Předplacená karta s registrací a přehledem nákladů

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod comment 5. 3. 2015 13:12

Momentálně máme předplacenku Vodafone a plánujeme přechod na předplacenku Mobil.cz, Oskartu nebo Kaktus, případně nějakou jinou s internetem placeným po kb nebo zadarmo (tzn. ne jako Vodafone, že stáhnu 4kb a strhnou z kreditu 25 Kč) a rozumnými cenami za volání a SMS (to mají všichni dost podobné).
Z praktického použití vyplynuly dva požadavky:

- aplikace se stavem kreditu, která ukazuje okamžitě po volání stav a případně i přehled volání, dat a SMS, za které se strhl kredit (Vodafone má aplikaci, která kredit aktualizuje až po několika hodinách a nic jiného než výši kreditu neukazuje, což je na nic, protože člověk neví přesně, kolik kreditu vlastně má a pak najednou to klesne a zase nevím za co to vlastně bylo).

- možnost registrace karty na jméno, aby mi v případě ztráty dokázali SIM zablokovat a vydat novou se stejným číslem (a případně i zbytkem kreditu, ale to není tak nutné).

Žádný z virtuálů nemá klasickou infolinku, na kterou by se dalo zavolat, takže se cokoliv, co přímo nepíšou na internetu, skoro nedá zjistit. Pokud má tedy někdo osobní zkušenosti (hlavně s Mobil.cz, Oskartou a Kaktusem, ale případně i jinými), jak je to u nich v těchto dvou věcech, tak prosím napište.

Předem díky za rady.
comment
Junior

Odeslat příspěvekod malejjara 5. 3. 2015 18:11

Predplacene karty byvaji anonymni, pri ztrate pozaduji operatori cislo PUK, neni treba registrace na jmeno a myslim, ze ani ta registrace by bez znalosti cisla PUK nepomohla.
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod comment 5. 3. 2015 18:47

PUK je v pohodě, tak to samozřejmě stačí. Důležité je mít možnost získat další SIM se stejným číslem. Myslel jsem, že se to může mezi jednotlivými operátory lišit, pokud je to takto automaticky všude, tak to není potřeba řešit.
comment
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 5. 3. 2015 18:51

Je tu jistý rozdíl..u velké trojky (T-mobile, O2, Vodafone) se to tuším řeší na pobočce. U některých virtuálních operátorů (přinejmenším Bleskmobil, ale asi i mobil.cz či kaktus) je tomu tak, že si člověk pořídí novou SIM (jedno s jakým číslem) a nechá si starou SIM převést na ni i s kreditem.
Ale detaily bych si vyhledal u každého operátora zvlášť, aby se člověk nedivil.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danarr 5. 3. 2015 19:12

comment píše:aplikace se stavem kreditu, která ukazuje okamžitě po volání stav


To je v podstatě nemožné
Danarr

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 5. 3. 2015 19:20

Okamzite po volani stav kreditu vidis u Vodafone. STACI MIT ZAPLE BEZPLATNE INFO SMS NA DISPLEJ.

Pokud se ti nelibi platit za 4 kb 25 kc tak proc to tak mas nastavene ? Jinak jsi svepravny a dokazes se o sebe postarat nebo ne ? Lol
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonyni 5. 3. 2015 22:06

Oskarta účtuje po kb, Kaktus po 100 kb.
anonyni

Odeslat příspěvekod Pan Kája 5. 3. 2015 22:48

A jak to vlastně u kaktusu v praxi funguje? Když se několikrát po sobě připojím (a nepřekročím 100kb), tak mi zaúčtují třeba 3x 100kb nebo je tam nějaký (jaký) časový limit?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod comment 6. 3. 2015 20:30

Ok, takže to vypadá, že jedna z věcí, které jsem chtěl (obnovení SIM) je automatická a druhá (přehled) nemožná, a že se v tomto směru operátoři nijak neliší. Je to tak? Nebo přecejen nějaké rozdíly jsou? Co byste doporučili - Kaktus, Oskartu nebo Mobil.cz?

Pan Kája píše:Ale detaily bych si vyhledal u každého operátora zvlášť, aby se člověk nedivil.


Jak, vyhledal? Rád si to najdu, pokud mi poradíš, kde mám hledat. Na svých webech samozřejmě takovéhle detaily nemají a žádná infolinka neexistuje. Právě proto jsem se ptal tady, že by třeba někdo mohl takovéhle detaily vědět.
comment
Junior

Odeslat příspěvekod malejjara 6. 3. 2015 20:50

A přehled v internetové samoobsluze by nestačil?
http://www.onemobile.cz/predplacena-karta-jednicka/
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenek.Moravia 6. 3. 2015 23:04

comment píše:Ok, takže to vypadá, že jedna z věcí, které jsem chtěl (obnovení SIM) je automatická a druhá (přehled) nemožná, a že se v tomto směru operátoři nijak neliší. Je to tak? Nebo přecejen nějaké rozdíly jsou? Co byste doporučili - Kaktus, Oskartu nebo Mobil.cz?

Pan Kája píše:Ale detaily bych si vyhledal u každého operátora zvlášť, aby se člověk nedivil.


Jak, vyhledal? Rád si to najdu, pokud mi poradíš, kde mám hledat. Na svých webech samozřejmě takovéhle detaily nemají a žádná infolinka neexistuje. Právě proto jsem se ptal tady, že by třeba někdo mohl takovéhle detaily vědět.


comment: Infolinku má např. Sazkamobil a Opencall. Infolinka Sazka mobilu je neplacená z vlastní sítě i z cizí a Opencall má neplacenou infolinku z vlastní sítě a z cizí je to klasické mobilní placené číslo a není to žádné 844,840 841 a podobně.
Zdenek.Moravia
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 7. 3. 2015 07:32

Twist - v aplikaci Můj T-Mobile jsou widgety s kreditem na plochu a v aplikaci je i zpětně podrobný výpis.
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 7. 3. 2015 09:09

Oskarta - pro velmi málo dat nejlepší účtování, v samoobsluze jde zadat i jméno .... Na displeji ukazuje podobné info, jako Vodafone. Je samoobsluha na internetu a i telefonní linka, ale placená. Na druhou stranu když simku ztratíš, tak musíš poslat na jejich adresu foto občanky a krabičky ..... :D

Na druhém místě je Kaktus, také lze zadat jméno. Komunikace jen přes Facebook, platí se za každých započatých 100kb cca 10 halířů. Když je připojení rychle po sobě, bere se jako 100kb v celku, v určitém odstupu (neznám čas) a při odpojení je to dalších 100kb bez ohledu na velikost dat. Ale jde balíček za 50 korun měsíčně 80MB, při využití bonus akce je to za polovinu a při nové simce s 10 Kč kreditem lze až 200-250% bonus, takže můžeš mít první rok internet a volání za třetinu ceny...
Při ztrátě simky vezmeš a aktivuješ novou, pošleš jim na Facebooku soukromou zprávu s PUKem a ICID obou simek a oni ti přehodí čísla. Je to rychlé .....

Případně Mobil.cz má data zadarmo, na ten jsem úplně zapoměl.... Sice je to pomalé, ale na pár dat to bohatě stačí. Další podrobnosti nevím, protože na rozdíl od Kaktusu nesleduju.

Jinak Oskartu a Kaktus jde objednat ZADARMO a VYZKOUŠET osobně. !!!!!!! Udělej to !!!!
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod comment 7. 3. 2015 13:14

Reku - super, díky za podrobné info, přesně tohle jsem potřeboval. Díky moc.
comment
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 11. 3. 2015 01:14

Mobil.cz má data zadarmo, ale 30dní po dobití má "plnou" rychlost a i mimo je rychlost sice mizerná, ale na rozdíl od jiných op použitelná tzn vždy se vše načte nahází to timeout atd.
ještě taková otázka, proč když chceš vědět aktuální kredit si ho nezjistíš přes ussd kod? to mají snad všechny předplacenky ne?
JayDeeSq
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků