MPX220 - synchronizace a komatibilita

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod quido 26. 4. 2005 15:28

pojďme si zde vyměnit zkušenosti v této oblasti...
:wink:
já mám nějaké nové, bohužel ne zrovna dobré: :roll:
1/Active sync a BT
jak už jsem zde v jiném podobném tématu psal, jsou problémy s komatibilitou jednotlivých BT adaptérů... pokud máte BT integrovaný přímo v PC či notebooku, je to většinou bez problémů, pokud použijete externí USB adapter pro BT, mohou a nastat problémy - jde o to, že ne každý ovladač a dodávaný SW k danému adaptéru službu ActiveSync podporuje
2/ Outlook - kontakty
Přestože se zdá, že synchronizace z Outlooku v PC do mobilu probíhá bezproblémově a plně, není tomu tak - a dokonce záleží, kterou verzi Outlooku (MS Office) v PC máte - jsou rozdíly mezi synchronizacemi s verzemi 2000, XP a 2003; například položky typů tel. čísel jsou v telefonu omezeny, a tak třeba tel. číslo v Outlooku 2000 zadané pod typem Jiné se vám v telefonu vůbec nezobrazí a po další synchronizaci se vymaže i v PC, u verze 2003 se toto číslo naštěstí "přehodí" např. na typ Doma 2
3/ Outlook - kalendář
nedaří se mi vůbec korektně synchronizovat opakované události
4/ textové dokumenty
zatím jsem přišel na jeden poměrně výrazný nedostatek s češtinou; pokud do telefonu nebo na kartu nakopírujete soubor ve formátu TXT (pořízený např. v PC v notepadu) s diakritikou, v telefonu se tento soubor umí zobrazit prostřednictvím IE, ale fonty si nějak nerozumí, čeština není česky ale problematické znaky jako č ř ž ť atp. jsou nahrazeny jinými; ani pokus o změnu typu lokalizace fontů (zapadoevropský, středoevropský atp.) nepomůže


:?
Q.
quido
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod J-o-U 26. 4. 2005 20:26

Vezmu to strucne, mam tuhle Motorku jen par dni : Synchronizuju pomoci BT MSI, Windows 2003 a Outlook 2003 a je to bezproblemove. Adapter je to externi :wink: Kontakty jsou na svem miste, stejne jako polozky u nich. Opakovane udalosti nepouzivam :wink: A co se tyce diakritiky, zkus si pohrat s nastavenim IE, konkretne Moznosti/Jazyk a diakritika se ti urcite zobrazi. Me jen nejde do hlavy, proc kdyz nastavim Stredoevropu windows, se nastaveni po znovu spusteni IE obnovi :?: :|
J-o-U
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod quido 27. 4. 2005 15:05

BT - ano prave MSI je asi jedine, kter Active Sync podporuje...
:wink:
Kontakty - a kde najdes v mobilu v kontaktech položku jakio treba Spolecnost, nebo Jiny? Jiank vse OK, souhlasim
:)
S tou cestinou jsem si hral dost dlouho ale vysledek zadny... presne jak pises, prepnu-li typ pisma, zase se tam vrati ten puvodni; ted zkousim menit fonty, ale zatim bez vysledku...
jan nechapu proc mam experimentovat, kdyz prodejce hlasa plnou lkalizaci...!!??
:o
apomel jsem jeste na hlasove vytaceni, sluzba (Speech Recognition) - v cestine nelze vubec pouzivat!!!
:?
Q.
quido
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků