Emtéčko v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sNOWu 14. 10. 2019 21:07

CVOP musíš zadat při nákupu.
sNOWu
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 10. 2019 21:10

unavix píše:
ripper6 píše:hauzz: to ano, ja myslim kdyz ti sim ukradnou, ze se rikalo ze u simek na kredit pak nelze vystavit duplikat tj stejne cislo

Nešiř paniku. Vždy u všech hlavních operátorů jde dostat předplacenku se stejným číslem pokud máš od ní kódy - PUK 1 a PUK 2. A je uplně jedno jestli ji někdo ukradne nebo ji ztratíš.

Dekuji tak konecne v tom mam jasno, ja v tom zil leta ze tim ze je to anonyme zakoupeno ze operator na to kasle a lidem proste rekne sorry a o cislo clovek prisel a musi nekde koupit novou sim :)
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 10. 2019 05:39

Ja mám nejaké Twist, ktoré síce boli kúpené anonymne, ale potom som ich pridal pod svoj účet...
Dá sa aj žiadať o vrátenie kreditu
alfas123
Junior

Odeslat příspěvekod iguka 15. 10. 2019 06:14

ripper6 píše:
unavix píše:
ripper6 píše:hauzz: to ano, ja myslim kdyz ti sim ukradnou, ze se rikalo ze u simek na kredit pak nelze vystavit duplikat tj stejne cislo

Nešiř paniku. Vždy u všech hlavních operátorů jde dostat předplacenku se stejným číslem pokud máš od ní kódy - PUK 1 a PUK 2. A je uplně jedno jestli ji někdo ukradne nebo ji ztratíš.

Dekuji tak konecne v tom mam jasno, ja v tom zil leta ze tim ze je to anonyme zakoupeno ze operator na to kasle a lidem proste rekne sorry a o cislo clovek prisel a musi nekde koupit novou sim :)

bude to ale jen do nějaké doby, protože taky mi propadla simka, a když jsem chtěl číslo zpět, tak mi řekli, že už má to číslo někdo jiný. Ale bylo to v řádu měsíců, možná i let.
Naposledy upravil iguka dne 15. 10. 2019 18:51, celkově upraveno 2
iguka
Junior

Odeslat příspěvekod jirys 15. 10. 2019 07:43

Ripper cislo musis prevest pri zakoupeni simky , pak jiz ti ho neprevedou ...
Nemám
jirys
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 15. 10. 2019 18:36

Tak snad je to logické že je tu nějaká platnost kreditu a sim karty po skončení platnosti dané číslo uvolní pro další použití. U nás to moc zvykem nebývalo v US ty čísla recyklujou daleko častěji.
hauzz
Junior

Odeslat příspěvekod unavix 15. 10. 2019 19:25

iguka píše:bude to ale jen do nějaké doby, protože taky mi propadla simka, a když jsem chtěl číslo zpět, tak mi řekli, že už má to číslo někdo jiný. Ale bylo to v řádu měsíců, možná i let.

Propadlá platnost sim karty je ale něco jiného. Tam se číslo "zrecykluje" a pošle do oběhu. Obecně to je když kartu nedobiješ a prošvihneš i "ochranou" lhůtu pro reaktivaci karty. A nebo pokud simku koupíš a nikdy neaktivuješ tak taky po nějaké době propadne. Přesné termíny a podmínky mají operátoři napsané na webech.

Pokud ale řešíme simku ukradenou a nebo ztracenou která byla běžně používaná, tak potřebuješ pro získání toho samého čísla znát její PUK kódy a výrobní číslo. Proto je důležité schovávat alespoň tu plastikovou kartu ze které simku vyloupneš.
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod iguka 15. 10. 2019 21:02

dík za vysvětlení, tak jsem zase o něco chytřejší
iguka
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2019 16:42

hauzz píše:Tak snad je to logické že je tu nějaká platnost kreditu a sim karty po skončení platnosti dané číslo uvolní pro další použití. U nás to moc zvykem nebývalo v US ty čísla recyklujou daleko častěji.

Ano toto je srozumitelne :-)

Ja se tu ale neptal na propadnuti cisla, omlouvam se pokud to nekdo spatne pochopil :-)) Ja tu celou dobu resil to, ze lidi cestuji do zahranici, jako treba ja a maji stavajici cislo co ma banka, dalsi banka a jeste jedna banka napr cislo 602 XYZ. Toto cislo bohuzel se musi tahat s sebou, prave do zahranici i kdyby bylo v bote. Jenze co nahoda nechce, sim skonci ukradena / ztrati se. Tak aby nez SIM treba ja zablokuji, mi tam nestihli behem 3 - 4 hodin vyvolat z toho 10 000czk :-l
Nastestni ja pouzivam PIN kod, dale pak kod do mobilu, tak by to snad nemel do rukou dostat profik - technik co to prolomi :-l

Kamarad ale mel treba driv hloupej telefon, kde zrejme ten pin kod nesel nastavit, decka mu ukradli mobil vcetne pausal sim t-mobile, za 3 hodky provolano 2000czk.
Proto se na tohle ptam, jelikoz ja dosud mel jen kredit, ale me nebavi vecne dobijet kazdych 6 mesicu 200czk do O2 :(

-- 18. 10. 2019 17:49 --

Ja vim ze zde me muze nekdo odkazat pravem na opetatora, bohuzel operator mi to sam poradne nevysvetli.

Volal jsem na linku, tam mi slecna vysvetlila ze na SIM od Emtecka mate:
1.limit 1000czk (lze snizit az na 50czk v CR na volani) s moznosti navyseni na pozadani

2.v ramci EU ano ze je limit 50Eur ale pozor na svet mimo EU uz to neplati!!!
Nez se udela blokace SIM, mate proste smulu.

Jdu k PC, proverim to, prihlasim se s 1x SIM co mam Emtecko a ctu v samoobsluze nasledujici :

Data limit – aktivace/blokace datového připojení v zahraničí. Při aktivaci dojde k vypnutí připojení, když vyčerpáte v zahraničí data za 50 Eur - platí pro roamingovou Zónu 2 a 3. V rámci EU se Datový limit neuplatňuje.

Takze u toho volani to zrejme asi bude pravda, jedine to hlidat, nastavit zabezpeceni mobilu. Jeste me napadlo vypnout proste ROAMING na dane SIM, ta vlastne sms by od banky prijmat mela ale nepujde s ni volat v ramci sveta :)
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 19. 10. 2019 12:06

Kdyz vypnes roaming, tak se ti telefon neprihlasi do zadne cizi site. Jak se ti tedy doruci SMS z banky?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 19. 10. 2019 12:22

Niekde sa da zablokovat odchodzie hovory v roamingu, ale nevim, ci to funguje vzdy a vsade na 100%, obzvlast v Afrike
SMS z banky uz dlho chodit nebudu, aspon nie u Ceskej
alfas123
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 19. 10. 2019 13:21

Asi se shodneme na tom že pro cesty do zahraničí jsou pro případ krádeže nejbezpečnější předplacenky tam max provolají kredit a fertig. Např. Kaktus má pro udržování čísla 50kč/12 měsíců. Ideální pro číslo na SMS z banky. Emtéčko je post-paid s rizikem nečekaných výdajů v roamingu při odcizení.
hauzz
Junior

Odeslat příspěvekod suram 19. 10. 2019 15:59

Nedá se to náhodou v samoobsluze zastropovat na 100 Kč?
suram
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 10. 2019 17:50

hauzz píše:Asi se shodneme na tom že pro cesty do zahraničí jsou pro případ krádeže nejbezpečnější předplacenky tam max provolají kredit

Jiste, Kaktus je super, ale problem je ze ja mam cislo a pritelka taky jedno a na volani mezi s sebou zdarma je ideal pro nas O2 sit, coz ma prave to Emtecko.
U Kaktusu je volani zdarma mezi s sebou pouze po dobiti kreditu v patricne vyssi.
Pripadne pokud sem tam preci jen clovek zavola (do ruznych cisel), stoji tak minuta 1,86czk v Emtecku proti Kaktusu za 2,5czk.
Kaktus 1x SIM uz mam, zatim jako testovaci a anonymni. Co se tyce banky, ano je to pravda ale musel bych bud:
A) u vsech x uctu v bankach nahlasit jine cislo tj nove cislo Kaktusu SIM kde by chodila sms
nebo
B) smirit se s tim a prevest SIM O2 stavajici cislo do Kaktusu
internet neresim, jelikoz mi pripadne nevadi mit zvlast SIM Emtecko, kde je simka urcena pouze na net.

U tech pausalu se trochu bojim, proto ze u volani nejsou limity pro svet z toho duvodu jsem vecne trval x let na kreditu :(

-- 19. 10. 2019 18:53 --

suram píše:Nedá se to náhodou v samoobsluze zastropovat na 100 Kč?

Samobsluha tam nic tak nema, ale lze na infolince udelat toto nastaveni, ale bohuzel je urceno pouze pro CR a to az na min 50czk :)
Pouze lze nastavit aby sla info sms v pripade prekroceni urcene castky a to hned na 2 cisla.
Nyni cekam co z toho bude, jak kamaradovi ukradli telefon v Jizni Americe. Mel konecne letos chytrej, levnej LG ale na kod a v nem opet pausalni sim (ma t-mobile).
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 19. 10. 2019 18:04

Kazdej normalni clovek ma telefon chranenej otiskem ci kodem a SIMku PINem. Pripadne se da pouzit sluzba blokovani hovoru (gsm kody ci v menu telefonu)
Samsung Galaxy S7 8.0 ETL , A3 + A5 2017 8.0 ETL
anonymius
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka