátky s pájkou mě netáhnou.s/quote]

Už jsem někde psal, že žádná koupená ti fungovat nejspíš nebude. Motorola má nestandardní zapojení, takže s koupenou redukcí ti to bude hrát jen mono nebo dualmono.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martas06 23. 3. 2006 23:29

No ja tu redukci z 2.5 na 3.5 JACK mam,problem je stejny,motorola ma pravdepodobne kvuli HF,jinak konektor uvnitr zapojenej(nebo je to naschval?)
Na netu se v jednom foru objevil navo i s fotkama!..odkaz ale nevim.
Cely vtip spociva v tom,ze ona redukce co couha z konektoru founa,musi byt mirne povytazena(0.5-0.7mm)poznas to ve sluchatkach...razem hraji obe a stereo.

Takze bud to vzdycky povytahnout,a nebo dle navodu,nasadit na usti sma. konektoru,plastovej okrouzek,aby sis to treba v kapse,nezamack.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter34 24. 3. 2006 11:02

Problém je v tom, že zásuvka v telefóne je 4-pólová, zatiaľ čo redukcia, ktorá sa dá kúpiť má 2,5 mm konektor 3-pólový.Ja som to riešil kúpením HF z Alcatelu 311 a napájkovaním 3,5mm zásuvky. Zapojenie je nasledovné: od konca je mikrofón, ľavý a pravý kanál a kostra. Funguje to bez problémov, akurát som musel na konektore trochu odrezať z umelej hmoty v ktorej je zaliaty, aby sadol nadoraz.
Samsung Galaxy Note 10+
peter34
Junior

Odeslat příspěvekod Elmo26 24. 3. 2006 14:20

Jsem s ním naprosto spokojenej...jen mám výhrady k zadnimu krytu baterie,strasne vrze a ma vuli...jinak vse ok.
LG V10
Elmo26
Junior

Odeslat příspěvekod Onecar 24. 3. 2006 22:00

Taky mám MPx220, už jsem ho jednou zabil a musel přeflashovat... ale co, stejně jsem tam chtěl dát ROM 1.49 a takhle jsem prostě musel.. Jen abych někoho nevystrašil, hrál jsem si s registry a tématy, pak po jedné podivné instalaci nejelo boční tlačítko :lol:.. Master Reset + flash to ale jistí, to se mi fakt líbí, ten telefon je potenciálně softwareově nezničitelnej :-)

Právě čekám na miniSD 1GB, snad to pak konečně pořádně využiju (ono 32MB není málo, ale ty hry na Windows Mobile jsou velké krávy)... Se stabilitou OS nemám problém, zvláště po přechodu na 1.49 vůbec ne.. S kvalitou zpracování jsem nesmírně spokojen, telefon vypadá že i něco vydrží, pohodlně se drží atd... pak taky nesmírně jemný displej, po sundání té modré samolepky budete zírat... je to fakt sqjelé..

Celkově jsem z tohoto telefonku nadšený, dokonce mi ani vůbec nevadí prozatimní absence WM5..

Pro všechny kdo plánují koupi tohohle smartphonu; pospěšte, cena je více než výborná... každým dnem vidím více a více lidí s tímto telefonkem, myslím že tak do měsíce se tahle komunita rozroste na velikost mpx200-čkařů..
♫ [PORTABLE] SanDisk Sansa Clip 4GB SILVER + Etymotic Research ER-6i BLACK
♫ [HOME] Asus Xonar DX (soundcard) + M-Audio StudioPhille AV 30 + All Music in FLAC
Onecar
Junior

Odeslat příspěvekod Martas06 24. 3. 2006 22:13

S otazkou velkosti komunity,okolo MPx220,nezbyva nez souhlasit...cim vic tim je vetsi sance ze WM5 vyjdou i pro "nas"!

Rad bych jen vedel,kolik prepsani vydrzi FlashROM v telefonu....ja to mam prehrany 3x..z 1.28 na 1.49 pak na 3.53 no a zpet k 49-ce.
Takovy USB FlashDisky maj cyklu zapisu snad 1000,tady ale netusim....
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave84 25. 3. 2006 19:50

No musím říct, že na tomto telefonku mi vadí velice málo a spíš takové drobnosti, ale jelikož je to moje druhá mpx220, takže bych do ní šel i potřetí.
Takže vadí mi pomalejší najíždění do sms, při hovoru musím přerušit hovor abych se mohl šťourat v telefonu, občas mi při vytáčení hovoru zahlásí hlášku "nelze dokončit zahájený hovor ....", spíš ale jen čísla která nemám na sim kartě, ale dělá to jen tak 3x do měsíce a samozřejmě nepoužitelný foťák, ale ten jsem snad ještě nepoužil, od toho mám D750.
A z konstrukčních problémů poškrábání displeje modrým potvrzovacím kolečkem, ani podložení špuntů moc nepomáhá a kdybych je podložil víc, tak se bojím, že by mi vypadly, ale koupím si folii na pda, takže už žádné obtisky, upatlání a poškrábání nehrozí.A ještě pohybující se zadní kryt, ale třeba u mé předcozí mpx se nepohyboval, takže spíš záleží na kusu.
Mpx 220(vau),SE D750i,LG Chocolate,Sharp GX29,N95 sand(vau),LG Shine,Nokia 8600 Luna,MDA Vario III,
dave84
Junior

Odeslat příspěvekod ***Apollo*** 30. 3. 2006 23:30

Martas06 píše:S otazkou velkosti komunity,okolo MPx220,nezbyva nez souhlasit...cim vic tim je vetsi sance ze WM5 vyjdou i pro "nas"!

Rad bych jen vedel,kolik prepsani vydrzi FlashROM v telefonu....ja to mam prehrany 3x..z 1.28 na 1.49 pak na 3.53 no a zpet k 49-ce.
Takovy USB FlashDisky maj cyklu zapisu snad 1000,tady ale netusim....

Tak prepisovaci schopnosti ROM pameti se daji pocitat v radu tisicu az desetitisicu
Nalejvaj se pupence, nalejvaj se mraky,
a ja nejsem pupenec ani mrak, a naleju se taky.
Acer Extensa 5620 ;SE K790i, BMW E 30
***Apollo***
Junior

Odeslat příspěvekod Martas06 31. 3. 2006 00:00

J,j...pevne verim ze ta FlashROM v telefonu,je dostatecne kvalitni a snese to cobezne pam karty,USB disky a "flesky" obecne....
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kULDA82 1. 4. 2006 15:15

kdyz ne neverim ze to v servisu poznaji, proste odesla ROM ale nebudou vedet proc.
kULDA82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martas06 1. 4. 2006 20:55

V souvislosti s timto modelem,resp. TFT displejem,u nej pouzitym,mam jednu drobnost.
Vetsina recenzentu mu vytyka jeho citelnost(resp. necitelnost) na primem slunecnim svetle....naprosty nesmysl!!!!
Pristroj mam od 17.2 tedy neco pres mesic a pul,a dnes jsem ho teprve vyzkousel naplno,jak obstoji na prudkem slunci.
Pouzity vnitrni aktivni TFT displej,me rozhodne nezklamal...precetl jsem vse a bez problemu.Zasluhu na tom ma urcite i reflexni folie pod nim,jejiz
pritomnost jsem poznal bezpecne(pri naklapeni,"behaji" po plose takove duhove prouzky) a plocha pripomina lcd digi hodinek.
U me byvale MPx200 byla citelnost o trochu lepsi,bylo to hlavne proto,ze kryt displeje,bylo pruhledne plexi,bez jakehokoliv zabarveni.
U MPx220 je plexi mirne tonovane(kourove,jako bryle),coz je celkem jednoduchy trik,jak docilit toho aby barvy byly co mozna nejsytejsi a nejkontrastnejsi.
Stejne reseni je i u "normalnich" vecek,tehoz vyrobce,pocinaje modelem V300,pres V500,600 RAZR az po posledne predstaveny V360(petistovku jsem kratce mel).

Nekdo asi namitne,jak je mozne ze u 200-ky,po zhasnuti podsviceni,je displej stale citelny? a u 220-ky ne....
Neni to kvuli tonovanemu sklicku,ale proto,ze u MPx220 displej pri asi 10-sek. necinosti,ztlumi podsviceni na polovinu,a po delsi dobe zhasne uplne(vse se da nastavit v menu "Rizeni Spotreby
") Strucne,v onom menu je polozka "Vypinat Podsviceni" defaultne na 10sec,coz je ono ztlumeni na polovinu,pak je defaultni hodnota 1min a to je prave doba,po ktere se displej vypne uplne.

Kdybych srovnaval kvalitu displeju MPx200 a 220..bylo by to tak pul na pul.Ten ma to a ten ono.U 200 primo obrovsky(34×44 mm),o trochu lip citelnejsi na slunci ale navzdory TFT ma barvy ponekud mdle...
U 220-ky je o neco mensi(32×40 mm),citelnost na slunci nepatrne horsi,ale barvy(sytost,kontrast a vernost) jedny z nejlepsich na trhu.
Jediny problem,tedy zustava onen vnejsi informacni displej,je typu CSTN,coz je pasivni,a boj s primym slunce,vetsinou prohraje...ne kvuli tomu ze je "pasivni"(siemens S-55 je taky a jak je citelnej...) ale proto,ze nema reflexni folii na pozadi.Vyrobce mel pouzit radsi normalni cernobily LCD jako u 200-ky.....bohate by stacil(nebo refl. vrstvu)

Takhle to vidim ja,jestli ma na to nekdo jiny nazor,sem s nim :wink: nicmene stojim si za tim,ze citelnost vnitrniho displpleje na slunci vic nez dobra a blabolum co pisi nektere servery se neda verit...nejlepsi je vyzkouset vsechno sam.
Naposledy upravil Martas06 dne 1. 4. 2006 22:05, celkově upraveno 1
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martas06 1. 4. 2006 21:58

Nikde jsem tu jeste nevidel,jak jsou uzivatele spokojeni ohledne komunikace s PC.
MPx220 muzete pripojit bud pomoci USB-kabelu(je soucasti dodavky) ktery bohuzel zcela nepochopitelne,nema miniUSB konektor,jako jeji predchudce,RAZRy a posledne predstavene modely L6 a L7(myslim ze jine uz ,motorola pouzivat nebude..)
Druha moznost je Bluetooth.
Co se tyka rychlosti,total commander mpri USB hlasi rychlost prebnosu az 65 kb/s....port sice umi vic(USB 1.1 ma 1mbit/s a USB 2.0 myslim az 14mbit/s) ale podle me to brzdi jak rozhrani v telefonu ale hlavne ActiveSync.
Pri synchronizaci pres BT kterou pouzivam,mi to "jede" max. 15 kb/s...je to bida,ale pro beznou synch. a instalaci programu,bohate staci,na kopirovani videa a muziky doporucuju bud kabel nebo ctecku(format zapisu ve ctecce se musi shodovat s formatem v telefonu,jinak ve founu dela karta neplechu) kabel je proto nejjistejsi a rychlost dostatecna.
Muj BT-Dongle od MSI,zvlada az 1Mbit/s (125kb/s) jenze to je jen pomoci standartu site"PAN",ktery podporuje jen velmi malo mobilu.
Druha moznost je oznacena jako "Standartni seriova linka pomoci BT" coz je vlastne emulace serioveho portu....jina moznost neni.
Kdyz se pak podivate do spravce zarizeni v WIN XP,tak v portech "COM a LPT" je prave onen port uvedeny(nekdy taky BT serial)....jeho ovladac dovoluje nastavit max. 128kbit/s(to je prave onech 16kb/s)...zkousel jsem i jine ovladace nez ty od WIDCOM ale nechodily,je to proste HW limit BT-Dongle.

Kdyby vam nahodou ona rychlost 128kbit/s(uvedeno jako 128000) delala problemy,staci v portu zmenit na 115kbit/s(uvedeno jako 115000) pak to chodi vzdy....a rychlost klesne jen o trochu,na 14,5kb/s.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hody 4. 4. 2006 19:51

Nevím proč, ale když připojím mobil ke kompu, tak sice telefon se začne nabíjet, ale počítač ho vůbec nevidí. Musím vytáhnout usb kabel a strčit ho do jinýho. A to musím takhle přendavat pokaždý. Co mě ale štve mnohem víc, je že mi začalo blbnout nabíjení. Dám ho večer na nabíječku a on se mi místo toho začne vybíjet! Trvá to asi tři dny. Třeba se mi úplně vybije. Ráno ho tam pak musím strčit znova a to už funguje. I když se nabíjí nějak pofiderně. Řízení spotřeby ukazuje pořád děsně málo, pak ho vypojím a je to skoro plný, ale baterka dlouho nevydrží. :x
Hody
Junior

Odeslat příspěvekod er--fone 29. 4. 2006 17:04

Nemáte někdo nebo nevíte o tom kde bych mohl sehnat česko - německý slovník do telefonu? Dík za odpověď.
er--fone
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka